Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Gamtos paslaptys

10 paslaptingų ir kraupių vietų Žemėje

1. Bermudų trikampis Sacharoje

Tikriausiai nėra tokio žmogaus, besidominčio paslaptingais reiškiniais, kuris nebūtų girdėjęs apie Bermudų trikampį? Tačiau, ko gero, ne visi yra girdėję, kad tokių pražūtingų vietų mūsų planetoje yra nemažai. Viena iš tokių vietų yra centrinėje Sacharoje. Tai – tikra anomalinė zona!

Vietinių genčių gyventojai šią vietą apeina, nes žino, kad retai kam pavyksta sugrįžti iš smėlynų. O tie, kuriems pasisekė tai padaryti, patenka į keistą būseną, stengdamiesi nuo visko atsiriboti, arba ima kažką nesuprantamo burbėti. Šių žmonių žvilgsnis pasidaro labai klajojantis, tarsi pamišėlių. Aišku, kad šie žmonės yra stipriai įbauginti. Kas ir kaip tai padarė?

Sužinoti iš šių žmonių apie tai, kas slypi už kopų, visiškai neįmanoma. Įminti Sacharos mįslę mokslininkai bandė ne kartą. Prieš keletą metų į šį rajoną išvyko Prancūzijos mokslininkų ekspedicija ir… dingo. Kelias dienas buvo atliekama paieška, taip pat ir iš oro, tačiau jokių pėdsakų aptikti nepavyko. Žmonės, mokslinė aparatūra, technika tarsi ištirpo smėlynuose.

Tiltas nuo kurio žudosi gyvūnai

2. Savižudžių tiltas

Overtouno tiltas yra vienas žymiausių ramaus kaimelio Miltono objektų kuris įsikūręs Škotijoje. Tačiau tiltas žymus ne savo vienos arkos konstrukcija, o tuo kad nuo jo nušoka ir užsimuša gyvūnai.

Tiltas buvo pastatytas 1859 metais. Nuo 1950-ųju metų čia buvo fiksuojami nepaaiškinami nutikimai kai šunys nušokdavo nuo tilto ir užsimušdavo. Šunys nukritę iš 15 metrų aukščio mirdavo vietoje, tiems kuriems pavykdavo išgyventi ir pasveikti, grįždavo prie tilto ir šokdavo dar kartą. Keisčiausia yra tai, kad visi gyvūnai šokdavo būtent per vieną tilto pusę ir beveik iš tos pačios vietos. Šiuo metu per visą tilto gyvavimo istoriją yra fiksuojama per 600 šunų nušokimų.

tylos zona meksikoje

3. Tylos zona Meksikoje

Meksikoje yra mažai žinoma vieta vadinama “Tylos zona”. Vietovė yra nutolusi 400 mylių nuo JAV. Šioje kalningoje dykumų vietovėje yra neįmanoma gauti jokių signalų. Radijo, telefono, GPS signalai čia neveikia. “Tylos zonoje” neįmanoma priimti jokio signalo kuris gali sklisti ore. Tiksli šio reiškinio priežastis niekada nebuvo atskleista, nors teorijų yra gana daug.

Viena iš teorijų teigia, kad ši vietovė yra paveikta nežemiškos kilmės būtybių savo technologijomis, tad žmogaus technologijos joje nustoja veikti. Nors tai skamba šiek tiek kvailokai yra daugybė žmonių palaikančių šią teoriją.

peru pozemiai

4. Požeminiai urvai pražudantys žmones

Peru, netoliese Naskos dykumos, žinomos savo milžiniškais paveikslais, matomais tik iš kosmoso, yra urvai, kuriuose, anot vietinių gyventojų, gyvena požeminės dvasios. Dauguma įėjimų į šiuos urvus užversti daugiatoniais akmeniniais blokais. Pradėti urvų tyrinėjimus pavyko tik 1971-ais metais, kai viename tokių blokų buvo iškirstas praėjimas…

Speleologai ilgai brovėsi klaidžiais praėjimais, kol pagaliau pasiekė didžiulę salę, kurioje, tikriausiai, kažkada vyko religinės ceremonijos. Nežinomi akmenskaldžiai salės grindis išklojo akmens plokštėmis su geometriniais ornamentais, ant nupoliruotų sienų iškalė piešinius ir hieroglifus primenančius ženklus. Salės centre stovėjo 98 akmeninės pakylos, panašios į majų altorius. Kiekvienoje tokioje pakyloje buvo iškaltas griovelis kraujui nutekėti. Nuo salės į įvairias puses driekėsi tuneliai. Kai kuriuose iš jų buvo rasta daug žmonių liekanų. Pats ilgiausias tunelis siekė vandenyną ir leidosi po vandeniu. Kokie žmonės pastatė salė ir iškasė tunelius – to niekas nežino.

