Šis statinys pagrįstai laikomas Didžiausiu pasaulinės civilizacijos pasiekimu. Didžioji kinų siena iš tiesu yra unikali, o šio rankomis statyto statinio mįslėms nėra galo. Siena iki šiol tyrinėtojams pateikia siurprizus, daugelis klausymų kol kas lieka be atsakymų. Vien tik versijos, prielaidos, hipotezės. Pateikiame skaitytojams vieną hipotezę, bandančią paaiškinti kokiu tikslu buvo pastatyta Didžioji kinų siena.
Mokslininkai Hondūro džiunglėse rado legendomis apipintą „Baltąjį miestą“. La Mosquitia regione šalies šiaurės rytuose jie aptiko aikščių, žemės pylimų ir vienos piramidės liekanas, rašo žurnalas „National Geographic“, skelbiantis ir radimvietės nuotraukas. Vienas sensacingiausių radinių yra statulos, vaizduojančios mistinę būtybę - pusiau žmogų, pusiau jaguarą - galva. Radimvietė yra praktiškai nepaliesta, sakė archeologas Christopheris Fisheris iš JAV Kolorado universiteto. Mokslininkų teigimu, tai 1000-1400 mūsų eros metų artefaktai. Priešingai nei apie taip pat šiame regione gyvenusius majus, apie minėtą kultūrą beveik nieko nežinoma.
Atsirado teigiančių, kad lotoso pozoje meditavęs ir prieš 200 metų taip miręs vienuolis iš tikrųjų „nėra miręs“ ir yra tik per vieną žingsnį nuo tapimo tikru Buda, rašo leidinys „Siberian Times“, pirmas paskelbęs apie radinį Mongolijoje. Šio keistoje pozoje sustingusio kūno, kuris buvo rastas apdengtas galvijų odomis, teismo medicininiai tyrimai dar nėra baigti. Tačiau vienas ekspertas nesiliauja tvirtinęs, kad šis kūnas iš tikrųjų yra vienuolis „labai gilioje meditacijoje“ ir itin retoje bei ypatingoje dvasinėje būsenoje, kuri vadinama „tukdam“. Sakoma, kad per pastaruosius 40 metų Indijoje užfiksuota 40 tokių atvejų su medituojančiais Tibeto vienuoliais.
1996 metų liepos mėnesį Elos slėnyje, netoli Judėjos kalnų, archeologas dr. Simon Dor aptiko didesnius negu trys metrai žmogaus griaučius, kurių kaukolės kaktoje buvo įsmigęs akmuo. Pastarasis liko nuo stipraus smūgio akmeniu į galvą, dėl kurio ir žuvo milžinas. Tuo tarpu nustebę ir apstulbę archeologai iš karto prisiminė Biblijos pasakojimą apie Dovydą ir Galijotą, suprasdami, kad prieš juos, matyt, ir guli būtent Galijoto griaučiai.