Paslaptinga požeminių tunelių sistema Kvinta De Regailera (Quinta Da Regaleira) rūmų komplekse Sintros municipalitete Portugalijoje, įrengta praėjusio amžiaus pradžioje, tarsi skirta mistiškam perėjimui iš šviesos į tamsą. Pagrindinis šios sistemos akcentas yra Įšventinimo šulinys, įėjimą į kurį saugo mistiniai sargai penumbros, atstovaujantys pusšešėlių pasauliui.
Šis statinys pagrįstai laikomas Didžiausiu pasaulinės civilizacijos pasiekimu. Didžioji kinų siena iš tiesu yra unikali, o šio rankomis statyto statinio mįslėms nėra galo. Siena iki šiol tyrinėtojams pateikia siurprizus, daugelis klausymų kol kas lieka be atsakymų. Vien tik versijos, prielaidos, hipotezės. Pateikiame skaitytojams vieną hipotezę, bandančią paaiškinti kokiu tikslu buvo pastatyta Didžioji kinų siena.
Egiptas visais laikais garsėjo savo paslaptimis. Dar gilioje senovėje šios šalies žyniai akylai saugojo savo žinias, taip audrinusias visų laikų ir tautų mistikų vaizduotę, nuo svetimšaliu. Ne be reikalo Egiptas buvo laikomas savotiška uždrausta šalimi, kurioje žyniai, sukaupę paprastiems mirtingiesiems nepasiekiamas žinias ir siekdami apsaugoti savo šventoves ir paslaptis, naudojo galingą magiją.