Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Kosmoso paslaptys
Teigiama, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Neseniai paaiškėjo, kad 1946 -1991 metais vykusi globalinė politinė, ekonomikė ir ideologinė konfrontacija tarp JAV ir SSRS (dar žinoma "Šaltojo karo" pavadinimu) turėjo kai kurių teigiamų aspektų. Vienas jų - palydovų-šnipų kūrimas. JAV tai buvo aparatai „Karūna", SSRS - „Zenitas". Aparatais „Karūna" gautų duomenų išslaptinimas buvo didžiulis indelis archeologijai.
Saturno Mimas užminė naują mįslę. Jis ne tik stulbinamai panašus į "Mirties žvaigždę" iš "Žvaigždžių karų", nors pirmąkart nufotografuotas buvo gerokai vėliau nei buvo sukurtas filmas. Keistų dalykų mokslininkai įtaria esant ir Mimo viduje.
Yra teigiančių, kad juodosios skylės tėra mokslininkų fantazijos vaisius. Kiti mano, kad mūsų Visatoje jų apstu, o be šių rajūnių negalėtų susidaryti galaktikos. Ko gero, aplink tokią juodąją bedugnę sukasi ir mūsiškis Paukščių Takas. Kas nutiktų, jei juodąja skyle virstų artimiausia mums žvaigždė – Saulė? Visų pirma, leiskite jus nuraminti: anot mokslininkų, taip niekada nenutiks – Saulė yra gerokai per lengva žvaigždė, kad galėtų virsti juodąja bedugne. Maždaug po 5 mlrd. metų, išdeginusi kuro atsargas, mūsų žvaigždė išsipūs ir virs raudonąja milžine, surydama Merkurijų bei Venerą, o Žemę pačirškins taip, kad čia neliks jokios gyvybės (nebent bus tokių, kurie pamėgs maudynes verdančiame vandenyne ar deginimąsi radiacijos spinduliuose). Vėliau ji susitrauks į baltąją nykštukę ir šioje fazėje pulsuos milijardus metų.
Nikaragvos atstovai teigia, kad prie šalies sostinės Managvos savaitgalį 12 metrų skersmens duobę išmušė meteoritas. Tačiau mokslininkai tokį jų pareiškimą vertina skeptiškai, skelbia "Space.com". Pranešama, kad netoli Managvos tarptautinio oro uosto rastą 5 metrų gylio duobę neva išmušė šeštadienį (rugsėjo 6 d.) iš kosmoso atskriejęs akmuo. Kai kurie Managvos gyventojai šeštadienį girdėjo garsų sprogimą, kurį Nikaragvos vyriausybės atstovai sieja su meteoritu. Tačiau visas kitas aplinkybes derėtų vertinti su sveiku skepticizmu, pareiškė NASA Maršalo kosminių skrydžių centro Meteoroidų stebėsenos centro vadovas Billas Cooke.

Naujas vaizdas iš marsaeigio "Curiousty" užfiksuotas įdomus reiškinys. Tekanti vandens srovė ir po uolų luitų. Kaip matote pagal nuotraukas žemiau, dvi šlapias vietas, kuriose aiškiai matomos šlapios vietos ant Marso smėlio. Taigi, gali būti daroma prielaida, kad šie tamsūs plotai yra iš tikrųjų šešėliai, tačiau jei atidžiai pažvelgtumėte, galite tikrai pasakyti , kad tai yra ne šešėlis. Tai patvirtina mokslininkų spėliones, kad Marsas savo prieglobstyje turi pakankamai vandens, kad palaikytų gyvybę.

Žemėn 1911 m. nukritusiame ir Egipte rastame Nakhlos meteorite iš Marso mokslininkai pastebėjo keistą struktūrą, kuri labai panaši į ląstelę, skelbia "Space.com".

1973 metais į NASA laboratoriją iš kosminio laivo “Skylab” gautas pranešimas visus tiesiog šokiravo. Siaubo apimti astronautai pranešė, kad matė “pragarą, esantį Saulės gelmėse”. Vėliau NASA pradėjo neigti pranešimus apie netikėtą incidentą, bet mokslo žurnalui “World Science” vis dėl to pavyko išsiaiškinti, ką kruopščiai slėpė Amerikos vyriausybė.

Žemėje sukonstruoti marsaeigiai jau seniai rėplioja po Raudonąją planetą, o Mėnulyje spėjo apsilankyti geras tuzinas astronautų. Tačiau mūsų Saulės sistema dar turi daugybę paslapčių, kurias kada nors teks atskleisti...

Aplink Raudonąją planetą skriejantis NASA orbitinis zondas MRO (Mars Reconnaissance Orbiter) pastebėjo ir užfiksavo Marso paviršiumi judantį milžinišką 6 metrų ilgio ir 3,5 metro pločio akmenį, skelbia "Space.com". Iš kosmoso labai aiškiai matyti ir gili šliūžė. Įdomiausia, kad didžiulis akmuo Marso paviršiumi nukeliavo 0,5 km.
Paaiškėjo vieno grėsmingiausių Žemei Saulės sistemos objektų – 1,3 km skersmens kalno dydžio asteroido 1950 DA kai kurie ypatumai. Naujausi jo stebėjimai byloja, kad tai – milžiniška kartu skriejančių skeveldrų flotilė. Kaip tokią reikės sustabdyti?
Назад 1 2 3 4 5 6 7 ... 20 21 Вперёд