Меню
Назад Главная » Каталог статей » Dokumentiniai filmai
Pačiame JAV centre - Jeloustouno nacionaliniame parke, žinomame savo draustiniais, miško žmonėmis, grizliais, geizeriais ir karštais šaltiniais, panašu, kad bręsta gamtinė katastrofa. Parkas yra ant ugnikalnio, ir tas ugnikalnis yra ne paprastas, o taip vadinamas superugnikalnis. Tokių ugnikalnių mūsų planetoje nepriskaičiuojama ne 20. dažniausiai jie ramiai snaudžia šimtus tūkstančių metų, tačiau jie atsibunda, tai globalinės katastrofos išvengti neįmanoma.
Ne tik lietuvių spauda mirga pasakojimais apie prarastus vaikus ir nusikalstamą organizaciją „Barnevernet“. Lenkai, čekai, indai ir net kaimynai švedai išgyvena panašias istorijas. Kuo Norvegija išskirtinė? Tokių istorijų, aplaistytų ašaromis ir kupinų nevilties bei keiksmų, Norvegijoje būta ne vienos ir ne dviejų. Antai prieš kelerius metus Indija sukėlė diplomatinį skandalą, kai iš vienos indų šeimos norvegų pareigūnai atėmė abu vaikus, mat juos tėvai mokė valgyti tik rankomis ir miegojo kartu, o ne atskirose lovose.
Šis filmas apie paslaptingą Pietų Amerikos miesto Teotihuakano atsiradimo ir sunykimo istoriją. Miestas ir jo milžiniškos piramidės, statytos prieš 2000 metų, pergyveno savo klestėjimo laikotarpį, vėliau žmonės jį apleido ir paliko sunykimui. Naujausių technologijų pasiekimai padėjo atskleisti šio miesto struktūrą, susipažinti su išplanavimu bei statiniais. Stebina tai, kaip žmonės neturėdami metalinių įrankių, nenaudodami rato sugebėjo pastatyti tokį miestą su piramidėmis ir gyvenamaisiais namais.

Filmas apie didžiausio pasaulyje nimitz klasės 99 tūkst. tonų vandens talpos lėktuvnešio ilgametę kūrimo istoriją. Jame telpa 90 viršgarsinių lėktuvų ir 6000 žmonių. Vandenyne gali išbūti 20 metų be kuro papildymo. Nuo jo kas 20 sek. gali kilti viršgarsiniai lėktuvai. Aprūpintas įranga gebančia pastebėti priešą ore už 500 km.

Priimta manyti, kad moterys yra mažiau agresyvios, todėl rečiau nusikalsta ir dar rečiau tampa ypač pagarsėjusiomis serijinėmis žudikėmis. Išties, moterų serijinių žudikių esama mažiau, bet jos ne mažiau žiaurios, gali veikti poromis su bendrininkais arba vienos. Mokslininkai išskiria septynis serijinių žudikių tipus: juodosios našlės, mirties angelo, seksualinės plėšrūnės, kerštingosios žudikės, pasipelnyti siekiančios nusikaltėlės, grupėse dirbančios žudikės bei psichiškai nestabilios žudikės tipą.

Filmas apie gladiatoriaus Vero, išsikovojusio laisvę Romos Kolizejuje, gyvenimą. Šis pasakojimas mus nukelia į imperatoriaus Vespasiano (69–79 m), pastačiusio Romos Kolizejų, ir jo sūnaus Tito (79–81 m) valdymo metus. Buvo manoma, kad gladiatoriai įkūnija drąsą, šlovės siekimą, panieką mirčiai. Gladiatorių kova demonstruodavo mirtiną mūšį. Romoje tuo metu buvo nemažai gladiatorių mokyklų, kuriose kovos meno apmokydavo į nelaisvę paimtus priešo karius arba kovai tinkamus vergus. Tai būdavo ir neblogas verslas.

Ateiviai, NSO egzistuoja, ateivio skrodimas ir Rozvelo incidentas - mitai ir faktai. 2007-ais metais viso pasaulio informacinės agentūros ir spauda išplatino 77-ių metų amžiaus buvusio amerikiečių astronauto, „Apollo-14“ ekipažo nario, mokslų daktaro Edgaro Mitčelo pasakojimą, kurį jis papasakojo interviu britų radijui metu. - Man teko laimė susipažinti su faktu, kad mūsų planetoje lankosi NSO, ir tai yra realybė, - pareiškė astronautas. - Pastaruosius 60 metų visos mūsų šalies vyriausybės kruopščiai tai slėpė, tačiau informacija palaipsniui prasiskverbė į paviršių, o kai kuriems mūsų netgi pavyko šiek tiek apie tai sužinoti. Aš kreipiausi į karinių ir intelektualinių sričių atstovus, kurie žino, jog po ta informacija, kuri pateikiama visuomenei, slypi tiesa: mūsų planetoje lankosi ateiviai.

Fidelis Kastro pateko į Guinesso rekordų knygą dėl mėginimų skaičiaus jį nužudyti. Skaičiuojant pasikėsinimus jį nužudyti buvo naudojamasi amerikiečių žvalgybos CŽV aechyvais – būtent ši tarnyba organizavo daugiausia pasikėsinimų. Nužudyti buvo mėginama įvairiais būdais – naudojami snaiperiai, batuose ir netgi beisbolo kamuoliuke paslėpti sprogmenys, užnuodyti cigarai, moterys ir kt.