Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Istorijos paslaptys

Tutanchamono kūnas: atskleista, kad mumija po laidotuvių savaime užsiliepsnojo ir apanglėjo

Naujame dokumentiniame filme, kuris bus rodomas lapkričio 10 d. per "Channel 4", mokslininkai atskleidžia, kad palaidotas jaunojo Egipto faraono Tutanchamono kūnas auksiniame sarkofage po kurio laiko savaime užsiliepsnojo, o 1922 m. Hovardas Karteris (Howard Carter) rado apanglėjusius Senovės Egipto valdovo palaikus.

Kai 1323 m. pr. Kr. Tutanchamonas mirė, jo kūnas buvo skubiai balzamuotas, pašarvotas ir palaidotas sarkofage. Tačiau faraono palaikus ištyrę gaisrų ekspertai mano, kad dėl tam tikrų cheminių reakcijų savaime užsiliepsnojo balzamavimo aliejai, kuriais buvo įtrintas valdovo kūnas, ir sarkofage kilo gaisras. Kad berniuko-faraono kūnas sudegė aukso karste, patvirtino palaikų audinių analizė.

Tutanchamonas žmonijos vaizduotę audrina jau seniai. Faraonu jis tapo būdamas dešimties (1333 pr. Kr.), tačiau šalį valdė vos devynerius metus – būdamas devyniolikos Tutanchamonas mirė. Jis buvo paskutinis aštuoniolikos dinastijų karališkosios šeimos palikuonis. 1922 m. atrasta neišplėšta jo kapavietė su auksiniu sarkofagu ir 13 kg svorio auksine, brangakmeniais išpuošta laidotuvių kauke tapo pasauline sensacija ir pakurstė masinį susidomėjimą Senovės Egiptu.

Egiptologas Chrisas Nauntonas (Chris Naunton) išanalizavo kapą atradusio H. Karterio užrašus ir naudodamasis rentgeno spindulių aparatu bei kompiuteriniu tomografu atliko virtualią Tutanchamono palaikų autopsiją. Jis įsitikinęs, kad jaunasis faraonas žuvo per kovos vežimų avariją, įvykusią vieno mūšio metu.

Tutanchamono palaikai

"Nors mirties kaukė ir kiti lobiai labai išgarsėjo, vis dėlto nepastebėta liko pribloškiama dalis požymių ir įkalčių. Neįtikėtina, kiek daug klausimų nebuvo iškelta – ką ir kalbėti apie atsakymus į juos, - pažymi Ch. Nauntonas. – Nepaisant viso to dėmesio, kurio per tiek dešimtmečių sulaukė Tutanchamono mumija, niekam nesukėlė įtarimų keista palaikų būklė."

"Apanglėjimas ir galimybė, kad prastai mumifikuotas kūnas netrukus po laidotuvių savaime užsiliepnojo ir apdegė, tapo nauja sensacija, - pridūrė egiptologas. – Noriu pasakyti, kad tyrinėjant senovinius artefaktus visada lieka neatrastų, pražiūrėtų dalykų. Naujų atradimų gali slypėti net ir seniai ištyrinėtuose radiniuose. Ko gero, tokių atradimų tikrai sulauksime ateityje. O šis tyrimas – didžiulis žingsnis pirmyn. Jo rezultatai sukonkretina, kas įvyko Tutanchamono trumpo gyvenimo pabaigoje."

Manoma, kad taip atrodė Egipto faraonas Tutanchamonas

"Mūsų tyrimo rezultatai byloja, jog labiausiai tikėtina Tutanchamono mirties priežastis – valdovo kūną mirtinai sužalojo kūno korpusą pervažiavęs dideliu greičiu skriejusio kovos vežimo ratas, - pasakoja Ch. Nauntonas. – Sužalojimai turėjo būti labai rimti – jaunuolis smarkiai nukraujavo. Būtent ši aplinkybė sukėlė balzamuotojams keblumų – iki tol jie balzamuodavo sava mirtimi mirusius, o ne sužalotus kūnus."

1968 m. Liverpulio universiteto fotografo padaryti Tutanchamono mumijos rentgeno kadrai atskleidė ne tik keistą faraono galvos formą, bet ir tai, kad velionio kairiosios pusės šonkauliai sulaužyti, o palaikuose trūko krūtinkaulio, širdies.

Dokumentinio filmo "Tutankhamun: The Mystery Of The Burnt Mummy" ("Tutanchamonas: sudegusios mumijos paslaptis") premjera – lapkričio 10 d. per "Channel 4".

Mumijos rentegno kadrai byloja, kad kairėje pusėje pažeisti šonkauliai, be to nėra krūtinkaulio ir širdies

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar