Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Istorijos paslaptys
Egipte dirbanti amerikiečių mokslininkų komanda nustatė, kad prieš metus rastas sarkofagas yra faraono Sobekhotepo I, kuris gyveno prieš 3 800 metų ir, kaip tikima, buvo 13-osios faraonų dinastijos įkūrėjas, pirmadienį pranešė Egipto senovės liekanų saugojimo ministerija. Pensilvanijos universiteto mokslininkų grupei iki praėjusios savaitės nepavyko nustatyti, kam priklausė maždaug 60 tonų svėręs kvarcito sarkofagas.
Tas visuotinai priimtas mūsų civilizacijos istorijos traktavimas, kurio mokėmės mokykloje ir kuris sako, kad pirmieji miestai atsirado prieš maždaug 7000 metų, paskutiniu metu braška per visas siūles, atakuojamas vis naujų ir naujų faktų. Kai kurie iš tų faktų yra plačiai žinomi, kai kurie – mažiau, o apie kai kuriuos žino tik siauras specialistų ratas.
Archeologija, žinoma, nėra tokia patraukli, kaip gali pasirodyti epopėjos apie Indiana Džonsą gerbėjams. Tačiau vis dėlto laikas nuo laiko ir joje padaromi stebinantys ar net šokiruojantys atradimai, galintys apversti aukštyn kojomis įprastas pažiūras į istoriją.
Senovės legendose ginklams būdavo skiriamas didelis dėmesys. Tikėta, kad jie turi įvairių stebuklinių galių. Ko gero, visoje istorijoje jokie kiti ginklai neturėjo tiek legendų kaip kardai…
Ir prieš tūkstančius, šimtus metų žmonės mėgo įvairias pramogas. Tiesa, kai kurios šių laikų žmogui atrodo keistokos ir šiurpios. Dabar žiūrėdami žiaurų žaidimą, filmą ar pasirodymą esame tikri, kad viskas profesionaliai surežisuota, tačiau ankščiau viskas būdavo daroma realiai. Juk tada tokių specialiųjų efektų, kokius matome šiandien, nebūdavo. Žinoma, senovėje būdavo ir tokių pramogų, kurios niekam nekeldavo pavojaus ir iš tiesų būdavo nepaprastai smagios.
Ši istorija apie senovinius žemėlapius tapo žinoma visiems po to, kai 1929-uju metų lapkričio 9 d. Stambulo nacionalinio muziejaus direktorius Halilas Edhemas tvarkė archyvus ir vienoje lentynoje aptiko du geografinio žemėlapio fragmentus.
1942 m. viename Himalajų kalnų ežere (Indija) buvo rasti šimtai žmonių skeletų. Daugiau kaip 60 metų niekas nesugebėjo įvardyti, kas buvo tie žmonės ir iš kur 5 km virš jūros lygio tyvuliuojančiame Rupkundo (Roopkund) ežere atsirado jų skeletai. Šią patologišką mįslę mėginta paaiškinti įvairiausiomis teorijomis, tačiau tiesą mokslininkai sugebėjo atskleisti tik 2004 m.
Naujame dokumentiniame filme, kuris bus rodomas lapkričio 10 d. per "Channel 4", mokslininkai atskleidžia, kad palaidotas jaunojo Egipto faraono Tutanchamono kūnas auksiniame sarkofage po kurio laiko savaime užsiliepsnojo, o 1922 m. Hovardas Karteris (Howard Carter) rado apanglėjusius Senovės Egipto valdovo palaikus.
Mes, pagaliau, palaipsniui prisikapstėme prie temos, susijusios su akmens apdirbimo technologijomis, kurias buvo įvaldžiusi senovės Egipto dievų civilizacija. Nors anksčiau daugiau ar mažiau jau kalbėjome šia tema. Ką padarysi, visos mūsų gyvenimo sferos taip persipynusios, kad jų negalima griežtai atskirti į absoliučiai savarankiškas sritis. Kalbant apie vieną dalyką, vis tiek tenka paliesti ir antrą, ir trečią, ketvirtą... P senovės pasaulio realybė niekuo iš esmės nesiskiria nuo šiuolaikinės realybės. Joje irgi viskas buvo glaudžiai susiję. Dėl to ir tenka tai užbėgti į priekį, tai sugrįžti atgal. Ir aš labai tikiuosi, kad tai nelabai smarkiai išmuš iš vėžių skaitytoją.
Vienu metu žmonės manė, kad jis yra mistinė asmenybė, kuri sugalvota ir paskleista tam, kad pateisintų „OG“ (Gehleno organizacijos, vienos stipriausios pasaulyje žvalgybos tarnybos) egzistavimą. Jo niekas nematė, jis niekur nesirodė ir niekam nedavė interviu. Tačiau tikrovėje toks žmogus egzistavo ir jo pastangų dėka atsirado „OG“ organizacija.
Назад 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Вперёд