Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Istorijos paslaptys
Iš Lietuvos kilusio antikvaro Mykolo-Vilfredo Voiničiaus vardu pavadinta knyga yra nedidelio dydžio (23.5 x 16.2 cm), apie 240 pergamentinių puslapių apimties. Ši knyga parašyta kalba, kurios nesugebėjo iššifruoti net geriausi pasaulio šifruotojai. Beveik kiekviename puslapyje galima rasti mokslinių botaninių piešinių, nupieštų žalia, ruda, geltona, mėlyna, raudona spalvomis.

Paveldosaugininkai ir istorikai susirūpino prie Klaipėdos krantų rastu povandeninio laivo apsauga: narams paskelbus apie aptiktą radinį Baltijos jūroje imta bijoti, kad jis netaptų masalu plėšikams.

Žvelgiant į XIII–XIV a. lietuvių karybą iš socialinės istorijos perspektyvos, galima teigti, kad raitelis ir bajoras – tapatu. Žirgas buvo brangus gyvūnas ir retas jį galėjo įsigyti. Kiekybiniu požiūriu raiteliai sudarė mažesnę visų ginkluotų Lietuvos vyrų dalį. Tačiau kariniu požiūriu raiteliai buvo aktyviausias elementas.
Pirmąkart pamatyti mumiją – įdomu. Antrą kartą – irgi. Trečią kartą... trečią kartą per Egipto ekspoziciją dažnas lankytojas perbėga lyg vyriškis per kosmetikos skyrių prekybos centre – nė neatsigręždamas. Bet ką, jei mumiją galima išvynioti ir pažiūrėti, kaip ten viskas viduje?
Peru dirbantys archeologai atkasė didžiulį karališką kapą, pilną mumifikuotų moterų palaikų, informuoja "Reuters".
Šis žemėlapis yra viena iš didžiausių paslapčių Vakarų kartografijos pasaulyje. Dauguma jį vadina Juokdario kepurės pasaulio žemėlapiu, bet apie žemėlapį yra žinoma labai mažai. Nėra aišku nei kas jį nubraižė, nei kada, kur ir kodėl.
Per septyniolika darbo metų didis rusų poetas užsidirbo 255 tūkst. 180 rublių – arba 2,2 mln. JAV dolerių pagal dabartinį kursą. Birželio 6-ąją visa Rusija tradiciškai minėjo Aleksandro Puškino gimtadienį. Kaip visada, pasinaudojo šia proga priminti jaunajai kartai poeto indėlį į literatūrą ir rusų kalbos reformą.

1912 m. pavasarį spauda „Olimpiką“ pakrikštijo nepaskandinamu laivu. O „Titanikas“ tuo metu dar tebebuvo bandomas – bandymai baigėsi balandžio 2 d. Daugeliu charakteristikų jis buvo pranašesnis už savo vyresnįjį brolį: keliamoji galia buvo 1000 t didesnė, galėjo plukdyti 163 keleiviais daugiau, nes dėl racionalesnio išplanavimo buvo padidintas pirmos klasės kajučių kiekis.

Netoli Rio de Žaneiro Brazilijoje yra garsi uola, pavadinimu Pedra da Gavea. Uolos viršuje neaišku kaip ir iš kur atsidūrė akmenyje iškaltas milžiniškas užrašas finikiečių kalba - LAABHTEJBARRIZDABNAISINEOFRUZT. Perskaičius iš kitos pusės, išeina TZUR FOENISIAN BADZIR RAB JETHBAAL, kas greičiausiai reiškė, kad minimas Badzira, Finikijos valdovas, gyvenęs IX a. pr. m. e.

Žmogaus atsiradimo klausimas jau seniai žmonijai neduoda ramybės. Juk žmogus – vienintelis protingas sutvėrimas Žemėje. Būtent protas ir išskiria mus iš kitų įvairių Žemėje gyvenančių rūšių. Protingojo žmogaus – homo sapiens – atsiradimas neabejotinai susijęs su proto vystimųsi.

Назад 1 2 ... 6 7 8 9 Вперёд