Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Istorijos paslaptys

Jei Barbora Radvilaitė gyventų šiandien, ji būtų labiausiai fotografų medžiojama įžymybė. Ją kviestų į visus vakarėlius, grožio priemonių pristatymus ir televizijos pokalbių laidas. Ši legendinė gražuolė, nors mirė prieš 463-ejus metus, vis dar įkvepia poetus, rašytojus, muzikantus, režisierius, mados kūrėjus ir, žinoma, moteris. Bent mane – tikrai. Prieš dvejus metus pradėjau rinkti viską, kas susiję su Barbora Radvilaite. Tikiu, kad ji buvo įspūdinga ne tik XVI amžiaus gražuolė – tokia būtų ir mūsų laikais. Tai rodo ir skulptoriaus Stanislovo Kuzmos iš marmuro iškaltas karalienės portretas, atkurtas plastikos rekonstrukcijos specialisto archeologo Vytauto Urbanavičiaus.

Šis filmas apie paslaptingą Pietų Amerikos miesto Teotihuakano atsiradimo ir sunykimo istoriją. Miestas ir jo milžiniškos piramidės, statytos prieš 2000 metų, pergyveno savo klestėjimo laikotarpį, vėliau žmonės jį apleido ir paliko sunykimui. Naujausių technologijų pasiekimai padėjo atskleisti šio miesto struktūrą, susipažinti su išplanavimu bei statiniais. Stebina tai, kaip žmonės neturėdami metalinių įrankių, nenaudodami rato sugebėjo pastatyti tokį miestą su piramidėmis ir gyvenamaisiais namais.

Filmas apie gladiatoriaus Vero, išsikovojusio laisvę Romos Kolizejuje, gyvenimą. Šis pasakojimas mus nukelia į imperatoriaus Vespasiano (69–79 m), pastačiusio Romos Kolizejų, ir jo sūnaus Tito (79–81 m) valdymo metus. Buvo manoma, kad gladiatoriai įkūnija drąsą, šlovės siekimą, panieką mirčiai. Gladiatorių kova demonstruodavo mirtiną mūšį. Romoje tuo metu buvo nemažai gladiatorių mokyklų, kuriose kovos meno apmokydavo į nelaisvę paimtus priešo karius arba kovai tinkamus vergus. Tai būdavo ir neblogas verslas.

Kas nuo visuomenės akių slepiama Vatikano archyvuose? Yra manančių, kad po devyniais užraktais saugoma informacija apie nežemišką gyvybę. Kiti įsitikinę, kad juose saugomi senoviniai tekstai, kurie paneigia Jėzaus egzistavimą. Kas žino, kokios paslaptys, galinčios sukompromituoti, galbūt net sunaikinti Bažnyčią, ten slepiamos?

Grafas Aleksandras fon Kaliostras (tikras vardas Džiuzepė Balzamo), išgarsėjęs XVIII amžiaus viduryje, buvo alchemikas, hipnotizuotojas ir burtininkas, kuris dažnai pasirodydavo kaip ypatingas svečias karališkuosiuose Europos dvarų rūmuose. Nors ir buvo labai iškili epochos figūra, grafas Kaliostras dažnai buvo pašiepiamas, vadinamas apgaviku arba, anot kultūros filosofo T. Karlailio, „šarlatanų princu“. Jis iš tikrųjų negalėjo pasigirti nepriekaištinga reputacija, bet padarė ir šį tą gero.

Dokumentinis filmas apie Titaniko – nuostabaus laivo, statyto Šiaurės Airijos Belfasto laivų statykloje, tragišką likimą. Dabar Titanikas tamsus ir tylus kapas. Čia kiekvienas daiktas gali papasakoti apie triumfą, prabangą ir netektį.

Nelabai seniai paleontologai, tyrinėdami tiranozauro kaulus, juose esančiose mikrokraujagyslėse aptiko raudonųjų kraujo kūnelių – eritrocitų – liekanas. Vargu ar eritrocitai gali išsilaikyti dešimtis milijonų metų. Tokie atradimai priverčia suabejoti daugiamilijoniniu iškasamų roplių amžiumi ir netgi iškelti hipoteze, jog dar nelabai seniai žmonės ir dinozaurai mūsų planetoje gyveno kartu.

1996 metų liepos mėnesį Elos slėnyje, netoli Judėjos kalnų, archeologas dr. Simon Dor aptiko didesnius negu trys metrai žmogaus griaučius, kurių kaukolės kaktoje buvo įsmigęs akmuo. Pastarasis liko nuo stipraus smūgio akmeniu į galvą, dėl kurio ir žuvo milžinas. Tuo tarpu nustebę ir apstulbę archeologai iš karto prisiminė Biblijos pasakojimą apie Dovydą ir Galijotą, suprasdami, kad prieš juos, matyt, ir guli būtent Galijoto griaučiai.

Jau prieš daugybę metų apie Olandiją susidarė nuomonė, kaip apie švarią, ramią, tvarkingą šalį, kurioje gyvena sąžiningi, darbštūs ir įstatymus gerbiantys žmonės. Tačiau būtent Olandijoje XVII amžiuje įvyko istorija, kuri tapo siaubingos jūrų legendos pagrindu ir parodė visiškai kitokius olandų papročius.

Tyrinėtojai, remdamiesi istoriniais faktais, tvirtina, kad tamplierių turtas daug kartų viršijo bet kurios Vakarų Europos šalies valdytojo iždą. 1118- ais metais įsteigtas tamplierių ordinas per 50 metų tapo pačia Įtakingiausia ir galingiausia organizacija Europoje. Tamplierių ordinas finansavo bažnyčių statybas, tiesė kelius, tapo tarptauti­niais bankininkais ir netgi plaukiojo į Ameriką (žymiai anksčiau, nei tai padarė Kolumbas).
Назад 1 2 3 4 ... 8 9 Вперёд