Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Automobilių naujienos
28 metų panevėžietis Evaldas apie jo paties rankomis restauruojamus automobilius daug atvirauti nelinkęs, o ir angarą, kuriame rūdžių suniokoti automobiliai virsta „amerikietiškomis svajonėmis“, aprodo ne kiekvienam smalsuoliui. Galiausiai vaikinas sutiko papasakoti apie savo pomėgį, kuris dabar leidžia ir šiek tiek užsidirbti. Evaldas teigia, kad automobilių restauravimas jam yra kur kas daugiau nei hobis, o ilgas garaže praleistas valandas galiausiai vainikuoja tobulai atrodantis amerikietiškas automobilis. Tuomet meistras savo kūrinį neoficialiai pristato ir miestelėnams. Išaušus giedresnei dienai jis tiesiog savo malonumui suka ratus miesto gatvėmis ir mėgaujasi praeivių bei kitų vairuotojų nuostaba ir susižavėjimu.

Ženevos autosalone „Audi“ pristatys jau antros kartos superautomobilį „Audi R8“. Tai įspūdingo dizaino, kvapą gniaužiančių charakteristikų sportinis automobilis su kėbulo viduryje įrengtu 449 kW (610 AG) pajėgumo V10 varikliu, kuris iki 100 km/val. superautomobilį nuskraidina vos per 3,2 sek. Maksimalus jo greitis – 330 km/val. Vairuotojui už nugaros įkomponuotas aukštų sūkių variklis, lengvo lydinio rėmas ir kėbulas, naujos konstrukcijos „quattro“ visų ratų pavara ir visiška sukimo momento kontrolė – tai pagrindiniai naujojo „Audi R8“ privalumai.

„Audi AG“ iš Kanados vandenilio variklių technologijų bendrovės „Ballard Power Systems Inc.“ perka solidų šios srities patentų portfelį. Be to, visas „Volkswagen“ koncernas pratęsė bendradarbiavimą su šia bendrove iki 2019 metų. Koncerno vadovybė tvirtina, jog kanadiečių įdirbis nebus sukoncentruotas išimtinai „Audi“, bet bus panaudotas ir kitose koncerno markėse. Minėtų patentų įsigijimas turėtų suteikti naują vandenilio technologijų proveržį ir „Audi“ bendrovėje, ir visame „Volkswagen“ koncerne.

Pernai pristatytas pirmasis BMW „premium“ klasės kompaktinis vienatūris – antros serijos „Active Tourer“ – galės būti varomas ne tik priekiniais, bet ir visais keturiais ratais. Vokietijos koncernas išleido dvi naujas „Active Tourer“ versijas su išmaniąja keturių varančiųjų ratų „xDrive“ technologija – „BMW 225i Active Tourer xDrive“ ir „BMW 220d Active Tourer xDrive“.
Ar vos dviejų metų sulaukęs automobilis gali rūdyti? Taip, pasitaiko visko, ir automobilių gamintojas paprastai stengiasi tokius nesklandumus pašalinti – juk naujoms mašinoms galioja mažiausiai trejų metų garantija. O ką daryti, jeigu pirkėjas nenori perdažyti pažeistų vietų ir siekia, kad bendrovė atpirktų iš jo automobilį? Tokiu atveju lieka vienas kelias – teismas. Į tokio pobūdžio ginčą įsivėlė naują „Volkswagen Phaeton“ 2012-ųjų pabaigoje pirkęs Audrius ir šiais automobiliais prekiaujanti „Moller auto“.

Vokietijos automobilių gamintojas „BMW Group“ paskelbė, kad ketina sukurti visų populiariausių BMW modelių hibridines versijas su iš tinklo įkraunamu elektros varikliu. Koncernas pademonstravo populiariausio sedano – 3 serijos BMW – hibridinį prototipą bei koncepcinį hibridinės pavaros mechanizmą. Kurdamas naujuosius hibridus gamintojas naudos „BMW i“ modeliuose įdiegtas inovacijas ir technologijas.