Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Kosmoso paslaptys
NASA Saulės ir heliosferos observatorijos (SOHO) zondas užfiksavo, kaip į Saulę nukrenta nedidelė, pavadinimo neturinti kometa. Mokslininkai sujungė užfiksuotus vaizdus ir sukūrė vaizdo įrašą.
Prasidėjus perseidų sezonui fotomenininkas Michaelas K. Chungas nusprendė fotografuoti dangų, nuotraukas sujungiant į „time lapse“ vaizdo įrašą. Apdorojant nuotraukas autorius buvo apstulbintas – pasirodo, jis nufotografavo meteoro sprogimą ir sprogimo paskleistą nuolaužų debesį.
Astronomai apibūdino 12 netoli Žemės besisukančių asteroidų, kuriuos įmanoma būtų sugauti naudojant ir šiuolaikines raketų technologijas.

Rug­pjū­tį įspū­din­giau­sias dan­gaus spek­tak­lis – per­sei­dų me­te­orų lie­tus. Jei no­rų iš­si­pil­dy­mais pa­gei­dau­ja­te ap­si­rū­pin­ti vi­siems me­tams, at­len­kia­ma so­do kė­dė ir tam­sus dan­gus – vis­kas, ko rei­kia.

Rugpjūčio 6 d. suėjo lygiai metai, kai amerikiečių sukonstruotas robotas „Curiosity“ („Smalsumas“) sėkmingai nusileido ant Marso paviršiaus. Raudonoji planeta jau seniai domino mokslininkus kaip toji, kurios sandara labai panaši į Žemės ir iš kurios galima sužinoti, kaip Visatoje atsiranda gyvybė ir kokių sąlygų jai reikia.

Artėjant rudeniui vis dažniau keliame galvas į dangų - naktimis jame išryškėja žvaigždynų grožis ir paslaptis. Kitą savaitę Visatos dangų nutvieks vienas iš didžiausių metų astronominių įvykių - perseidų meteorų lietus, kuris bus matomas ir Lietuvoje.

NASA tiki, kad vieną dieną Jupiterio palydove Europoje gyvens žmonės. Maža to, subūrė mokslininkų komandą, kuri iškeltų konkrečius uždavinius Jupiterio mėnulyje ant ledo paviršiaus nusileidusiai misijai. Projektas pristatytas žurnale "Astrobiology".
Kažkada, daugiau kaip prieš 12,7 mlrd. metų, galaktikoje, kuri yra pernelyg blausi ir pernelyg tolima, kad ją įžiūrėtų kosminis teleskopas "Hubble", egzistavo žvaigždė, kuri savo gyvenimą užbaigė dar prieš Žemės gimimą. Kai ji sprogo, savo medžiagą į kosmosą išsviedė dviem srautais ir greičiu, artimu šviesos greičiui. O sprogimo būta tokio, kad jis milijonus kartų pranoko gimtosios galaktikos ryškį. Kokia žvaigždė turėjo būti, kad jos sprogimas tiek kartų pranoktų ištisos galaktikos ryškį?

Visos į kosmosą nukreiptos teleskopų akys, jei tik tai bus įmanoma, netrukus bus pasuktos į kometą ISON – prasideda milžiniška tarptautinė „šimtmečio kometos“ stebėjimo kampanija.

Kas yra supernova, daugeliui Technologijos.lt skaitytojų aiškinti vargu ar reikia – tai žvaigždės sprogimas, siunčiantis signalą, kad tam tikro tipo žvaigždę ištiko mirtis. Tačiau šioje iliustracijoje vaizduojamas ne supernovos, o kilonovos sprogimas. Kilonova – kas tai per paukštis?
Назад 1 2 ... 12 13 14 15 16 ... 20 21 Вперёд