Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Kosmoso paslaptys
Astronomus iki šiol glumino keistas Saulės sistemos objektas, primenantis kometą, tačiau, kaip ką tik paaiškėjo, nesantis kometa. Mokslininkai niekaip negalėjo paaiškinti raidės "X" pavidalu išsidėsčiusio dulkių šleifo kilmės. Dar įdomiau tai, kad paskui šį dangaus kūną nusidriekė net 1 mln. km ilgio dulkių šleifas, kuris, kaip rodo naujausi stebėjimai, tįsta toliau.

Visai gali būti, kad juodosios skylės baigiasi ne gniuždančiu singuliariniu tašku, kaip manyta iki šiol, tačiau atveria vartus į visai kitas Visatas.

Vos praėjusią savaitę internetas ūžė dėl marsaeigio „Curiosity“ į Žemę atsiųstos fotografijos, kurioje užfiksuotas į driežą panašus pavidalas. Nespėjo praeiti nė keletas dienų, ir internete pasirodė nauja bomba – „Marso žiurkė“, rašo „Space.com“.
Žemė, kaip ir kitos planetos, visada buvo ir bus atakuojama meteoritų. Nieko čia nepadarysi – Kosmose daug visokių nuolaužų, skeveldrų yra, kurios skraido be tikslo, kol jas „pritraukia“ kokia planeta. Tada, jei ta nuolauža yra gana didelė, būna didelis BUM ir mūsų Žemės paviršiuje atsiranda nemaža žaizda – krateris. Bet taip nutinka retai.
BC praneša, jog mokslininkai nuo šiol turi beveik nenuginčijamą įrodymą, jog Marso planetoje matyti peizažai iš palydovų iš tiesų yra paveikti kažkada ten tekėjusio skysto vandens. Tai įrodo ir dabar vykdomi Marso žvirgždo (nuzulinti akmenys) tyrimai su naujausia technika.

Visai tikėtina, kad per artimiausius du dešimtmečius specialiai atrinkti vyrai ir moterys pradės iš tiesų pionierišką kelionę: pirmąją pilotuojamą misiją į Marsą. Tokias keliones planuoja bent dvi privačios organizacijos: pelno nesiekianti Nyderlandų „Mars One“ ir pirmojo kosmoso turisto Denniso Tito „Inspiration Mars“. Be to, rimtą, gerai finansuojamą misiją, kurios tikslas – iki 2030 Marse išlaipinti astronautus – planuoja ir NASA.

 

 

Astronomai atrado keistą, maždaug 100 metrų skersmens objektą „2010 WG9“, kuris sparčiai artėja prie Saulės sistemos ir netrukus įskries į ją. Mokslininkus jis sudomino tuo, kad aplink savo ašį sukasi nepaprastai lėtai.
Šiandien vidurnaktį su Žeme prasilenksiantis beveik 3 km skersmens asteroidas 1998 QE2 turi nedidelį savo palydovą, apie savo atradimą pranešė NASA mokslininkai.

Nors kosmose yra visiškas vakuumas, tai nereiškia, kad jame skriejantys objektai neskleidžia garsų – jie sklinda kaip elektromagnetiniai virpesiai. Tokius garsus skleidžia ir Saulės sistemos planetos.

Šįryt (trečiadienį, gegužės 15 d. rytą) 4:25 val. Lietuvos laiku Saulėje užregistruotas ketvirtasis galingiausios X kategorijos žybsnis. Jis įvyko toje pačioje saulės dėmėje 1748, kuri jau visiškai atsigręžusi į Žemę. Astronomai prognozuoja, kad dalis šio žybsnio išspjautos plazmos kliudys Žemę. Tai – ketvirtasis per pastarąsias tris paras galingiausios klasės žybsnis.

Назад 1 2 ... 18 19 20 21 Вперёд