Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Paslaptingi statiniai
Čampos sala labai populiari tarp turistų, plaukiančiu kruizu Arktikoje. Dėl to stebėtis nereikia- šioje saloje aptinkami objektai, kurių kilmė iki šiol nėra žinoma, o ir artimiausiu metu šios mįslės išsiaiškinimo, ko gero, nebus.
Grenland1ja viena iš keisčiausiu Žemės salų. Nors tai yra pati didžiausia sala, ji tuo pačiu yra viena iš rečiausiai apgyvendintu planetos vietų, kurios gamta dar iki galo neištirta. Kelionė į Arktį Aronas Makolas su savo draugais airiu Džeku Fineganu ir valu Denu Glenduru, tikėdamiesi malonaus plaukiojimo krovininiu-keleiviniu laivu, atliekančiu kabotažinį reisą į šiaurinę Bafino įlankos dalį, visiškai užmiršo apie šiaurės Atlante kylančius štormus. Kai po trijų dienų nenutrūkstamo siūbavimo horizonte pasirodė Farvelio iškyšulys, jie buvo pasiryžę tiesiog šliaužte nušliaužti į iš lentų sukaltą prieplauką Julijanechobe – pirmajame mažame uoste milžiniškoje ledo saloje.

Paslaptinga požeminių tunelių sistema Kvinta De Regailera (Quinta Da Regaleira) rūmų komplekse Sintros municipalitete Portugalijoje, įrengta praėjusio amžiaus pradžioje, tarsi skirta mistiškam perėjimui iš šviesos į tamsą. Pagrindinis šios sistemos akcentas yra Įšventinimo šulinys, įėjimą į kurį saugo mistiniai sargai penumbros, atstovaujantys pusšešėlių pasauliui.

Dvi paslaptingos Afrikos valstybės Senegalas ir Gambija turi ir tokių mistinių vietų, kurių užmintas mįsles jau ne vieną šimtmetį bando išnarplioti tiek vietiniai gyventojai, tiek čia atvykstantys keliautojai. Viena iš tokių vietelių - Senegambijos akmenų ratų archeologinė buveinė, prieš gerą dešimtmetį vėl atkreipusi į save susidomėjusius viso pasaulio smalsuolių žvilgsnius.

Šis statinys pagrįstai laikomas Didžiausiu pasaulinės civilizacijos pasiekimu. Didžioji kinų siena iš tiesu yra unikali, o šio rankomis statyto statinio mįslėms nėra galo. Siena iki šiol tyrinėtojams pateikia siurprizus, daugelis klausymų kol kas lieka be atsakymų. Vien tik versijos, prielaidos, hipotezės. Pateikiame skaitytojams vieną hipotezę, bandančią paaiškinti kokiu tikslu buvo pastatyta Didžioji kinų siena.

Egipto piramidžių paslaptys jau ne vieną šimtmetį audrina mokslininkų ir visų, kas domisi Senovės Egiptu, protus ir vaizduotę. Ypač daug mįslių slepia trys piramidės, esančios Gizoje, netoli dabartinio Kairo. Jos, trys milžiniškos tobulai taisyklingos formos keturbriaunės piramidės, stūkso dykumoje, mesdamos ryškius šešėlius. Šios piramidės yra laikomos faraonų Cheopso, Hefreno ir Mikerino kapavietėmis. 1864 metais astronomas Čarlzas Piacis Smitas (Charles Piazzi Smyth) iškėlė hipotezę, kad Cheopso piramidė buvo pastatyta, siekiant tokia forma įkūnyti keletą senų, nepaprastai vertingų žinių aspektų. Jo sekėjai bandė įminti šios Egipto piramidės paslaptį. Teigiama, kad Cheopso piramidė išsiskiria iš kitų Senovės Egipto paminklų. Buvo tvirtinama, kad ją aukštesniojo proto valia pastatė ateiviai iš kitų pasaulių, kuriuose civilizacijos yra labiau išsivysčiusios negu Žemėje. Buvo iškelta hipotezė, kad piramidės konstrukcijoje, jos parametruose užšifruotos senovės pranašystės, kurios vėliau sudarė Senojo testamento pagrindą, numatė būsimąją krikščionybės istoriją ir pranašauja antrąjį Kristaus atėjimą.
Skrendant tarp Indijos ir Šri Lankos vienoje vietoje jūroje galima pastebėti keistą seklumą, kuri, truputi išsilenkdama, jungia salą ir žemyną, šią seklumą musulmonai vadina Adomo tiltu, o induistai – Ramos tiltu.

Egiptas visais laikais garsėjo savo paslaptimis. Dar gilioje senovėje šios šalies žyniai akylai saugojo savo žinias, taip audrinusias visų laikų ir tautų mistikų vaizduotę, nuo svetimšaliu. Ne be reikalo Egiptas buvo laikomas savotiška uždrausta šalimi, kurioje žyniai, sukaupę paprastiems mirtingiesiems nepasiekiamas žinias ir siekdami apsaugoti savo šventoves ir paslaptis, naudojo galingą magiją.

Šis filmas apie paslaptingą Pietų Amerikos miesto Teotihuakano atsiradimo ir sunykimo istoriją. Miestas ir jo milžiniškos piramidės, statytos prieš 2000 metų, pergyveno savo klestėjimo laikotarpį, vėliau žmonės jį apleido ir paliko sunykimui. Naujausių technologijų pasiekimai padėjo atskleisti šio miesto struktūrą, susipažinti su išplanavimu bei statiniais. Stebina tai, kaip žmonės neturėdami metalinių įrankių, nenaudodami rato sugebėjo pastatyti tokį miestą su piramidėmis ir gyvenamaisiais namais.
Archeologų komanda, vadovaujama mokslų daktaro Michailo Videikos iš Kijevo archeologijos instituto, Tripolės kultūros gyvenvietėje netoli šiuolaikinio Ukrainos Nebelivkos miesto aptiko 6 tūkst. metų senumo šventyklos liekanas, skelbia sci-news.com.
1 2 Вперёд