Меню
Назад Главная » Каталог статей » Ginklai

1961 metų spalio 30 d. seismografai Šiaurės Amerikoje užfiksavo nepaprastai stiprius virpesius, kurių šaltinis buvo Sovietų Sąjungos teritorijoje. Tokius virpesius prietaisai fiksuodavo žemės drebėjimo arba galingo sprogimo atveju. Buvo spėjama, kad sprogimo galia galėjo būti apie 50 megatonų. Tai atitiktų 4000 tokių bombų, kurios buvo susprogdintos virš Hirošimos, sprogimo galią. Amerikiečius stebino dar ir tai, kad sprogmuo buvo susprogdintas ore, vadinasi rusai turėjo 50 megavatų transportuojamą ginklą.

Kompanijos "Lockheed Martin" sukurtas kol kas greičiausias visų laikų lėktuvas – strateginis tolimųjų nuotolių žvalgybinis orlaivis, kuris yra išvystęs sunkiai suvokiamą 3 527 km/val. greitį. Internete pasirodė fotografijos iš angarų, kuriuose gimė legendiniai titano paukščiai. Neįtikėtina, bet šiam lėktuvo SR-71 Blackbird rekordui – jau 39-eri. Pačiam lėktuvui – jau 51-eri. Šį modelį suprojektavo ir Burbanke (Kalifornija, JAV) labai slaptai gamino dar XX a. septintojo dešimtmečio aviacijos inžinieriai iš "Lockheed Martin". Tačiau šio lėktuvo pasiekto absoliutaus greičio rekordo per tiek metų niekas taip ir nepagerino.

Rusijos vicepremjeras ir vienas aršiausių Vladimiro Putino šalininkų Dimitrijus Rogozinas pripažino, kad šiuo metu jo šalis nėra pasiruošusi karui su rimtais priešininkais. Pasak jo, JAV per kelias valandas gali sunaikinti apie 90 proc. Rusijos branduolinio potencialo. Nepaisant finansinių sunkumų, per šiuos metus Rusija planuoja įsigyti 200 naujausių karinių lėktuvų ir sraigtasparnių. 67 proc. jų bus pasiruošę pakilti bet kurią minutę, praneša businessinsider.com.

Šį sekmadienį SpaceX antrą kartą bandys istorinį raketos nusileidimą ant platformos vandenyne. 22 aukštų namo aukščio Falcon 9 raketa pakils iš Kanaveralo kyšulio Oro pajėgų bazės Floridoje porą minučių po Saulės laidos (18:10 Rytų pakrantės laiku, 01:10 pirmadienį Lietuvos laiku). Maždaug po pusvalandžio nuo starto raketa grįš iš kosmoso ir naudodama GPS, bandys nusileisti ant Atlante plaukiojančios platformos.

Filmas apie didžiausio pasaulyje nimitz klasės 99 tūkst. tonų vandens talpos lėktuvnešio ilgametę kūrimo istoriją. Jame telpa 90 viršgarsinių lėktuvų ir 6000 žmonių. Vandenyne gali išbūti 20 metų be kuro papildymo. Nuo jo kas 20 sek. gali kilti viršgarsiniai lėktuvai. Aprūpintas įranga gebančia pastebėti priešą ore už 500 km.

Armijos snaiperiams svarbiausia – tikslumas. Nepataikę į taikinį, jie sukelia grėsmę saviškiams, atskleisdami jų buvimą ir potencialiai – buvimo vietą. Bet pataikyti į judantį taikinį nelengva, kai sąlygos sudėtingos, pavyzdžiui, gūsingas vėjas ar blogas matomumas dėl dulkių.
Nyderlandų Karališkųjų karinių oro pajėgų vaizdo įraše matyti, kaip NATO Baltijos valstybių oro erdvės patruliavimo misijos naikintuvai keletą kartų perima Rusijos karinius lėktuvus virš Baltijos jūros. Kaip pranešė NATO atstovė spaudai Oana Lungescu, pastaruoju metu daugiau kaip 30 Rusijos karo lėktuvų – bombonešių, naikintuvų ir karinių transportinių lėktuvų – perėmė Nyderlandų Karališkosios karinės oro pajėgos.
Kinijoje sukurta moderni ir tiksli sistema, pritaikyta naikinti dronus, pranešė naujienų agentūra „Reuters“. Dronai – tai nuotoliniu būdu valdomi bepiločiai orlaiviai, naudojami įvairiems tikslams. Sukurta lazerinė sistema veiksminga prieš nedidelius dronus, kurie nepakyla aukščiau kaip 50 metrų ir skrenda ne greičiau kaip 50 kilometrų per sekundę (180 km/h). Lazeris leidžia numušti už 2 kilometrų pastebėtą droną po 5 sekundžių, kai jis buvo užfiksuotas.
Praėjusį savaitgalį šimtus žmonių skirtingose šalyse, abejose Atlanto vandenyno pusėse pažadino keistas dundesys danguje. Britai ir amerikiečiai pranešė apie sprogimus primenančius garsus, kurie esą virpino namų langus. Kaip mat užvirė diskusijos, kas sukėlė šiuos garsus. Versijų ne viena – nuo paprasčiausių meteorų bei fejerverkų iki slapto JAV karinių oro pajėgų orlaivio.
Šiandien mažai kas prisimena 1966 metų sausio įvykius,kai pasaulis stovėjo ant branduolinės katastrofos slenksčio. Neilo Granto knygoje – “XX amžiaus konfliktai. Iliustruotoji istorija”, įvykiai prie Palomareso paminėti vos vienu sakiniu: 1966-ųjų metų sausio 17d. po ore įvykusios amerikiečių bombonešio avarijos į atlanto vandenyną nukrito nesprogusi vandenilinė bomba. Ir tai viskas. Informacijos labai mažai ir ji labai netiksli. Kas iš tiesų nutiko?
1 2 Вперёд