Меню
Назад Главная » Каталог статей » Pomirtinis gyvenimas

Populiariausios istorijos dažniausiai byloja apie tunelį ir šviesą jo gale, tačiau BBC.com dalinasi kur kas įspūdingesniais faktais, ką žmonės mato ir jaučia, būdami visai arti mirties. Štai 2011 m. 57 metų socialinis darbuotojas iš Anglijos buvo pristatytas į ligoninę, kai tiesiog susmuko darbo vietoje. Kol medikai bandė įstatyti kateterį į paciento kirkšnį, jo širdis sustojo. Dėl deguonies trūkumo, įvyko klinikinė mirtis.

2012 metais futbolo klubo „Bolton Wanderers“ vidurio žaidėjas Fabrice'as Muamba per televizijos filmuojamas futbolo rungtynes su „Tottenham Hotspur“ komanda aikštėje neteko sąmonės. Vyriškį ištiko širdies smūgis ir jam prasidėjo klinikinė mirtis. Gana ilgą laiką jis nerodė jokių gyvybės ženklų. Visų nuostabai, sportininkas visgi išgyveno ir vėliau pasidalijo savo įspūdžiais apie tai, kas įvyko. F. Muamba pasakojo pirmiausiai pajutęs siurrealistinį svaigulį, tarsi būtų ėjęs šalia kažkieno kito kūne. Paskutinis dalykas, kurį jis prisiminė, buvo susidvejinęs „Tottenham“ žaidėjo Scotto Parkerio vaizdas. Įdomu tai, kad F. Muamba nejautė jokio skausmo, rašo „The Guardian“.

60-metė moteris ir jos dukra iš mirties prieglobsčio vaduojasi po jųdviejų namuose įvykusio gaisro. Ugnis įsisiautėjo iš karto po moteriško pasisėdėjimo prie Ouija burtų lentos (mirror.co.uk). Išsikvietę tą patį vakarą nudvėsusio šuns sielą, moterys ieškojo atsakymų į joms rūpimus klausimus. Kad naudojosi burtų lenta, 60-metės dukra prasitarė kaimynei. Anot jos, iškviesta vėlė atskleidė jųdviejų mirties datą.

Pasaulyje žinomas kardiochirurgas, širdies elektrostimuliacijos ir tachikardijos chirurginio gydymo pradininkas Lietuvoje bei širdies chirurgijos centro Kaune įkūrėjas. Ambasadorius, ministras, visuomenės veikėjas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras. Mokslininkas, tyręs ir taikęs kardiochirurgijoje elektronikos metodus, lazerį, šiandien kalba apie sielos virpesius, neuronų veiklą širdyje ir pripažįsta pomirtinį gyvenimą. Tai – akademikas Jurgis Brėdikis. Galite tuo patikėti?

Tradiciškai manoma, kad po žmogaus mirties jo siela, jo energetinė esybė, perėjusi į aukštesnį pasaulį, praranda ryšį su mūsų fiziniu pasauliu. Tačiau faktai byloja, kad kartais ir aname pasaulyje būdamos, sielos puikiai orientuojasi, kas vyksta pas mus ir anaiptol ne abejingai į tai žvelgia.

Parapsichologai ir magai visada sakė, kad kiekvienas daiktas yra panašus į naminį gyvūną – jis prisimena savo šeimininką. Jis turi biolauką ir charakterį. Yra daiktai, kurie nuolat pasimeta arba lūžta, nenorėdami tarnauti savo šeimininkams. Yra ir tokių, kurie “užpuola” žmones, durdami, pjaudami, apdegindami, nuodydami. Yra ir daiktai žudikai, tarp jų – seni baldai, veidrodžiai, automobiliai ir kitokie raritetai, neretai gerai žinomi aukcionieriams ir kolekcionieriams. Prieš perkant ką nors, ypač antikvariatą, sužinokite istoriją, gaukite žinių apie ankstesnius savininkus. Kitaip galite atsidurti mirtiname pavojuje dėl savo lengvabūdiškumo.

Duomenys apie klinikinę mirtį ir pomirtinę patirtį nukelia į antikos amžius, tačiau seniausias medicininis įrašas apie šį fenomeną aprašytas Prancūzijoje apie 1740 metus.