Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Gamtos paslaptys

Vienas iš pačių keisčiausių anomalių reiškinių, kurių mokslas iki šiol negali paaiškinti, yra chronomiražas. Jau prieš daug amžių žmonės kartais danguje pastebėdavo keistus vaizdus – senovinius miestus ir architektūrinius paminklus, kovų scenas, kasdieninio gyvenimo vaizdus. Kartais šių reginių liudininkais būna šimtai žmonių, todėl kalbėti apie kokią nors optinę apgaulę ar haliucinacijas nėra jokio pagrindo.

Prieš kurį laiką Vilniaus universitetui laišką parašė britų žurnalistas, ieškantis Kazachstane kartu su Astanos universitetu dirbančių Vilniaus universiteto mokslininkų, tiriančių naujai atrastus geoglifus.

Internete plinta vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip automobilis, pilnas kaukėtų ilgapirščių, susprogsta. Kaip praneša portalas Dailymail.co.uk, į apšvarinusių bažnyčią Rusijoje vagių automobilių, anot liudininkų, trenkė žaibas.

Škotijoje pirmą kartą buvo pastebėtas neįprastas reiškinys. Tačiau šio reiškinio mechanizmas neaiškus. "Ledo blynai" neseniai buvo rasti upės Di (Dee), netoli Aboinos (Aboyne), Aberdynšyre. Ledo blynai buvo panašūs į lėkštes. Šios nuotraukos buvo padarytos Škotijoje, rajone Lummels Pool, Birse.

Kolymoje temperatūros rekordas – kol kas „tik“ -51°C. Magadano sritį 3 savaitę stingdo visko mačiusių „Kamazų“ variklius gesinantis speigas. Šiandien gruodžio 19 d. Klimatologė Audronė Galvonaitė vakar LRT laidoje "Labas rytas" pasakojo, kad 1882 m. gruodžio 19 d. Lietuvoje yra buvusi +18,5°C šiluma. Užtat 1978 m. gruodžio 19 d. buvo -30,4°C. Pas mus gruodžio 19 d. termometrų stulpeliai šoktelėjo iki +6°C - +9°C. Ne taip toli iki rekordo? Galbūt. Tačiau tikrieji rekordai pabėgo į atokias Rusijos gūdumas. Štai Magadano sritį jau trečią savaitę stingdo tiesiog kosminiai šalčiai, prieš kuriuos kapituliuoja net visko mačiusi rusiška sunkioji technika.

Keistas gamtos reiškinys buvo stebimas keliuose miestuose. Keisti danguje apskritimai išgąsdino Altajaus gyventojus. Neįprastas objektas buvo matomas skirtingose vietovėse, Biske ir Barnaule rašo "MK" . Pasak liudininkų, apskritimai, panašūs į lėktuvo pėdsakus, pasirodo ne pirmą kartą.

Gamtininkas Paulas Rosolie (Polas Rozolis), norintis atkreipti dėmesį į Amazonės drėgnųjų atogrąžų miškų naikinimą, nusprendė, kad jam reikalingas triukas, kurio žiūrovai tikrai nenorės praleisti. Tad atkaklus aplinkos apsaugos aktyvistas sumanė tapti anakondos pietumis ir pasiruošė būti prarytas gyvas bei nufilmuoti visą tą procesą.

Atsakymas juk turėtų būti labai aiškus ir trumpas. Deja, šiuos atveju jis nei aiškus, nei trumpas – 142 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 kelvinų ± dar vienas kitas nulis… Teorinį temperatūros minimumą (absoliutinį nulį) įsivaizduoti ne taip sunku. O štai teorinį absoliutų temperatūros maksimumą įsivaizduoti kažkodėl sunkiau. (Beje, apie kelionę jų link ne taip seniai rašėme).

Geltonas metalas, paprastas cheminis elementas, žymimas Au (aurum), kurio atomo numeris yra 79. Visais laikais žmonių troškimų objektas, vertybių matas, turtų ir valdžios simbolis. Kiek žmonių gyvybių buvo pražudyta dėl šio metalo? Ir kiek dar bus pražudyta? Kitaip nei geležies ar aliuminio, aukso Žemėje yra labai maža. Per visą istoriją žmonija išgavo tiek aukso, kiek išgauna geležies per vieną dieną. Bet iš kur šis metalas atsirado Žemėje?

Per artimiausius dešimtmečius Žemėje pradės formuotis net 40 metrų aukščio vandenyno bangos, o vidutinei temperatūrai padidėjus 1-2 laipsniais staigiai formuosis debesys, pliaups stiprios liūtys, intensyvesnės bus ir šalčio bei karščio bangos. Apie tai tarptautinėje konferencijoje Monrealyje kalbėjo pasaulio meteorologai, praneša rp.pl.

Назад 1 2 3 4 ... 11 12 Вперёд