Меню
Назад Главная » Каталог статей » Išgyvenimo teorijos
Teko girdėti, kad negalima valgyti baltojo lokio kepenų, o štai ar galima valgyti vilkieną, medžiagos ne taip jau ir daug. Panaršęs internete, apskritai nieko doro neradau. Kažkas forumuose vadino šią mėsą pasibjaurėtina, o kai jo paklausė, kodėl, dingo iš temos.

Ugnies išgavimas - vienas naudingiausių įgūdžių. Šiame straipsnyje trumpai apžvelgsime kaip išgauti ugnį gamtoje, neturint po ranka įprastų degtukų ar žiebtuvėlių. Detaliau apie kiekvieną paminėtą būdą bus atskiri straipsniai. Išgyvenimas sunkioje situacijoje diktuoja savas taisykles, su kuriomis tenka susitaikyti ir prisitaikyti.

Sąvoka "karštis", kalbant apie avarinę situaciją - tai suma iš kelių dėmenų - oro temperatūra, saulės spinduliavimo intensyvumas, žemės paviršiaus temperatūra, vėjo buvimas arba nebuvimas. Kitaip sakant, viskas priklauso nuo tos vietos, kurioje įvyko nelaimė, klimatinių sąlygų.
Statistika byloja, kad nuo 10 iki 15 procentų žmonių, žuvusių turistiniuose maršrutuose, tapo šalčio aukomis. Kalbant apie šaltį, didelę reikšmę turi tokie faktoriai, kaip, pavyzdžiui, oro drėgnumas. Tarkime, Oimiakone, kuris yra Šiaurės pusrutulio šalčio poliumi, temperatūra gali nukristi iki 70 laipsnių žemiau nulio, tačiau dėl oro sausumo toks šaltis pakeliamas gana nesunkiai. Ir atvirkščiai, drėgnas, pajūriui būdingas šaltis, kuris apgaubia žmogų ir tiesiog limpa prie odos, sukelia kur kas daugiau rūpesčių.