Rusijos vicepremjeras ir vienas aršiausių Vladimiro Putino šalininkų Dimitrijus Rogozinas pripažino, kad šiuo metu jo šalis nėra pasiruošusi karui su rimtais priešininkais. Pasak jo, JAV per kelias valandas gali sunaikinti apie 90 proc. Rusijos branduolinio potencialo. Nepaisant finansinių sunkumų, per šiuos metus Rusija planuoja įsigyti 200 naujausių karinių lėktuvų ir sraigtasparnių. 67 proc. jų bus pasiruošę pakilti bet kurią minutę, praneša businessinsider.com.
Fizikams laikas kelia rimtų problemų, kurių kol kas niekas nesugebėjo įveikti. Ar tai būtų Izaoko Niutono visuotinė trauka, ar Jameso Clerko Maxwello elektrodinamika, ar Alberto Einsteino specialioji ir bendroji reliatyvumo teorijos, ar kvantinė mechanika, visos formulės, geriausiai apibūdinančios mūsų Visatą, veikia tobulai, jei laikas eina pirmyn arba atgal, rašo businessinsider.com. Žinoma, mūsų patiriamas pasaulis yra visiškai kitoks. Visata plečiasi, o ne traukiasi. Žvaigždės spinduliuoja šviesą, o ne ją absorbuoja, o radioaktyvūs atomai veikiau irsta, o ne vėl susirenka. Omletai nevirsta atgal į žalius kiaušinius, o cigaretės neatsikuria iš dūmų ir pelenų. Mes prisimename praeitį, o ne ateitį, mes senstame ir pamažu silpstame, o ne jaunėjame ir atgimstame. Mums laikas turi aiškią ir nesugrąžinamą kryptį. Jis skrieja pirmyn kaip raketa, nepaisydamas prakeiktų formulių.
„Laikas yra tai, kas neleidžia įvykiams įvykti tuo pačiu metu“, – rašė Ray Cummingsas savo 1922 metų mokslinės fantastikos romane „The Girl in the Golden Atom“ („Mergaitė auksiniame atome“). Ši citata gana gražiai reziumuoja laiko funkciją. Tačiau kokiu būdu laikas neleidžia įvykiams įvykti vienu metu? Kokie mechanizmai varo laiką pirmyn, o ne atgal?
Atsakymas juk turėtų būti labai aiškus ir trumpas. Deja, šiuos atveju jis nei aiškus, nei trumpas – 142 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 kelvinų ± dar vienas kitas nulis… Teorinį temperatūros minimumą (absoliutinį nulį) įsivaizduoti ne taip sunku. O štai teorinį absoliutų temperatūros maksimumą įsivaizduoti kažkodėl sunkiau. (Beje, apie kelionę jų link ne taip seniai rašėme).