Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Mokslo afiša
Jūrininkai, piratai dažniausiai vaizduojami su auskarais. Ar kada nors pagalvojote kodėl? Aksesuarai buvo ne tik išskirtinio stiliaus detalė. Jie buvo nešiojami ir dėl kai kurių praktiškesnių ir magiškų tikslų.
Duomenų analizė gimdo naujas mokslo sritis, padeda tiksliau diagnozuoti ligas, pastebėti naujas tendencijas visuomenėje ir net prognozuoti žmonių elgesį. Tačiau kur ir kaip saugoti milžiniškus informacijos kiekius? Štai kodėl Lietuvoje kuriamas trijų petabaitų duomenų archyvas, kuriame bus talpinami mokslininkų duomenys.
Mįslingi paralelūs pasauliai domina ne vieną. Fizikams atradus vadinamąją stygų teoriją, paralelūs pasauliai nebeatrodo tokie nerealūs. Pasaulis skaidomas į kelias dimensijas, kurios egzistuoja skirtingose erdvėse ir laikuose. Išskiriami net 4 paralelių pasaulių tipai.
Kanada užsiminė ketinanti pareikšti teritorines pretenzijas į Šiaurės ašigalį ir jį supančius Arkties vandenis, pirmadienį paskelbusi, kad pateikė Jungtinėms Tautoms (JT) prašymą smarkiai išplėsti šalies jūrines teritorijas.
Senovėje alyvmedžiui buvo suteikiama magiškų galių. Pietų Europoje paplitęs medis buvo laikomas tarpininku tarp dievų ir žmonių, o jo vaisiai – vaistas nuo daugelio ligų.
Mirtų plantacija yra viena keisčiausių ir mistiškiausių vietų Jungtinėse Valstijose, Luizianoje. Plantacijoje stūkso daugiau nei 200 metų senumo prieškario dvaras, kuris šeštajame dešimtmetyje buvo pertvarkytas į viešbutį. 1796 metais dvaras buvo pastatytas ant istorinės indėnų kapavietės, todėl, manoma, šioje vietoje vyksta paranormalūs reiškiniai…
Ne vieną šimtmetį nuotykių ieškotojai veltui eikvojo jėgas nesvetingų Amazonės atogrąžų miškų tankmėje ieškodami pradingusios Eldorado imperijos. Pasitelkę „Google Earth“ palydovų nuotraukas mokslininkai netikėtai atrado išnykusią kultūrą, kuri klestėjo džiunglėse dar gerokai prieš Colombo pasiekiant Ameriką.
Ilgą laiką tornado vėjo greitis buvo nežinomas, nes vėjas matavimo prietaisus tiesiog sulaužydavo į šipulius. Tačiau dabar, atsiradus doplerio radarams, jo greitį jau galima pamatuoti – ir jis stulbina. Kol kas didžiausias greitis – 486 kilometrai per valandą – užfiksuotas Oklahomoje, JAV.
Kai mikrofonais apsirūpinę mokslininkai panėrė į vandenynų gelmes, juos gerokai nustebino labai triukšmingas povandeninis pasaulis. Žuvys, midijos, ruoniai, banginiai ir daug kitų jūros gyvių švilpavo, klykavo, niurnėjo, unkštė ir zirzė. Pamažu mokslininkai nustatė, kas kokius garsus skleidžia. Vis dėlto kartais paaiškinti gelmių garsų negalėdavo nei mokslininkai, nei povandeninių laivų įgulos, nei karinės priežiūros centro darbuotojai.
Nors daug kas Ajerso uolą laikė akmeniu, tai netiesa. Tai yra smiltainio sluoksnis, kurį stiprios geologinės jėgos pasuko vertikaliai.
Назад 1 2 3 4 5 6 Вперёд