Меню
Назад Главная » Каталог статей » Civilizacijos paslaptys
Čampos sala labai populiari tarp turistų, plaukiančiu kruizu Arktikoje. Dėl to stebėtis nereikia- šioje saloje aptinkami objektai, kurių kilmė iki šiol nėra žinoma, o ir artimiausiu metu šios mįslės išsiaiškinimo, ko gero, nebus.

Galima netikėti tuo, kad gana seniai Žemėje pradėjo lankytis ateiviai iš kitų planetų. Tačiau, Kaip tada paaiškinti radinius, kuriuos žmonės aptiko vienoje ar kitoje pasaulio dalyje? Danija 2007-ais metais Danijai priklausančioje Zelandijos saloje buvo aptikta keista kaukolė. Ją aptiko darbininkas Olstikės kaimelyje. Viename name buvo atliekamas vandens kanalizacijos vamzdžių remontas, Iš pradžių darbininkui pasirodė, kad aptiko dalį arklio kaukolės. Tačiau po to, kai atidžiau įsižiūrėjo, suprato, kad radinys primena žmogaus kaukolę.

Egipto piramidžių paslaptys jau ne vieną šimtmetį audrina mokslininkų ir visų, kas domisi Senovės Egiptu, protus ir vaizduotę. Ypač daug mįslių slepia trys piramidės, esančios Gizoje, netoli dabartinio Kairo. Jos, trys milžiniškos tobulai taisyklingos formos keturbriaunės piramidės, stūkso dykumoje, mesdamos ryškius šešėlius. Šios piramidės yra laikomos faraonų Cheopso, Hefreno ir Mikerino kapavietėmis. 1864 metais astronomas Čarlzas Piacis Smitas (Charles Piazzi Smyth) iškėlė hipotezę, kad Cheopso piramidė buvo pastatyta, siekiant tokia forma įkūnyti keletą senų, nepaprastai vertingų žinių aspektų. Jo sekėjai bandė įminti šios Egipto piramidės paslaptį. Teigiama, kad Cheopso piramidė išsiskiria iš kitų Senovės Egipto paminklų. Buvo tvirtinama, kad ją aukštesniojo proto valia pastatė ateiviai iš kitų pasaulių, kuriuose civilizacijos yra labiau išsivysčiusios negu Žemėje. Buvo iškelta hipotezė, kad piramidės konstrukcijoje, jos parametruose užšifruotos senovės pranašystės, kurios vėliau sudarė Senojo testamento pagrindą, numatė būsimąją krikščionybės istoriją ir pranašauja antrąjį Kristaus atėjimą.
Daugelis ufologų į Bibliją žiūri kaip į šaltinį, liudijantį, kad žmonijos kontaktai su kitų planetų protingomis būtybėmis vyko dar tolimoje praeityje. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – pakanka paminėti Būties knygoje esantį pasakojimą apie „Dievo sūnus“, kurie tuokėsi su Žemės moterimis, todėl pasaulyje atsirado milžinų rasė: „Tuomet Dievo sūnūs pamatė žmonių dukras, kad jos gražios, ir ėmė jas sau į žmonas, kas kurią pasirinko… Tuo metu Žemėje buvo milžinai, ypač nuo to meto, kai Dievo sūnūs ėmė bendrauti su žmonių dukromis…“

Mokslininkai Hondūro džiunglėse rado legendomis apipintą „Baltąjį miestą“. La Mosquitia regione šalies šiaurės rytuose jie aptiko aikščių, žemės pylimų ir vienos piramidės liekanas, rašo žurnalas „National Geographic“, skelbiantis ir radimvietės nuotraukas. Vienas sensacingiausių radinių yra statulos, vaizduojančios mistinę būtybę - pusiau žmogų, pusiau jaguarą - galva. Radimvietė yra praktiškai nepaliesta, sakė archeologas Christopheris Fisheris iš JAV Kolorado universiteto. Mokslininkų teigimu, tai 1000-1400 mūsų eros metų artefaktai. Priešingai nei apie taip pat šiame regione gyvenusius majus, apie minėtą kultūrą beveik nieko nežinoma.

Argentinietis verslininkas, etnologas ir paslaptingų faktų kolekcionierius Janošas Chuanas Moricas gimė Vengrijoje, tačiau didesnę savo gyvenimo dalį praleido pietų Amerikoje. 1965 metais žmonių negyvenamoje vietovėje jis aptiko išsišakojusią požeminių komunikacijų sistemą, sukurtą neįsivaizduojamai seniai. Po ketverių metų šis atradimas buvo paskelbtas visuomenei, taip pat buvo prisiekta Ekvadoro prezidentui, kad visa tai yra tiesa.

Egiptas visais laikais garsėjo savo paslaptimis. Dar gilioje senovėje šios šalies žyniai akylai saugojo savo žinias, taip audrinusias visų laikų ir tautų mistikų vaizduotę, nuo svetimšaliu. Ne be reikalo Egiptas buvo laikomas savotiška uždrausta šalimi, kurioje žyniai, sukaupę paprastiems mirtingiesiems nepasiekiamas žinias ir siekdami apsaugoti savo šventoves ir paslaptis, naudojo galingą magiją.

Šis filmas apie paslaptingą Pietų Amerikos miesto Teotihuakano atsiradimo ir sunykimo istoriją. Miestas ir jo milžiniškos piramidės, statytos prieš 2000 metų, pergyveno savo klestėjimo laikotarpį, vėliau žmonės jį apleido ir paliko sunykimui. Naujausių technologijų pasiekimai padėjo atskleisti šio miesto struktūrą, susipažinti su išplanavimu bei statiniais. Stebina tai, kaip žmonės neturėdami metalinių įrankių, nenaudodami rato sugebėjo pastatyti tokį miestą su piramidėmis ir gyvenamaisiais namais.

Dabartiniu metu praktiškai niekas nebetiki tuo, kad mūsų planetą iš tikrųjų gali lankyti kitų planetų gyventojai. Hipotetiškai didžioji žmonijos dalis tiksliai žino, kad ateiviai lankėsi (yra tai patvirtinantys įrodymai). Netgi dabar kai kurie pasakoja apie tai, jog periodiškai danguje mato šviečiančius rutulius ar taip vadinamas skraidančias lėkštes ...

Šalia Belizo krantų esanti Didžioji žydroji skylė vadinama viena įspūdingiausių vietų Žemėje, kurią itin pamėgo turistai ir narai. Tačiau mokslininkams ji kur kas svarbesnė: ši povandeninė smegduobė jiems pateikė užuominų, kodėl išnyko Majų civilizacija.
1 2 3 ... 8 9 Вперёд