Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Mokslo afiša

Alyvuogės – sveikatos vaisiai

Senovėje alyvmedžiui buvo suteikiama magiškų galių. Pietų Europoje paplitęs medis buvo laikomas tarpininku tarp dievų ir žmonių, o jo vaisiai – vaistas nuo daugelio ligų.

Pasaulyje yra apie 300 alyvmedžių veislių. Tiek juodos, tiek žalios, tiek rudos alyvuogės – tai tos pačios „uogos“, augančios ant europinių alyvmedžių. Skiriasi tik jų subrendimas ir konservavimo metodas. Žalios alyvuogės konservuojamos dar neprinokusios, rausvai rudos spalvos – tik pradėjusios nokti, o juodos – visiškai prinokusios. Visų rūšių alyvuogės konservuojamos druskos tirpale (žalios nevalgomos) su prieskoniais ir kitais priedais (medumi ar žolelėmis). Kiekvienoje šalyje alyvuogių konservavimo tradicijos skiriasi. Ispanijoje alyvuogės būna šiek tiek sūroko, kartoko skonio, Italijoje – šiek tiek saldesnės, Turkijoje marinuojamos su aštriais prieskoniais, o Graikijoje – paties natūraliausio, sodraus skonio.

Gydytojai, mitybos specialistai, kosmetologai nepavargsta kalbėti apie alyvuogių aliejaus privalumus. Dėl išskirtinių, gydomųjų alyvuogių savybių jis buvo vadinamas amžinybės medžiu. Alyvuogių minkštime yra 75 procentai aliejaus, kuriame yra aktyvių medžiagų, naudingų kepenims, žarnynui, širdžiai ir kraujagyslėms.

Auksinė Viduržemio jūros pakrančių gyventojų taisyklė, norintiems gyventi ligų: 12 alyvuogių ant tuščio skrandžio – geriausia apsauga nuo skrandžio opų. Naudingų medžiagų yra net alyvuogių kauliukuose, kurie taip pat spaudžiami, gaminant aliejų.

Prekybos centruose renkantis alyvuoges reikėtų atkreipti dėmesį į užrašus ant pakuočių. Kokybiškiausios alyvuogės gaminamos be cheminių medžiagų ir natūraliu fermentacijos būdu. Atidarytą alyvuogių skardinę šaldytuve galima laikyti 14 dienų. Jų laikyti ilgiau negalima, nes alyvuogių kauliukai pradeda skleisti nuodingas medžiagas.


Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar