Patriarchatas kaip socialinių tarpusavio santykių sistema, buvo pakankamai efektyvus, nežiūrint į tai, kad šiandien jis drabstomas purvais. Dauguma pasaulio kultūrų yra patriarchališkos, o štai norint surasti matriarchatinių bendruomenių, jums teks grįžti toli į istoriją ir ieškoti jų pasaulio užkampiuose ar feminisčių fantazijose. Tačiau šis akivaizdus faktas taip ir neprivertė pastarųjų liautis pliurpti apie patriarchato mirtį.
2009 metų balandžio 20 d. įvyko tai, ko medikai jau tikėjosi kelis dešimtmečius. Vienas garsiausių fizikų pasaulyje, Stephenas Hawkingas, sėkmingai besigrumiantis su savo liga ir nepaisantis fizinės negalios, atsidūrė ties mirties slenksčiu. Kembridžo universitetas, kuriame dirbo fizikas, pasiruošė pačioms blogiausioms naujienoms. S. Hawkingo, kuriam būnant 21 metų diagnozuota amiotropinė lateralinė sklerozė (ALS), būklė buvo apibūdinama kaip „labai rimta“, jam ligoninėje buvo atliekami tyrimai. Laikraščiai publikavo straipsnius, labai jau primenančius nekrologus. Atrodė, kad žmogui, kuris labai aiškiai nupasakojo laiko sąvoką, atėjo laikas.
Viskonsino valstijoje (JAV) stovi unikalus pastatas, kurio aplankyti kasmet užsuka dešimtys tūkstančių turistų. Šis turistiniu objektu paverstas gyvenamasis namas vadinamas "Rock in the House" ("Akmuo name"). Į jį pataikiusio ir miegamajame sustojusio 55 tonų akmens niekas nebejudino – jis taip čia ir slūgso nuo 1995 m. Neįtikėtina, tačiau LYGIAI Į TĄ PAČIĄ VIETĄ riedulys atrieda nebe pirmą kartą. Pasirodo, 1901 m. irgi į miegamąjį atlėkė ir ten miegojusią namo šeimininkę užmušė kitas milžiniškas akmuo.
TV3 aktualijų infošou ,,VIRAL‘as“ studijoje svečiuosis laikui nepavaldi dama, dainininko Radžio geriausia drauge vadinama Raisa Šarkienė. Moteris ne tik išduos savo puikios išvaizdos receptą, bet ir „VIRAL‘o“ herojės „Pasiutusios bobutės“ įsprausta į kampą pripažins, kad geba atspėti ateitį.
Priimta manyti, kad moterys yra mažiau agresyvios, todėl rečiau nusikalsta ir dar rečiau tampa ypač pagarsėjusiomis serijinėmis žudikėmis. Išties, moterų serijinių žudikių esama mažiau, bet jos ne mažiau žiaurios, gali veikti poromis su bendrininkais arba vienos. Mokslininkai išskiria septynis serijinių žudikių tipus: juodosios našlės, mirties angelo, seksualinės plėšrūnės, kerštingosios žudikės, pasipelnyti siekiančios nusikaltėlės, grupėse dirbančios žudikės bei psichiškai nestabilios žudikės tipą.