Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Mokslo afiša
Kas galėjo priversti žuvį išnirti iš vandens gelmių ir apsigyventi seklumose? Prisiminkime: beveik visos žuvys, plaukiojusios upėse prieš 375 mln. m., buvo plėšrūnės. Kai kurios jų išaugdavo net iki 16 pėdų [apie 5 m] ilgio – du kartus ilgesnės nei pats stambiausias tiktaalikas. Kartu su juo iškasamos kitų rūšių žuvys dažniausiai siekia daugiau kaip 7 pėdas [2 m] ilgio ir turi galvą sulig krepšinio kamuoliu. Jų dantys gali būti kaip smaigai, kuriais tvirtinami geležinkelio bėgiai.
„Facebook“ vartotojams leis pasirinkti, ką daryti su jų paskyra mirties atveju. Naujoji funkcija leis paskirti „Facebook“ įpėdinį, kuris prižiūrės jų paskyrą ir galės padaryti tam tikrus pakeitimus. Vartotojai taip pat turės galimybę pasirinkti paskyros ištrynimą po mirties. Įpėdinis galės prisegti pranešimus, atsakyti į naujas draugų užklausas, taip pat atnaujinti profilio nuotrauką. Tačiau jis bus suvaržytas nuo kitų pokyčių, įskaitant įrašų kūrimą ar trynimą.

Rusijos vicepremjeras ir vienas aršiausių Vladimiro Putino šalininkų Dimitrijus Rogozinas pripažino, kad šiuo metu jo šalis nėra pasiruošusi karui su rimtais priešininkais. Pasak jo, JAV per kelias valandas gali sunaikinti apie 90 proc. Rusijos branduolinio potencialo. Nepaisant finansinių sunkumų, per šiuos metus Rusija planuoja įsigyti 200 naujausių karinių lėktuvų ir sraigtasparnių. 67 proc. jų bus pasiruošę pakilti bet kurią minutę, praneša businessinsider.com.

"Aš neklydau. Aš tik radau 10 000 būdų, kurie neveikia", - optimistiškai pareiškė amerikiečių išradėjas Tomas Edisonas (Thomas Edison). Kiek daug mokslininkų, ieškodami objektyvios tiesos, ne kartą kėlė klaidingas hipotezes arba darė lemtingas išvadas iš savo stebėjimų. Kai kurios jų, deja, žmonėms padarė didelę žalą.

Fizikams laikas kelia rimtų problemų, kurių kol kas niekas nesugebėjo įveikti. Ar tai būtų Izaoko Niutono visuotinė trauka, ar Jameso Clerko Maxwello elektrodinamika, ar Alberto Einsteino specialioji ir bendroji reliatyvumo teorijos, ar kvantinė mechanika, visos formulės, geriausiai apibūdinančios mūsų Visatą, veikia tobulai, jei laikas eina pirmyn arba atgal, rašo businessinsider.com. Žinoma, mūsų patiriamas pasaulis yra visiškai kitoks. Visata plečiasi, o ne traukiasi. Žvaigždės spinduliuoja šviesą, o ne ją absorbuoja, o radioaktyvūs atomai veikiau irsta, o ne vėl susirenka. Omletai nevirsta atgal į žalius kiaušinius, o cigaretės neatsikuria iš dūmų ir pelenų. Mes prisimename praeitį, o ne ateitį, mes senstame ir pamažu silpstame, o ne jaunėjame ir atgimstame. Mums laikas turi aiškią ir nesugrąžinamą kryptį. Jis skrieja pirmyn kaip raketa, nepaisydamas prakeiktų formulių.

Aukso pjūviu, dieviškąja proporcija arba tiesiog skaičiumi Fi vadinamos kosminės konstantos apraiškas galima įžiūrėti uraganų sūkuriuose, dramblio ilčių lenktume ir net galaktikų struktūroje. O dabar mokslininkai pareiškė išsiaiškinę, kad šis fenomenas būdingas ir erdvėlaikio topologijai bei susijęs su visatos struktūra. Pretorijos universiteto (PAR) tyrėjas Janas Boeyensas su kolega Francisu Thackeray iš Vitvotersrando universiteto (taipogi PAR) priėjo išvadą, kad dieviškoji proporcija – skaičius 1,618 – susijęs ne tik su tam tikrais matematikos aspektais, bet ir su fizika, chemija, biologija ar net erdvėlaikio topologija. Šis skaičius gali lemti, kaip kai kurie dalykai visatoje įgyja konkrečią formą.

„Laikas yra tai, kas neleidžia įvykiams įvykti tuo pačiu metu“, – rašė Ray Cummingsas savo 1922 metų mokslinės fantastikos romane „The Girl in the Golden Atom“ („Mergaitė auksiniame atome“). Ši citata gana gražiai reziumuoja laiko funkciją. Tačiau kokiu būdu laikas neleidžia įvykiams įvykti vienu metu? Kokie mechanizmai varo laiką pirmyn, o ne atgal?

Atsakymas juk turėtų būti labai aiškus ir trumpas. Deja, šiuos atveju jis nei aiškus, nei trumpas – 142 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 kelvinų ± dar vienas kitas nulis… Teorinį temperatūros minimumą (absoliutinį nulį) įsivaizduoti ne taip sunku. O štai teorinį absoliutų temperatūros maksimumą įsivaizduoti kažkodėl sunkiau. (Beje, apie kelionę jų link ne taip seniai rašėme).

Slapta vaistų gamintojų svajonių - pasodinti visus ant tablečių. Netgi sveikuosius. Ir jie šią svajonę įgyvendina. Įsivaizduojate, jei tabletes gers ne tik ligoniai, bet ir sveikieji? Juk tai fantastiška rinka! Nesiviešindami, be reikalingo triukšmo, lobistai vis aktyviau stumia sveikiesiems skirtų vaistų idėją. Specialistams gerai žinomas pagrindinis dokumentas, kuriame išdėstytos šios idėjos. Vadinasi jis labai iškalbingai "Ateities vaistai - 2025". Data turi reikšmę, būtent tada planuojama paversti sveikų žmonių "gydymą" įprasta praktika.
Cukraus įtaka vėžinių ląstelių susiformavimui, augimui ir metastazių atsiradimui dažnai tapdavo mokslininkų nesutarimų priežastimi. Kanados vėžio tyrimų organizacija „The Canadian Cancer Society“ tvirtina, kad cukraus vartojimas neturi įtakos greitesniam vėžinių ląstelių augimui. Kiti šaltiniai savo ruožtu nesutinka su šia nuomone ir tvirtina priešingai. Neseniai atliktas ir „Journal of Clinical Investigation“ leidinyje publikuotas tyrimas pateikia eksperimentinių įrodymų, patvirtinančių, kad ryšys tarp cukraus ir vėžio vis dėlto yra.
1 2 3 4 5 6 Вперёд