Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Istorijos paslaptys
Neįtikėtinos legendos apie vyrą su šuns galva pasakojamos senovės Graikijos mituose, Viduramžių Europos ir Afrikos tautosakoje. Panašių pasakojimų galima išgirsti apsilankius centrinėje Indijoje. Kas slypi už šios legendos? Galbūt taip senovėje žmonės apibūdindavo svetimtaučius? O gal tai tiesiog iškreiptas tikrų gyvūnų atvaizdas? Kokį kitą paaiškinimą būtų galima rasti?
Vienas iš pirmųjų slaptų "Anenerbės" projektų buvo "Gralio" operacija, kuriai idėją pateikė pats Hitleris. Susižavėjęs romantiškomis legendomis apie legendinį Šventąjį Gralį ir Apskritojo stalo riterius, pasišventusius jo paieškoms, svajojo kažką panašaus atkurti šiuolaikiniame pasaulyje. Kalbant tiksliau, pats SS ordinas turėjo tapti Apskritojo stalo įsikūnijimu. Beje, toks stalas stovėjo Vevelsburgo pilyje - mėgiamoje Himlerio vietoje. Šis stalas buvo naudojamas pagal tiesioginę savo paskirtį - už šio stalo vyko SS vyriausiųjų vadų susirinkimai ir įvairiausios magiškos ceremonijos.
Šis XX amžiaus pradžioje aptiktas artefaktas iki šiol yra viena iš didžiausių praeities paslapčių. Nėra žinoma, kas pagamino šį diską, kokiu tikslu ir kas jame pavaizduota. Diskas saugomas Kretos sostinės Herakliono archeologijos muziejuje ir yra pats populiariausias visos kolekcijos eksponatas – daugelis turistų specialiai atvyksta, norėdami apžiūrėti diską.

Ieškantieji dvasios atgaivos, ramybės ar tiesiog norintieji rasti gyvenimo pilnatvę tiesiog privalo apsilankyti Paberžėje. Jauki Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia, klebonijoje veikiantis Liturginių drabužių muziejus bei šalia esančiame mediniame pastate, kur apnakvindinami čia atvykę piligrimai, įvairių plenerų ir stovyklų dalyviai ar norintieji pasveikti nuo priklausomybių, įsikūręs savotiškas buities rakandų muziejus žavi savo paslaptinga dvasia ir istorija.

Šiais laikais aukštakulnius dažniausiai avi moterys, tačiau istorija mena laikus, kai dėl šių batų galvas pamesdavo turtingieji vyrai. Tiksliai neįmanoma nustatyti, kada atsirado aukštakulniai, tačiau nenuginčijama yra tai, kad juos avėjo senovės Graikijos aktoriai. Šie „bateliai“ yra datuojami 200 m. pr. m.e. Jų mediniai kulnai buvo nuo 8 iki 10 cm ilgio. Manoma, kad kulno aukštis padėdavo atskirti gerą aktorių, nuo prasto: kuo aukštesnis kulnas, tuo geresnis ir šaunesnis aktorius juos avėdavo.
Jis tarp knygų nepastebėtas ir nepaliestas pradulkėjo beveik 400 metų – nuo 1623-iųjų. Jį rado Saint Omero miestelio bibliotekininkas Remy Cordonnier. Tai – nepaprastai reta ir pasakiškai brangi Viljamo Šekspyro knyga "First Folio" – pirmasis bardo pjesių rinkinys. Viena geidžiamiausių pasaulyje knygų vertinama 3,5 mln. svarų (apie 14 mln. litų). Bibliotekininkas R. Cordonnier brangenybę rado pūsdamas dulkes nuo senų knygų ir ruošdamas jas ekspozicijai. Manoma, kad prancūzų skaitytojams ši knyga tiek metų į akis nekrito todėl, kad ji parašyta anglų kalba, nors jos svarba literatūros pasaulyje yra milžiniška.
