Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Burtai, Magija

Numerologija

Tai įvairios sistemos, tikėjimai ir tradicijos, kad skaičiai turi magišką (ar ezoterišką) ryšį su daiktais, reiškiniais ar gyvomis būtybėmis. Sąmoningai ar nesąmoningai ji atsispingi kasdieniniame gyvenime: nelyginis žiedų skaičius puokštėje, pietų servizas 6 arba 12-ai asmenų, vaivorykštėje regime 7 spalvas (anglai – 6). Pasakose ir legendose dažnai minimi skaičiai 3, 7, 12. Numerologija atsispindi prietaruose: 13 yra nelaimingas skaičius ir pan...

Numerologijos ištakos labai senos – siekia pirmykščius laikus, kai žmonės ėmė naudoti skaičius. Ji buvo labai populiari tarp ankstyvųjų matematikų. Pitagoro ir jo pasekėjų (6 a. pr.m.e.) nustatyti principai yra ir šiuolaikinės numerologijos pagrindas. Jie apjungė arabų, druidų, finikiečių ir egiptiečių matematines sistemas su mokymais apie žmogaus prigimtį. Šv. Augustinas iš Hippo (345-430 m.) rašė: „Skaičiai yra universali kalba, kurią dievai davė žmonėms kaip tiesios patvirtinimą".

Po Nikėjos susirinkimo (325 m.) Romos imperijoje oficialia religija tapo krikščionybė ir numerologija, kartu su astrologija buvo priskirtą prie nepriimtinų „burtų". Tačiau „šventųjų skaičių" idėja neišnyko – kai kuriuos skaičius, tokius, kaip "Jėzaus skaičius" (juo paprastai laikoma 1, 7, 777, 888…), aptarė Dorotėjus iš Gazos, o numerologija tebebuvo naudojama graikų ortodoksų aplinkoje.

Principai.
Numerologijoje visi žodžiai, vardai ir skaičiai gali būti supaprastinti iki vienženklių skaičių, turinčių tam tikras simbolines (okultines) prasmes, kurios apibūdina objektą. Ji panaudojama nustatant žmogaus charakterį, įgimtas savybes, silpnas ir stiprias puses, pranašaujama ateitis, parenkama geriausia gyvenamoji vieta, tinkamiausias laikas veiksmams ir sprendimams, partneriai.

Senovėje kai kurios tautos (pvz., žydai, arabai, armėnai, graikai) raidėms priskirdavo skaitines reikšmes. Ir iki šiol kartais numeruojama a), b), c), ... Taip pat daugelis alcheminių sistemų yra artimos numerologijai (pvz., buvo pripažįstami tik 7 metalai). Kinijoje tam tikros prasmės buvo priskiriamos skaičiams ir tam tikros skaičių kombinacijos laikytos laimingesnėmis už kitas. Bendrai, lyginiai skaičiai laikyti laimingas, nes tikėta, kad sėkmė ateina poromis.

Kabala.
Ypatingą reikšmę numerologija įgavo kabaloje, kurioje jos atmaina vadinama gematrija (žr. >>>>). Kabalistai išplėtė Pitagoro sistemą, panaudodami magiškų kvadratų skaičius įvairiems tikslams. 19 a. skaičių okultinės prasmės priskirtos ir energijos vibracijoms (šviesai, elektrai, magnetizmui). Tačiau šiuolaikinė numerologija nesigilina į kabalistinės kosmologijos vingrybes ir naudojasi paprastesne Pitagoro sistema.

Skaičių redukavimas.
Didelių skaičių supaprastinimui į elementariuosius naudojamos įvairios schemos. Paprasčiausias ir populiariausias metodas yra sudėti visus skaičiaus skaitmenis. Tada, jei rezultatas vis dar daugiau 10, sudįti gauto rezultato skaitmenis ir taip toliau, kol gausime vienženklį skaičių. Pvz., tarkim turime datą 1976,09.28 Sudėjus jos skaitmenis 1+9+7+6+0+9+2+8 gausime 42; tada sudedame 42-ių skaitmenis, 4+2 ir gauname reikšmę 6, kurią ir naudojame.

Pastaba. Kai kuriose sistemose atskirą prasmę turi ir dviženkliai skaičiai 11 ir 22.

Numerologijos požiūriu laikas teka nesibaigiančiais pasikartojančiais ciklais nuo 1 iki 9. Per šimtmečius ir dešimtmečius kiekvieni metai su savimi atneša naują skaičių. Mėnesiai ir dienos taip pat gali būti suskirstyti į ciklus. Kai kurios astrologinės sistemos laiko, kad skaičius 0, 1, … 9 valdo atitinkama planeta.

Žodžių skaitinės reikšmės.
Galimas ir numerologinis žodžių, pvz., vardų, nagrinėjimas. Kadangi vardas yra asmens skiriamasis požymis, tai galima manyti, kad jis atskleidžia žmogaus asmenybę. Žodžiai paverčiami skaičiais, nustatant skaitines raidžių reikšmes ir jas susumuojant.

Kai kurie numerologai siūlo užrašyti problemą popieriaus lape, surasti teksto skaitinę reikšmę, kurią naudoti numerologiniam įvertinimui. Galima netgi ieškoti, ką pasufleruoja Biblija.
Теги
Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar