Меню
Назад Главная » Каталог статей » Archeologija
Dvi paslaptingos Afrikos valstybės Senegalas ir Gambija turi ir tokių mistinių vietų, kurių užmintas mįsles jau ne vieną šimtmetį bando išnarplioti tiek vietiniai gyventojai, tiek čia atvykstantys keliautojai. Viena iš tokių vietelių - Senegambijos akmenų ratų archeologinė buveinė, prieš gerą dešimtmetį vėl atkreipusi į save susidomėjusius viso pasaulio smalsuolių žvilgsnius.

Šis statinys pagrįstai laikomas Didžiausiu pasaulinės civilizacijos pasiekimu. Didžioji kinų siena iš tiesu yra unikali, o šio rankomis statyto statinio mįslėms nėra galo. Siena iki šiol tyrinėtojams pateikia siurprizus, daugelis klausymų kol kas lieka be atsakymų. Vien tik versijos, prielaidos, hipotezės. Pateikiame skaitytojams vieną hipotezę, bandančią paaiškinti kokiu tikslu buvo pastatyta Didžioji kinų siena.

Egipto piramidžių paslaptys jau ne vieną šimtmetį audrina mokslininkų ir visų, kas domisi Senovės Egiptu, protus ir vaizduotę. Ypač daug mįslių slepia trys piramidės, esančios Gizoje, netoli dabartinio Kairo. Jos, trys milžiniškos tobulai taisyklingos formos keturbriaunės piramidės, stūkso dykumoje, mesdamos ryškius šešėlius. Šios piramidės yra laikomos faraonų Cheopso, Hefreno ir Mikerino kapavietėmis. 1864 metais astronomas Čarlzas Piacis Smitas (Charles Piazzi Smyth) iškėlė hipotezę, kad Cheopso piramidė buvo pastatyta, siekiant tokia forma įkūnyti keletą senų, nepaprastai vertingų žinių aspektų. Jo sekėjai bandė įminti šios Egipto piramidės paslaptį. Teigiama, kad Cheopso piramidė išsiskiria iš kitų Senovės Egipto paminklų. Buvo tvirtinama, kad ją aukštesniojo proto valia pastatė ateiviai iš kitų pasaulių, kuriuose civilizacijos yra labiau išsivysčiusios negu Žemėje. Buvo iškelta hipotezė, kad piramidės konstrukcijoje, jos parametruose užšifruotos senovės pranašystės, kurios vėliau sudarė Senojo testamento pagrindą, numatė būsimąją krikščionybės istoriją ir pranašauja antrąjį Kristaus atėjimą.

Mokslininkai Hondūro džiunglėse rado legendomis apipintą „Baltąjį miestą“. La Mosquitia regione šalies šiaurės rytuose jie aptiko aikščių, žemės pylimų ir vienos piramidės liekanas, rašo žurnalas „National Geographic“, skelbiantis ir radimvietės nuotraukas. Vienas sensacingiausių radinių yra statulos, vaizduojančios mistinę būtybę - pusiau žmogų, pusiau jaguarą - galva. Radimvietė yra praktiškai nepaliesta, sakė archeologas Christopheris Fisheris iš JAV Kolorado universiteto. Mokslininkų teigimu, tai 1000-1400 mūsų eros metų artefaktai. Priešingai nei apie taip pat šiame regione gyvenusius majus, apie minėtą kultūrą beveik nieko nežinoma.

Neolito epochoje, dabartinės Lietuvos teritorijoje gyveno pavienės medžiotojų-rinkėjų gentys, kurios buvo bepradedančios įvaldyti žemdirbystės amatą ir darytis vis labiau sėslios. Šių žmonių gyvenimo būdas, religija ir pasaulėžiūra kelia daug klausimų akmens amžių tyrinėjantiems archeologams bei antropologams. Vilniaus universiteto doktorantas Mantas Daubaras, tirdamas prieš 6000 metų Kretuono ežero apylinkėse gyvenusių žmonių palaikus aptiko iki šiol Lietuvoje neaprašytą kanibalizmo atvejį.

Atsirado teigiančių, kad lotoso pozoje meditavęs ir prieš 200 metų taip miręs vienuolis iš tikrųjų „nėra miręs“ ir yra tik per vieną žingsnį nuo tapimo tikru Buda, rašo leidinys „Siberian Times“, pirmas paskelbęs apie radinį Mongolijoje. Šio keistoje pozoje sustingusio kūno, kuris buvo rastas apdengtas galvijų odomis, teismo medicininiai tyrimai dar nėra baigti. Tačiau vienas ekspertas nesiliauja tvirtinęs, kad šis kūnas iš tikrųjų yra vienuolis „labai gilioje meditacijoje“ ir itin retoje bei ypatingoje dvasinėje būsenoje, kuri vadinama „tukdam“. Sakoma, kad per pastaruosius 40 metų Indijoje užfiksuota 40 tokių atvejų su medituojančiais Tibeto vienuoliais.

Keistą taisyklingo disko formos ir 1,2 metro skersmens akmenį, gluminamai panašų į „skraidančią lėkštę“, 40 metrų gylyje rado Mochovskio anglies šachtoje dirbantys kalnakasiai. Šachta veikia Belovo rajone, Kuzbase (Rusija). Pirminiais duomenimis, „protėvių NSO“ pramintas akmuo sveria apie 200 kg
Nelabai seniai paleontologai, tyrinėdami tiranozauro kaulus, juose esančiose mikrokraujagyslėse aptiko raudonųjų kraujo kūnelių – eritrocitų – liekanas. Vargu ar eritrocitai gali išsilaikyti dešimtis milijonų metų. Tokie atradimai priverčia suabejoti daugiamilijoniniu iškasamų roplių amžiumi ir netgi iškelti hipoteze, jog dar nelabai seniai žmonės ir dinozaurai mūsų planetoje gyveno kartu.
Motorinės valties dydžio reptilija, panaši į krokodilo ir delfino hibridą, kadaise klajojo jūrose aplink Škotiją. Vandens padaras gyveno maždaug prieš 170 mln. metų ir buvo identifikuotas radus fosilijas Škotijos Skye saloje. Gyvis buvo 4,2 metrų ilgio ir plaukiojo šiltose sekliose jūrose aplink Škotiją Juros periodu, tyrėjus iš Edinburgo universiteto cituoja telegraph.co.uk. Tuo metu šie gyviai buvo maisto grandinės viršuje ir mito žuvimis bei ropliais.

1996 metų liepos mėnesį Elos slėnyje, netoli Judėjos kalnų, archeologas dr. Simon Dor aptiko didesnius negu trys metrai žmogaus griaučius, kurių kaukolės kaktoje buvo įsmigęs akmuo. Pastarasis liko nuo stipraus smūgio akmeniu į galvą, dėl kurio ir žuvo milžinas. Tuo tarpu nustebę ir apstulbę archeologai iš karto prisiminė Biblijos pasakojimą apie Dovydą ir Galijotą, suprasdami, kad prieš juos, matyt, ir guli būtent Galijoto griaučiai.

1 2 3 Вперёд