Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Kosmoso paslaptys
Priimta manyti, kad daugelio planetų orbitos negali smarkiai nukrypti nuo žvaigždės pusiaujo plokštumos, nes tai lemtų planetos destabilizaciją ir žūtį. Vis dėlto, teorija nusako išimtis, kad gali egzistuoti ir planetų su poliarinėmis orbitomis – tokios orbitos būna lygiagrečios ne žvaigždės pusiaujui, o sukimosi ašiai. Kaip tik pirmą tokį per visas egzoplanetų paieškas egzempliorių pavyko atrasti kosminio teleskopo "Kepler" duomenis analizuojantiems Harvardo-Smitsono astrofizikos centro tyrėjams.
Astronomai penktadienį pareiškė, kad asteroidų juostoje tarp Marso ir Jupiterio esama didelės kometų kapinių srities ir kad kai kurias milijonus metų snaudusias kometas atgaivina Saulės niuksas. Šis atradimas apverčia aukštyn kojomis įprastą nuomonę apie šias Saulės sistemos klajūnes.

Rugpjūtis, ko gero, yra svarbiausias laikas astronomijos mėgėjams – būtent tada naktiniame danguje ryškiausiai matomi meteorų lietūs. „Juos geriausia stebėti užmiestyje, aukštesnėse vietovėse“, – pataria specialistas.

spanų astronomai iš visų žinomų Saulės sistemos kūnų atrinko potencialiausią kandidatą į Čeliabinsko meteorito "motininį objektą", informuoja "Ria.ru". Pasirodo, kosmose jis turėtų būti palikęs aibę Čeliabinsko langus išmaišiusio nekviesto kosminio svečio brolių.
Dabar kaip tik turėtų būti metas, kai Žemę turėtų talžyte talžyti geomagnetiniai škvalai ir audros, nes Saulė dabar yra pasiekusi 11 metų trukmės ciklo piką, per kurį ji būna aktyviausia ir turi daugiausiai dėmių savo paviršiuje. Tačiau Saulėje pastarąsias savaites tvyro neregėtas štilis, o 24-asis Saulės stebėjimo ciklas pretenduoja tapti silpniausiu ciklu per pastaruosius 100 metų.

Londono Karališkojo koledžo mokslininkai pasiūlė idėją, kaip galima būtų nuskraidinti astronautus į Marsą dar iki 2021 metų, t. y. 12 metų anksčiau, nei planuoja NASA. Tai būtų 3 žmonių misija, kurie į raudonąją planetą skirstų nedideliu dviejų dalių erdvėlaiviu. Profesorius Tomas Pike teigia: „Ši kelionė būtų dar vienas milžiniškas žingsnis žmonijai kosmoso užkariavimuose. Misijoje dalyvaujantys žmonės taptų 21 amžiaus Neilu Armstrongu ir Buzzu Aldrinu“.

Žemę nuo asteroidų smūgių iš dalies saugo atmosfera – smulkesnieji tiesiog sudega kritimo metu, kai kurie stambesnieji sugeba pasiekti Žemės paviršių ir netgi pridaro nuostolių. Tiesa, patys stambiausi gali sukelti ir visą planetą apimančius kataklizminius pokyčius, kurių metu galimi netgi ištisų rūšių išnykimai. O kaip su Mėnuliu? Ar šį atmosferos nesaugomą kosminį kūną bombarduojantys asteroidai gali pastumti taip, kad jo orbita pasikeistų į grėsmingą Žemei?

Virš Marso skriejanti sakalo akis - „Mars Reconnaissance Orbiter“ (MRO) zondas – fotografuodamas planetos paviršių užfiksavo kitą tos pačios NASA agentūros zondą „Curiosity“, ropinėjantį po Marsą. Į nuotrauką tilpo ir zondo nusileidimo vieta, ir dabartinė jo pozicija, kurioje ruošiamasi ilgai kelionei į aukštą ir paslaptingą kalną.

Naujausias NASA saulės teleskopas nufotografavo pirmuosius žemiausių Saulės atmosferos sluoksnių kadrus, kuriuose užfiksuotas mįslingas, mažai suprantamas Saulės paviršiaus regionas, praneša "Space.com".

Naujausi NASA stebėjimų duomenys rodo, kad Saulės link artėjanti kometa „ISON“ jau dabar išmeta didelius kiekius dujų ir dulkių, skelbia Space.com.
Назад 1 2 ... 13 14 15 16 17 ... 20 21 Вперёд