Меню
Назад Главная » Каталог статей » Homosapiens galia
Kanadietis verslininkas J. Raoulis Derosiersas apdovanotas vienu iš unikaliausių talentų pasaulyje. Sakoma, kad jis gali matyti skradžiai žemę. Tokie kaip jis turi rentgeno regėjimą, todėl gali rasti tai, ko plika akimi nematyti. Senais laikais tokie asmenys būdavo labai vertinami, nes jie galėdavo pamatyti požeminius vandens šaltinius, mineralus ir kitus gamtos turtus. Šiais laikais nepaprastą regėjimą turintys žmonės padeda nustatyti tikslias ligos diagnozes, gydo ligas.

Telekinetiniai gebėjimai – natūralus reiškinys ir visi mes tai sugebame, tereikia to išmokti šiuo gebėjimu naudotis. Pirmiausia tai su protu (psichika), smegenimis bei sąmone susijęs fenomenas, tačiau jo šaknys subatominės prigimties kaip ir visų apsireiškimų. Kai kurie tyrimai rodo, kad su tuo susijęs smegenų žievės aktyvumas. Dažnai tai, ką vadiname parapsichologiniu fenomenu ar mistiniais įvykiais, atsitinka nesąmoningumo fazėse.

Jau seniai buvo manoma, kad pagal matytus sapnus galima numatyti ateitį, buvo sudarinėjama daugybė sapnininkų, aiškinančių sapnų reikšmę, tačiau pats populiariausias buvo „Senas ir naujas įprastinis spėjimo ORAKULAS, po mirties rastas pas 106 metų amžiaus senolį Martyną Zadeką, pagal kurį jis sužinodavo kiekvieno likimą per žmogaus laimės ir nelaimės ratus, naudojant stebuklingą veidrodį arba sapnininką”. Sapnininke buvo teigiama, kad sapne pamatyti mirusį žmogų – reikia laukti lietaus, gėles – laukia pasimatymas, ir taip toliau. Įsitikinimas, kad yra pranašiški sapnai, atsirado ne tuščioje vietoje, nes ne kartą tikrovėje pasikartojo tai, kas buvo matyta sapne, nors dabartinis mokslas tai neigia, pareikšdamas, kad pranašiškų sapnų negali būti, pasitaiko tik atsitiktiniai sutapimai.

Skeptikai laiko juos šarlatanais, fokusininkais, begėdiškais akių mulkintojais. O ligoniai iš viso pasaulio vedami vilties, sukaupę paskutines jėgas planuoja keliones į Filipinus. Pas hilerius, garsėjančius stebuklais. Jei visus kitus gydymo metodus dar galime įsivaizduoti ir daugiau ar mažiau suprasti, kaip jie veikia, tai operacija be skalpelio atrodo neįmanomu stebuklu. Tas, kuris bent vieną kartą stebėjo tokią operaciją, negali likti abejingu.

Žmogaus gyvenimas nuolat kinta, keičiasi visuomenės valdymo ir tarpusavio santykių, bendravimo formos. Nesikeičia tik psichologija: moralinės normos, etikos principai. Ir čia ypatingu pavyzdžiu gali būti samurajai. Šio tūkstančius metų gyvavusio karinio visuomenės sluoksnio įtaka ankstyvajai Japonijai buvo tokia stipri, kad be jo suvokimo sunku suprasti ne tik Japonijos istoriją ir tradicinę kultūrą, bet iš šiandienos aktualijas.
Yra žmonių, apdovanotų ypatingu talentu, – ir jų gebėjimų negalima racionaliai paaiškinti. XIX a. juos vadino mediumais, XX a. pirmoje pusėje – telepatais arba sensityvais, paskui atsirado žodis „ekstrasensas“. Bet mokslui ir dabar dar sunku suvokti tokių žmonių prigimtį nepaisant to, kad visos mūsų turimos žinios apie ekstrasensoriką yra gautos iš daugiau ar mažiau sėkmingų mokslinių eksperimentų.

Jaunam vaikinui prasidėjo labai keistas ir retas sutrikimas – nei iš šio, nei iš to jo skruostais iš akių pasipila kraujas. Ligos eiga glumina geriausius JAV oftolmologijos specialistus. Jungtinėse Valstijose šis susirgimas nepaprastai retas – juo serga tik dar keletas žmonių. Tačiau įdomiausia yra tai, kad visi hemolakrija sergantys žmonės gyvena toje pačioje valstijoje – Tenesyje.

Maitinimas krūtimi – motinystės archetipas: kone pasąmoninis simbolis visa ko, kas ypatingais ryšiais sieja kūdikį ir jo mamą. Tačiau, pasirodo, žindymas nebūtinai yra vien moterų funkcija. Tam tikromis aplinkybėmis pieną sėkmingai gamina ir vyriškos pieno liaukos – kūdikius žindyti sėkmingai galėtų ir vyrai.

Žmogus prieš gamtą yra bejėgis. Jis jai negali pasipriešinti kad ir kaip to norėtų. Pavyzdžiui, žmogus negali gyventi be maisto ir vandens. Tačiau yra istorijų, kurios pasakoja, jog Gautamas Buddha be maisto ir vandens sugebėjo išgyventi 49 dienas, sėdėdamas po Bodhi medžiu ir ieškodamas nušvitimo. Atrodo, jog istorija kartojasi: teigiama, jog 23 metų Ram Bahadur Bomjonas iš Nepalo be vandens ir maisto išgyveno 6 mėnesius (tarp 2005 ir 2006 metų).

Kiekvienoje kartoje gimsta genialių vaikų, tik ne visiems jiems gamtos dovanotas protas atneša laimę. Mūsų laikais aukštas vaikų intelekto koeficientas jau nebekelia tokio ažiotažo, kaip prieš šimtmetį. Pirmaisiais XX a. dešimtmečiais genialūs vaikai akimirksniu tapdavo nacionalinėmis ir net pasaulinėmis garsenybėmis. Beveik tokiomis pat įžymybėmis, kaip to meto kino žvaigždės ar pramonės magnatai.
1 2 3 Вперёд