Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Kosmoso paslaptys
„Tik laiko klausimas“ kada katastrofiškas pasekmes galintis sukelti Saulės audros pliūpsnis pajudės į žemės pusę. Žemė gali tapti taikiniu sprogimo, kurio galia prilygsta „10 milijardų ant Hirošimos numestų atominių bombų galingumui vienu metu“.
Kai astronomai aptiko keistą signalą, sklindantį iš masyvios, už milijono šviesmečių nuo Žemės esančios galaktikos, suprato, kad užčiuopė kažką nepaprasto. Tačiau jie nesitikėjo, jog atrado būtent tai, ką moksliškai pagrįsti niekas negali iki šiol.

Kai žmonės suvokė, kad Žemė nėra Visatos centras, o tik smiltelė bekraščiame kosmose, jie suprato, kad kosmosas yra labai rimtų pavojų šaltinis, kuris bet kuriuo metu gali sukelti globalinę katastrofą.

Ko gero, jau matėte tą mįslingą didžiulį urvinį kraterį, atrastą Sibire. Apie jo kilmę kol kas nieko nežinoma. Vis dėlto toks geologinis darinys nėra vienintelis Saulės sistemoje. Tokių pat šulinius primenančių kiaurymių NASA tyrėjai rado ir Mėnulyje. Specialistai teigia, kad ten jų – daugiau kaip 200.

2007 – 2009 metais buvę NASA darbuotojai Ričardas S. Hoglendas ir Kenas Džonstonas surengė visą eilę spaudos konferencijų. Jie teigė, kad žymiausia pasaulio kosminė agentūra štai jau keturias dešimtis metų slepia tiesą apie tai, kad misijos “Apolonas” astronautai aptiko Mėnulyje senovinės civilizacijos pėdsakus.

 

Žvaigždės mirtis bet kokiai civilizacijai reiškia katastrofą. Laimė, dažniausiai iš kažkur atsiranda ir pasaulį išgelbėja Bruce'as Willisas. Tačiau taip būna tik fantastiniuose trileriuose. Ar įmanoma žvaigždes gelbėti iš tikrųjų? Jei mūsų Saulėje prasidėtų žvaigždės mirties procesai, ar galėtume susigalvoti ir susikurti kokį nors gigantiško saulės defibriliatoriaus modelį ir gražinti mūsų žvaigždei ne tik gyvybę, bet ir jaunystę? Techniškai – taip. Beje, visatoje tai jau vyksta. Tad pasimokyti yra iš ko.
Vasario 17-18 d. nemaža dalis astronomijos entuziastų susiruošė stebėti didžiulio asteroido 2000 EM26 priartėjimo prie Žemės tiesioginę transliaciją internete. Tačiau juos apstulbino netikėtumas: 270 m skersmens asteroidas stebėjimo objektyvuose nepasirodė, nors pro Žemę turėjo praskrieti tik per 8,8 atstumo, skiriančio Žemę ir Mėnulį. Asteroidą stebėję "Slooh" observatorijos astronomai prašo viso pasaulio astronomijos mėgėjų pagalbos.

Rusų geologai dar kartą skelbia pagaliau įminę Tunguskos meteorito mįslę: netoli sprogimo vietos radę didžiulę meteorito skeveldrą. Maža to, atlikę naujausius jos tyrimus, rusų mokslininkai pareiškė, kad virš Tunguskos tąsyk sprogo Marso nuolauža – rasto akmens cheminė sudėtis sutampa su Marso grunto chemine sudėtimi, skelbia „UniverseToday.com“. Vis dėlto skeptikai mano, kad tokios rusų išvados yra skubotos ir nepagrįstos.

Po II pasaulinio karo vienas Vatikano dvasininkas keliomis iš amerikiečių karininko gautomis penicilino dozėmis išgelbėjo savo giminaičio gyvybę. Už paslaugą jis karininkui pasiūlė kažkokių senų žemėlapių. Išvykstantis namo amerikietis Dž. Makenzis žemėlapius tikėjosi JAV parduoti. Bet tik 1956 metais juos prisiminęs, nunešė visą aplanką į laikraščio redakciją. Redaktorius Gordonas Vaicikeris, nieko neišmanydamas apie senus žemėlapius,
Kiekvieną naktį toje pačioje dangaus skliauto vietoje jau kelis tūkstančius metų praleidžianti Šiaurinė žvaigždė nepaliauja gluminusi astronomų. Pastaruosius du dešimtmečius ji vis blėso, o štai ką tik jos ryškio augimas 100 kartų viršijo žvaigždę stebinčių astronomų prognozes. Ir niekas negali paaiškinti kodėl.
Назад 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 20 21 Вперёд