Archeologų šią savaitę aptiktas rankenėlę primenantis radinys – jau antrasis masonų ženklu pažymėtas eksponatas, bylojantis, kad dar prieš du šimtmečius ši slapta organizacija įleido šaknis Klaipėdoje. Mįslėmis ir legendomis apipinta masonų brolija Klaipėdoje skaičiuoja 234 gyvavimo metus. Tačiau praeityje jungusi žymiausius miestiečius, šiomis dienomis brolija – vis dar po slaptumo šydu. Šios organizacijos veikla uostamiestyje domėjęsis vienas Klaipėdos dizaino centro vadovų Vakaris Bernotas tikino, kad masonų ložės Lietuvoje yra atnaujinusios savo veiklą.
KLAUSIMAS. Šis mūsų interviu susijęs su TSRS pergale prieš Vokietiją, pradėti norėtųsi iš tolo: pamėginti išsiaiškinti nuo pačios pradžios, kokia buvo esminė karo priežastis, kokiu būdu niekam nežinomas jefreitorius Adolfas Hitleris atėjo į valdžią. Kas jam padėjo? FURSOVAS. Hitlerį į valdžią stūmė visiškai skirtingos jėgos. Jis buvo patrauklus visai eilei struktūrų. Pirmiausiai tai buvo anglų ir amerikiečių korporacijos, antra - vokiečių korporacijos ir finansininkai, ir, pagaliau, tai buvo vokiečių aristokratija. Kitaip sakant, iš karto kelios grupės buvo suinteresuotos, kad kas nors atkurtų imperiją. 1930 metais ponas Šachtas, finansininkas, įkalbinėdamas kitus Europos finansininkus paremti Hitlerį, kalbėjo, kad tas žmogus sunaikins nacionalines valstybes Europoje ir bankininkai gaus Europos dydžio Veneciją. Kitaip sakant, jie rengėsi sukurti Eurosąjungą ir, atvirai kalbant, tegu europiečiams tai ir nepatinka, tačiau teisybė yra teisybė - pirmasis istorijoje Europos Sąjungą sukūrė Hitleris. Tai buvo vienas iš jam iškeltų uždavinių.
1939 m. lapkričio 30 d. Sovietų armija įsiveržė į Suomiją. Netoli SSRS-Suomijos sienos esančioje Rautjärvi komunoje gyveno 34 m. suomis Simo Häyhä. Gyveno jis labai paprastai – ūkininkavo ir medžiojo. Prasidėjus karo veiksmams, Simo pasiėmė maisto, baltą maskuojamąjį kostiumą, savo graižtvinį šautuvą SAKO M/28-30 (modifikuota sovietinio Mosin-Nagan versija) ir išėjo ginti savo Tėvynės. Nepraėjus nė 4 mėnesiams (kaip tik per tiek laiko 3 mln. gyventojų turėjusi Suomija privertė 171 mln. gyventojų turėjusią Rusiją atsitraukti) Simo rusų akyse tapo legenda ir buvo pramintas "Baltąja Mirtimi".
Didingi, kuklesni ir visai maži – Rusijoje yra apie 1800 paminklų proletariato vadui Vladimirui Leninui. Dar esama apie 20 tūkst. biustų. Daugiau nei penki tūkstančiai gatvių pavadinti šio veikėjo vardu. Daugelyje miestų V.Lenino skulptūros stovi centrinėse aikštėse, nors jei apie jį būtų žinoma visa tiesa, šie paminklai, ko gero, jau seniai būtų atsidūrę šiukšlyne. Pasaulyje žinomas istorikas Anatolijus Latyševas visą gyvenimą gilinasi į V.Lenino biografiją. Kaip rašo „Izvestija“, neseniai jam pavyko gauti dokumentus iš slapto V.Lenino fondo ir uždarų KGB archyvų.
Назад 1 2 3 4 5 ... 8 9 Вперёд