Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Gamtos paslaptys

Nardytojas iš Baltarusijos Borisas, sugavęs jūrų velnią Norvegijos vandenyse, lengvu laimikiu ilgai nesidžiaugė – sugauta žuvis taip įsikirto į žvejo ranką, kad kilo grėsmė jos netekti, rašo dailymail.co.uk.

1986-aisiais įvykusi Černobylio atominės elektrinės tragedija ir dideliu mastu išplitusi radiacija paliko žymių – tai matyti ir iš toje teritorijoje tebeaugančių medžių. Didžiausi padariniai buvo matomi pirmus penkerius metus, tačiau pasekmės tęsiasi. Labiausiai paveikti – jaunesni medžiai.

Į evakuotą Černobylio zoną tenka lydėti turistų grupes iš Lietuvos, JAV, Didžiosios Britanijos ir kai kurių Vakarų Europos valstybių. Nepaisant tautybės ir kultūrinių skirtumų, visiems įvažiuojantiems smalsuoliams kyla tie patys klausimai: „kaip apsisaugoti nuo radiacijos?“, „kokia radiacijos dozė mirtina žmogui?“ ir dažniausiai užduodamas – „ar sutiksime mutantų?“.

Australijos narams pavyko nufotografuoti itin retą prie Tasmanijos krantų gyvenantį jūrų gyvį –Pyrostremma spinosum arba pirosomą (anlg. – pyrosome). Tai – retas okeanų faunos atstovas, dar vadinamas "jūros vienaragiu", o išauga iki 30 metrų (maždaug 2 autobusų) ilgio.

Keistas pavianų elgesys viename Nyderlandų zoologijos sode lankytojus ir gyvūnų prižiūrėtojus verčia kraipyti galvas. Jau kelias dienas 112 beždžionių Emeno zoologijos sode sėdi kaip įbestos ir žiūri viena kryptimi. Gali būti, kad jos bijo nematomos grėsmės, sakė zoologijos sodo atstovas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Amerikoje beveik niekas nėra girdėjęs apie Aliaskoje esantį Kivalinos kaimą. Jis yra ant Beringo jūros krašto, pačiame smaigalyje ir pernelyg mažas, kad būtų pastebėtas Aliaskos, o ką jau kalbėti apie JAV žemėlapius, praneša BBC.

Juozas Mockevičius, iš pareigų besitraukiantis Lietuvos geologijos tarnybos vadovas, teigia, kad Lietuvos žemės gelmėse išvis negali būti skalūnų dujų. Reikėtų kalbėti tik apie tikimybę čia aptikti skalūnų naftos.

Mokslininkai priėjo išvadą, kad žemės drebėjimai gali išlaisvinti vandenynų dugne glūdinčias metano sankaupas, o šios pavojingiausios klimato kaitos požiūriu „šiltnamio dujos“, patekusios į atmosferą, gali nepaprastai pagreitinti pasaulinį atšilimą.
Menengajus -pats didžiausias vulkaninis krateris Kenijoje ir vienas iš didžiausių mūsų planetoje. Šis vulkanas yra snaudžiantis – paskutini kartą iš jo lava tekėjo 1991-ais metais. Kraterio skersmuo yra 12 km, gylis – apie 0,5 km, o plotas -90 kvadratinių kilometrų.
Tikriausiai nėra tokio žmogaus, besidominčio paslaptingais reiškiniais, kuris nebūtų girdėjęs apie Bermudų trikampį? Tačiau, ko gero, ne visi yra girdėję, kad tokių pražūtingų vietų mūsų planetoje yra nemažai. Viena iš tokių vietų yra centrinėje Sacharoje. Tai – tikra anomalinė zona!
Назад 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 12 Вперёд