Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Gamtos paslaptys
Antarktidoje, pietiniame mūsų planetos ašigalyje, baigiasi poliarinė žiema ir prasideda poliarinė vasara. Mokslininkai nepaliaudami skambina varpais apie ledynų tirpsmo grėsmę planetos ekosistemoms, tačiau Antarktidoje ką tik užfiksuotas rekordinis ledo kiekis – pietų polių šią vasarą (poliarinę Antarktidos žiemą) dengė vidutiniškai 18,7 mlrd. kvadratinių kilometrų ploto ledo kepurė, o absoliutus ledo kepurės ploto rekordas užfiksuotas vos prieš keletą dienų.

Paskutiniai gyvybės pėdsakai Žemėje bus sunaikinti maždaug po 1,75 mlrd. metų, paskaičiavo Rytų Anglijos universiteto (Norvikas, Jungtinė Karalystė) mokslininkai. Gyvybės mūsų planetoje neliks dėl vandens išgarinimo. Tai reiškia, kad gyvybės laikas Žemėje yra griežtai ribotas, o tai atveria galimybes pagal žvaigždės amžių įvertinti protaujančių būtybių tikimybę kitose planetų sistemose, dėstoma žurnale "Astrobiology".

Golfo srovę kartais vadina „klimato virtuve", „Europos krosnimi" ir kitais vaizdžiais pavadinimais. Tam yra pagrindas - Golfo srovė daro didžiulę įtaką visam. Siaurės pusrutulio klimatui. Golfo srovė, nešdama vandenį per Atlanto vandenyną, savo šiluma sušildo ir nuo šaltų Arkties vėjų apsaugo visą Siaurės Europą iki pat Murmansko. Dėl šios srovės jūros, skalaujančios Didžiosios Britanijos salas, Daniją ir Skandinaviją, žiemomis neužšąla. Golfo srovė sukuria malonų ir šiltą klimatą Vakarų Europoje ir Amerikoje. Daugelis mokslininkų mano, kad Golfo srovės atsiradimas Siaurės Atlante buvo ta priežastis, dėl kurios baigėsi paskutinis didysis apledėjimas. Dabartiniu metu būtent „Europos krosnis" apsaugo nuo naujojo didžiojo apledėjimo.

Australijos mokslininkai pirmą kartą apskaičiavo tempą, kuriuo turėjo vykti evoliucija Kambro periodu, kad įvyktų vadinamasis „Kambro sprogimas“. Šiuo laikotarpiu, daugmaž 540–520 milijonų metų prieš mūsų era, atsirado ypač didelė dalis rūšių, kurios yra ir šiuolaikinių gyvūnų protėviai.

Vietname esantis Son Doongo urvas yra didžiausias urvas pasaulyje. Jo ilgis siekia beveik 9 km. Urve teka upė ir veši džiunglės, o po jo skliautais galėtų sutilpti ir 40 aukštų dangoraižis, tačiau apie jo egzistavimą pasaulis sužinojo vos prieš ketverius metus, rašo huffingtonpost.com.
Sala-vaiduoklė pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje; ežero saloje – ežeras su sala, kurioje tyvuliuoja ežeras; Žemės bučinys ir didžiausias žodis Žemėje. Visa tai – įdomiausi programos "Google Earth" lopinėliai. Kai kurie iš jų atrodo iš tiesų keistai.
Per 130 kilogramų sveriantis jaguaras išnyra iš vandens ir suleidžia savo iltis ir nagus į smėlio salelėje besišildantį kaimaną (krokodilą, gyvenantį Centrinės ir Pietų Amerikos upėse - red. past.). Tokį nepaprastą gamtos momentą pavyko užfiksuoti fotografui Justinui Blackui. Pasak jo, jaguaras pakėlė apie 70 kilogramų sveriantį ir beveik 2,5 metro ilgio roplį ir nusitempė jį į vandenį be jokio pasipriešinimo.
Peru Amazonijoje atrasta keista gyva organinė tinklinė struktūra. O kas ji tokia, negali pasakyti net mokslininkai. Nematytą gyvį sudaro centrinė smailė, kurią juosia tinklo pavidalo tinklinė "tvorelė". Jį netoli Tambopatos tyrimų centro (Peru) kitapus vandeniui nepralaidžios medžiagos pastebėjo Džordžijos technologijų universiteto baigiamojo kurso studentas Trojus Aleksanderis (Troy Alexander). Netrukus vaikinas rado ir daugiau taip pat atrodančių gyvių. Įdomu tai, kad mokslininkai yra visiškai sutrikę ir nežino, koks tai gyvis.
Witwatersrand universiteto paleontologas Robertas Gessas teigia atradęs seniausią sausumos gyvūno fosiliją iš Gondvanos superkontinento, kurį sudarė šių laikų Afrika, Pietų Amerika ir Australija.

Taivane vairuotojas stebuklingai išsigelbėjo nuo atskilusios didžiulės uolienos. Įvykį nufilmavo vos už kelių metrų iš paskos važiavęs Lai Hong Wei su kamera automobilio prietaisų skydelyje.

Назад 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 11 12 Вперёд