Сортировать по:
Дате ·
Названию ·
Рейтингу ·
Комментариям ·
Просмотрам
2012 m. Rusijos MA Anochino vardo Normaliosios fiziologijos institute atliko neįprastą, švelniai sakant, eksperimentą, sukėlusį daug ginčų mokslo bendruomenėje. Juo siekta parodyti, kad tam tikrus įgūdžius išsiugdę gyvūnai mirties akimirką gali juos perduoti kitiems, netgi negimusiems.
Apie ką pagalvojate išgirdę minint skaičių 13? Jeigu šis skaitmuo sutampa su penktadieniu? Sakote, kojos iš namų nekelsite? Astrologė Rita Vainauskienė tikina, kad taip elgtis nederėtų, nes viskas priklauso nuo požiūrio. Pašnekovė ne tik pasakoja, kodėl bijoma pastarojo skaičiaus, ir tikina, kad 13-oji diena gali būti sėkmingiausia gyvenime.
Senovės egiptiečiai tikėjo, kad gyvenimas po mirties nesibaigia, tačiau reikia labai pasistengti, kad užsitarnautum pomirtinį gyvenimą. Mirusiųjų knygoje saugomi tekstai, skirti velioniams padėti patekti į anapusinį pasaulį. Pažodžiui šios knygos pavadinimas skambėtų maždaug taip: „Ištarmės apie išėjimą į dieną“. Pavadinimą „Mirusiųjų knyga“ sugalvojo vokiečių egiptologas Karlas Richardas Lepsius, 1842 metais išspausdinęs ir sunumeravęs keletą mirusiesiems skirtų tekstų.
Norisi kiek pratęsti ramesnes, mąslesnes susikaupimo nuotaikas… Jas lyg perima metų bei pasaulio baigmės ir jų atsinaujinimo laukimo laikas, neįsivaizduojamas be ramumos ir pagarbos protėviams. Tarsi laimikis į tinklus „įkliuvo“ šiuo metų tarpsniu mituose ir ypač dainose tyvuliuojančių marių vaizdinys.
Praėjo daugiau nei 12 metų po to, kai teroristai užgrobė lėktuvus ir sugriovė pasaulinį prekybos centrą.
Tik dabar Niujorko valdžia uždavė klausimą – kas atsitiko su 1116 šio teroro akto metu dingusiomis aukomis?
Kiekvieną kartą, kai įvyksta pastato griūtis, visi žuvusiųjų kūnai iš po nuolaužų ištraukiami daugiau ar mažiau sveiki.
Tie, kam teko lankytis Zalcburge (Austrijoje), tikriausiai matė netoli miesto esantį Untersbergo kalną. Šis kalnas žymus tuo, kad jo dėka atsirado daugybė liaudies pasakojimų, mitų, legendų. kalno paslaptingumas – nuolatinis istorinių ir gamtinių mįslių šaltinis.
Daugumai Naujieji Metai – džiaugsminga ir linksma šventė, stebuklų metas, kai tikimasi, kad išsipildys slapti troškimai. Bet parapsichologai ir bioenergetikai tvirtina, kad ir Naujųjų Metų šventė yra susijusi su tam tikrais tabu. Laikykitės jų – ir bėdų ateinančiais metais neturėsite! Taigi, ko reikėtų vengti šiuo laikotarpiu?
Hebrajų abėcėlėje kiekvienai raidei buvo priskirtas tam tikra skaitinė reikšmė. Gematrija buvo raidžių, žodžių, teiginių skaitinių išraiškų paskaičiavimas ir, pagal tai, jų tarpusavio ryšių nustatymas.
Laikyta, kad skaitinių reikšmių sutapimai nėra atsitiktiniai. Kadangi pasaulis buvo sutvertas per Dievo "kalbą", kiekviena raidė atitiko vis kitą kuriamąją galią. Todėl skaitinės reikšmės sutapimas atskleidžia vidinį kuriamųjų potencijų sąryšį (Tanya. Sha'ar HaYichud VeHaEmunah, sk.1 ir 12).
Tai įvairios sistemos, tikėjimai ir tradicijos, kad skaičiai turi magišką (ar ezoterišką) ryšį su daiktais, reiškiniais ar gyvomis būtybėmis. Sąmoningai ar nesąmoningai ji atsispingi kasdieniniame gyvenime: nelyginis žiedų skaičius puokštėje, pietų servizas 6 arba 12-ai asmenų, vaivorykštėje regime 7 spalvas (anglai – 6). Pasakose ir legendose dažnai minimi skaičiai 3, 7, 12. Numerologija atsispindi prietaruose: 13 yra nelaimingas skaičius ir pan...
Prieš 50 metų, 1963 lapkričio 22 dieną prezidentas Kenedis su žmona važiavo atviru automobiliu per Dalasą, kai į jį buvo atidengta ugnis. Reginys buvo siaubingas. Gabalą aukos kaukolės šūvis nusviedė ant kapoto, siaubo apimta Žaklina Kenedi puolė rinkti į vieną krūvą viso to, kas dar prieš sekundę buvo besišypsanti jos vyro galva. Sužeistas prezidentas mirė po 35 minučių, o žmonijos sąmonėje ši mirtis iki šiol tebėra viena iš didžiausių XX amžiaus mįslių.
Rašytojas, istorikas Nikolajus Starikovas yra tikras, kad žino šios kruvinos dramos užsakovus.