Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Aiškiaregiai, Didieji pranašai

Mišelis de Nostradamas (Michel de Nostredame) gimė 1503 m. gruodžio 14 d. (arba gruodžio 21 d.) nedideliame Provanso Sen-Remi miestelyje žydų, 15 a. atverstų į krikščionybę, 9 vaikų šeimoje. Jo tėvas, Žomas de Nostradamas, buvo notaras, o motinos vardas buvo Renė de Sen-Remi.

1933-ių metu vasario viduryje netoli Maskvos esančiame Kraskovo miestelyje pasirodė keli dengti automobiliai ir du sunkvežimiai, kuriais į vieną žinybinę vilą buvo atgabenta dešimties žmonių grupė ir daugybė užkaltu dėžių.

Dar 1964 m. laikraštyje „The New York Times“ mokslinės fantastikos rašytojas amerikietis Isaacas Asimovas parašė keletą spėjimų, koks, jo nuomone, pasaulis bus po 50 metų. I.Asimovas daugiausiai rašė mokslinės fantastikos temomis, yra parašęs ir mokslo populiarinimo knygų. Jo grožinėje literatūroje svarbią vietą užima robotikos temos.
Edgaras Cayce'as buvo vadinamas „miegančiu pranašu“. Dauguma spėjimų jį apimdavo per sąmoningą miegą – būsimus įvykius mistikas tarsi perskaitydavo kaip knygą. Priešingai negu kiti pasaulio pranašai, E. Cayce'as drąsiai nurodydavo ir tikslias įvykių datas. Suklydo tik du kartus – kalbėdamas, kad Adolfas Hitleris atėjęs į valdžią pasikeis, ir apie Kinijos demokratizaciją. Taigi kas iš tiesų buvo žymusis XX a. pranašas Edgaras Cayce'as?

Narsiausias šio amžiaus pradžios aiškiaregys, be jokios abejonės buvo iš Kentukio kilęs amerikietis Edgaras Keisis (1877-1945). Iš visų aiškiaregystės atvejų Keisio fenomenas turbūt buvo pats ryškiausiu akivaizdžiausias ir labiausiai neįtikėtinas. Vaikystėje Edgaras sunkiai susirgo. Kaimo gydytojas nesitraukė nuo jo lovos, tačiau berniukas vis neatgavo sąmonės. Netikėtai, nors, be abejonės, miegojo, jis aiškiu ir ramiu balsu prašneko: „Aš jums pasakysiu, kas man yra. Man pataikė beisbolo kamuoliu į stuburą. Reikia, paruošti specialų pavilgą ir uždėti ant sprando". Tokiu pačiu būdu berniukas išvardijo augalus, kurių reikėjo pavilgui paruošti. „Skubėkit! nes gali negrįžtamai sutrikti smegenų veikla".

Kaip vėjas iš pietų, kaip akinanti vidurdienio šviesa atvykau pas jus į šaltą ir ūkanotą šiaurią, visur pakelyje palikdamas dalelę savęs, menkdamas su kiekvienu žingsniu, tačiau palikdamas jums truputį šviesos, truputį jėgos. Taip ir eisiu, kol prieisiu savo kelio galą, kai rožė pražys ant kryžiaus”. Aleksandras Kaliostro.

Nuo genijaus iki eretiko, ir atvirkščiai, – toks yra vieno garsiausių viduramžių mokslininko Galilėjo Galilėjaus gyvenimo kelias. Užkietėjęs revoliucionierius, maištininkas, iki paskutiniųjų gynęs savo įsitikinimus, gali būti laikomas šiuolaikinio mokslo tėvu. Turėjęs drąsos ir ryžto sudrebinti sustingusį viduramžių mokslo pasaulį, Galilėjo Galilėjus privertė žmones kitaip pažvelgti į juos supantį pasaulį, bei įėjo į istoriją, kaip viena reikšmingiausių mokslo pasaulio figūrų. Vis dėl to, nesukalbamas ir sunkus mokslininko charakteris padėjo ne tik atlikti didžius atradimus, tačiau ir įsigyti daugybę priešų. Galilėjo Galilėjus – nenuorama, nepaliaujamai nervus gadinęs savo mokytojams, kolegoms, viršininkams ir priešams.
Pildosi Vangos pranašystė – garsi bulgarų aiškiaregė, mirusi 1996 metais, trečiojo pasaulinio karo pradžios ženklu vadino Sirijos žlugimą. Anot jos, kai Sirija žlugs, prasidės apokalipsė. Lyg to nebūtų maža, prieš kelias dešimtis metų mažaraštė ir nereginti pranašė paminėjo ir cheminį ginklą, ir nurodė 2011 metus kaip apokalipsės pradžią – būtent šie metai buvo neramumų Sirijoje pradžia, kuri sutapo su kitu visą pasaulį sukrėtusiu įvykiu – cunamiu ir Fukušimos katastrofa. „2011 metai bus ypatingi. Žmonės pasikeis. Visas pasaulis pasikeis. Šiaurėje pasipils cheminis lietus, nuo kurio numirs visa, kas gyva“, – kalbėjo bulgarų pranašė prieš 36 metus.

Ufologijoje labai gerai žinoma istorija, kuri 1961-ais metais nutiko sutuoktiniams Betei ir Barniui Hilams. Jie vakare važiavo tuščiu keliu. Netoliese pasirodė skrendantis disko formos objektas, kuris sustabdė žmonių automobili. Pro disko iliuminatorius matėsi j žmones panašių ateivių figūros. Kas vyko po to, Hilai neprisiminė, nes atsigavo tik tada, kai nuo susitikimo su ateiviais vietos buvo nuvažiavę 56 mylias. Tik vėliau, panaudojus hipnozę, Hilai atsiminė, kad į žmones panašūs ateiviai juos privertė išlipti iš automobilio ir persėsti j skraidantį aparatą. Ten jie iš pradžių buvo įdėmiai apžiūrėti, o paskui išklausė paskaitą apie Visatos sandarą. Pasakojimo metu buvo parodytas dangaus schema, kurioje parodė žvaigždę, iš kurios atvyko. Betei netgi pavyko atmintyje atkurti matytą vaizdą. Specialistai nustatė, kad ateiviai atvyko iš Beta Reticuli žvaigždės sistemos.

Apie aklą būrėją Vangą iš Bulgarijos girdėjo daugelis. Jos pranašystės spausdinamos laikraščiuose, žurnaluose, knygose, jos nuolat sklando internete. Tačiau kurios iš jų yra tikros, o kurios - tiesiog geros kopijos, šiandien pasakyti nelengva. Anot garsios būrėjos, jau 2016 metais Europos laukia karas, o vėliau - ir išnykimas. Ar yra pagrindo bijoti? Kai kurie apžvalgininkai sako, kad, deja, tai neišvengiama...
1 2 Вперёд