Сортировать по:
Дате ·
Названию ·
Рейтингу ·
Комментариям ·
Просмотрам
Paskutiniai gyvybės pėdsakai Žemėje bus sunaikinti maždaug po 1,75 mlrd. metų, paskaičiavo Rytų Anglijos universiteto (Norvikas, Jungtinė Karalystė) mokslininkai. Gyvybės mūsų planetoje neliks dėl vandens išgarinimo. Tai reiškia, kad gyvybės laikas Žemėje yra griežtai ribotas, o tai atveria galimybes pagal žvaigždės amžių įvertinti protaujančių būtybių tikimybę kitose planetų sistemose, dėstoma žurnale "Astrobiology".
Į tarpžvaigždinę erdvę įskriejusiu pripažintas zondas „Voyager 1“ jau įrašė tąja tarpžvaigždine erdve sklindančius garsus – taip skamba plazma už Saulės sistemos ribų.
Pirmadienio vakarą virš pietrytinių JAV valstijų praskriejęs ir triukšmingai sprogęs vos beisbolo kamuoliuko dydžio meteoras sukėlė ryškų šviesos blyksnį ir sambrūzdį socialiniame tinkle „Twitter“, praneša nbcnews.com.
122 300 kilometrų per valandą greičiu skriejęs meteoras Alabamos danguje pasirodė 21.18 val. vietos laiku. Jis susprogo maždaug 40 kilometrų aukštyje virš Vudstoko, esančio už pusšimčio kilometrų nuo Birmingamo miesto.
„Tokio dydžio objektai į Žemės atmosferą įskrieja kasdien, tačiau šį kartą tai įvyko greta gana nemažo Birmingamo miesto ir daugybė žmonių pamatė šį reiškinį“, – naujienų agentūrai „Reuters“ paaiškino JAV kosmoso agentūros NASA specialistas Billas Cooke’as.
Kas tik pastaraisiais mėnesiais nenorėtų nuskraidinti žmonių į Marsą? Olandų nepelno siekianti organizacija su projektu „Mars One“, JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama), net „Apollo 11“ astronautas Bazas Oldrinas (Buzz Aldrin) ir kosmonautė Valentina Tereškova rimtais veidais svarsto žmonių apsigyvenimo Raudonojoje planetoje galimybes. Viliamasi, kad pirmasis žmogaus skafandro pėdsakas Marse bus paliktas jau kitą dešimtmetį. Bet kas iš tiesų laukia pirmųjų negyvojo pasaulio kolonistų?
Rugsėjo 13 d. (penktadienį) prie Žemės priartės 230 km skersmens asteroidas 324 Bamberga, informuoja "Universetoday.com". Arčiau Žemės neprisiartina joks kitas tokio ir didesnio kalibro asteroidas.
Amerikiečių specialistai sėkmingai užbaigė pasirengimą naujo mokslinio aparato paleidimui į kosmosą. Šis aparatas Mėnulio orbitoje turėtų pradirbti ne mažiau kaip 100 dienų. „Viskas parengta paleidimui“, - praneša Nacionalinė aeronautikos ir kosmoso administracija (NASA).
Juk signalas iš Žemės radijo bangų pavidalu transliuojamas jau... daugiau kaip 100 metų, ar ne? Kokie yra pirmieji žmonijos žodžiai, nesulaikomai ir negrįžtamai nuskrieję į kosmoso gelmes, galbūt į nežemiškų civilizacijų radijo imtuvus? Ne, tai nebus radijo išradėjo iš Italijos Džiuljelmo Markonės (Guglielmo Marconi) laikų frazė. Mat radijo bangos kosmosą pasiekia ne visada, o tik tam tikromis sąlygomis. Kai jos būna ištransliuojamos pakankamai stipriu signalu. Tad visai gali būti, kad kosmose pirmieji žmoniją reprezentuojantys žodžiai yra ištarti... prisėskite... Adolfo Hitlerio.
Pasirodo, didžiausias planetoje ugnikalnis iki šiol buvo neatrastas. Nes tūno po vandeniu. Teksaso mokslininkai paskelbė šiaurės vakarinėje Ramiojo vandenyno dalyje (už 1,5 tūkst. km į rytus nuo Japonijos) atradę didžiulį ugnikalnį, kuris pavadintas Tamu masyvu. Apie stulbinantį atradimą skelbiama žurnale "Nature Geoscience". Ugnikalnis yra didesnis už Britų salyną ar Naujosios Meksikos valstiją. Už kolosalųjį Olimpo ugnikalnį Marse Tamu masyvas mažesnis tik 25 proc.
Japonijos astronomai pateikė įrodymų, kad prieš ketverius metus atrasta egzoplaneta GJ 1214b turi vandens prisotintą atmosferą.
Kosminis teleskopas „Hubble“ užfiksavo darinį, kurį mokslininkai žaismingai vadina „kosminiu vikšru“. Šio dujų debesies ilgis siekia šviesmetį (arba 10 trilijonų kilometrų).