Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Istorijos paslaptys
Šią savaitę sukanka dvi skausmingos istorinės datos – 1382 m. rugpjūčio 15 d. Lietuvos didysis kunigaikštis Kęstutis buvo nužudytas savo sūnėno Jogailos pilyje Krėvoje, po trejų metų, 1385 m. rugpjūčio 14 d., Jogaila toje pačioje Krėvoje, kurios požemiuose buvo pasmaugtas Kęstutis, mainais už lenkišką karūną sutiko Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę (LDK) prijungti prie Lenkijos Karalystės.

Archeologai planuoja atkasti Lizos del Giocondos šeimos kapą. Manoma, kad būtent šios moters portretą prieš daugiau nei penkis šimtus metų nutapė Leonardo da Vinci. Tikimasi, kad skeletų tyrimai padės išaiškinti žymiojo paveikslo paslaptį.

Prieš 68 me­tus, 1945-ųjų rugp­jū­čio 2 die­ną, pa­si­bai­gu­sio­je Pots­da­mo kon­fe­ren­ci­jo­je Ka­ra­liau­čiaus kraš­tas bu­vo pa­lik­tas val­dy­ti So­vie­tų Są­jun­gai. Ką toks spren­di­mas reiš­kė Lie­tu­vai ir kas bū­tų nu­ti­kę, jei tuo­met ar vė­liau bū­tų nu­spręs­ta ki­taip.
Pa­sau­lio ir tau­tų is­tor­ij­os li­ni­ja nė­ra tie­si, – po­sūk­iai ir lū­žiai kei­čia ra­mią jos tėk­mę, iš­lais­vi­na įsi­sen­ėj­us­ias įtam­pas ir su­ke­lia naujas. Sueco kri­zės po­vand­en­in­iai rai­bu­liai te­be­da­ro di­džiu­lę į­ta­ką ci­vi­li­za­ci­jos rai­dai ir pra­bė­gus dau­giau, nei pu­sei am­žiaus.
Nors Lietuvos žemių lobius dažniausiai atkasinėja profesionalūs specialistai arba vadinamieji "juodieji archeologai", tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kai paprastas žmogus, kasdamas bulves, atranda vertingų gilią senovę menančių radinių. Tiesa, pralobti iš tokių radybų neteks - jei tai ne auksas ar brangakmeniai, valstybės už radinį mokami procentai gali pasirodyti verti tų pačių bulvių maišo.
Meksikiečių ir prancūzų archeologai su georadaru aptiko dvi daubas garsioje Palenkės majų šventykloje. Aptiktos daubos – dviejų – trijų metrų gylio. Jie taip pat išsiaiškino, kad karaliaus Pakalo laidojimo kripta yra ne ant uolos, o tai rodo, kad šventyklą pradėjo statyti ne nuo kriptos, kaip anksčiau teigė archeologas Albertas Ruzas Lhuillieris. Per žemę prasiskverbiantis radaras – geofizikos prietaisas. Jis pulsuodamas atvaizduoja vaizdą iš po žemės, taip archeologai pamato, kas yra po žeme.

JIS NĖ KARTO NEBUVO SUŽEISTAS MŪŠIUOSE. NORS RŪSTUSIS UŽKARIAUTOJAS DALYVAVO DAUGYBĖJE JŲ. JO NEPALIETĖ NEI PRIEŠO KARDAS, NEI IETIS, NEI STRĖLĖ. MIRTIS IŠTIKO PO ŠVENTINĖS PUOTOS, SURENGTOS VESTUVIŲ SU BURGUNDIJOS PRINCESE ILDIKE GARBEI.

Bend­ros Lie­tu­vos - Len­ki­jos vals­ty­bės gy­va­vi­mo lai­ko­tar­piu iš­ko­vo­ta daug šlo­vin­gų ka­ri­nių per­ga­lių. Koks veiks­nys sie­ja vi­sas šias per­ga­les? Be jo­kios abe­jo­nės - Spar­nuo­tie­ji hu­sa­rai.

Kre­tin­gos ra­jo­no pel­kė­je ras­ta nau­ja, moks­lui dar ne­ži­no­ma ir ne­ty­ri­nė­ta, kaip spė­ja­ma, XIII am­žiaus, kur­šių kūlg­rin­da. Pa­vel­do­sau­gi­nin­kai ne tik džiau­gia­si sen­sa­cin­gu ra­di­niu, bet ir ky­la į ko­vą už is­to­ri­nės ver­ty­bės iš­sau­go­ji­mą bei pa­nau­do­ji­mą vi­suo­me­nės reik­mėms, mat kūlg­rin­da – par­duo­da­ma­me pri­va­čia­me že­mės skly­pe.

Liepos 17-ąją sukanka 95 metai, kai buvo žiauriai išžudyta iš esmės paskutinio Rusijos imperatoriaus Nikolajaus II (1868 m. gegužės 18 d. Carskoje Selo – 1918 m. liepos 17 d. Jekaterinburgas) šeima. Romanovų dinastijos Rusijos caras, Lenkijos karalius ir Suomijos didysis kunigaikštis, valdė imperiją 1894–1917 m.

Назад 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 Вперёд