Slystantys akmenys mirties slenyje

5. Slystantys akmenys Mirties slėnyje

Viena iš įdomiausių šiuolaikinių paslapčių tai slystantys akmenys esantys mirties slėnyje JAV vakaruose, Kalifornijos valstijoje. Nacionaliniu parku slėnis tapo prieš gerą dešimtmetį. Paslaptingiausia parko mįslė, tai išdžiuvusio ežero dugnu slystantys akmenys. Veikiami nežinomos jėgos jie slysta išdžiuvusio ežero dugnu kurio plotas yra 2×4 km. Slysdami palieka aiškius pėdsakus dirvožemyje. Kai kurie akmenys sveria daugiau kaip 100 kg. Kolkas niekas nematė kaip juda šie akmenys ir kas verčia juos slysti žeme.

Stounhendžas

6. Stounhendžas

Kai Stounhendžas buvo baigtas statyti, iki didžiųjų Egipto piramidžių statybos dar buvo likę apie 500 metu. Per 5 tūkstančius egzistavimo metų stounhendžo paslapties taip niekas ir neatskleidė, tačiau ji ir toliau jaudina žmones. Dabar archeologai visiškai priartėjo prie to, kad sukurtų mokslinę koncepciją apie šio senovės statinio kilmę ir paskirtį. o pats statinys, atrodo, ir toliau pasižymi antgamtinėmis jėgomis, traukiančiomis į šią vietą keliautojus iš viso pasaulio.

Mokslininkai naudoja dar vieną archeologinių tyrinėjimų metodą -magnetometriją. Žemės magnetinis laukas gaubia visą planetą, tačiau jo intensyvumas gali keistis, priklausomai nuo žmogaus veiklos. Pvz., silpnas magnetinis laukas sustiprėja, kai žemė įšyla nuo degančio laužo. Kai kurių rūšių bakterijos, gyvenančios daug organinių medžiagų turinčiose nuosėdose, taip pat iškreipia magnetinį lauką — kaip ir metaliniai objektai ar kai kurios keramikos rūšys.

mirties greitkelis

7. Mirties greitkelis

16 greitkelis Kanadoje besidriekiantis šiaurėje vietiniams žmonėms kelia nerimą ir siaubą. Daugybe metų čia dingsta žmonės. Mažiausiai 18 moterų yra dingę šiame greitkelyje, tačiau manoma, kad dingusiųjų skaičius yra kur kas didesnis. Visame greitkelyje yra iškabinėti plakatai su dingusių žmonių nuotraukomis. Kas keisčiausia, kad nei gyvų, nei mirusių jų nerandama.

Žmonių dingimai šiame greitkelyje pirmą kartą buvo pastebėti 1988 – 1995 metais. Visi dingimai manoma nutinka 720km ilgio greitkelyje. Vietinių jis imtas vadinti “ašarų kelias”. Dauguma žmonių mano, kad greitkelyje siautėja maniakas kuris žudo žmones, tačiau jei tai tiesa tai jam pavyksta išsisukti ir būti nesučiuptam jau daugybe metų. Maniako versija galėtų paaiškinti kodėl dingta beveik vien moterys ar jaunos merginos.

bermudu trikampis

8. Drakono trikampis

Bermudų trikampio „šlovė” dėl dingstančių laivų ir lėktuvų plačiai žinoma visame pasaulyje. Kur kas mažiau žinomas regionas Japonijos vakarų pakrantėje, bet šio regiono istorija ne mažiau kraupi. Japonų jūreiviai nesiryžta čia įplaukti; šia vietą jie vadina Ma No Umi — Velnio jūra. Pasak legendos, čia iš jūros dugno išnyra milžiniški drakonai ir užpuola nelaimingus jūreivius.

Japonų jūreiviai dažnai pasakoja apie keisčiausius nutikimus šiame plote, liudija girdėję siaubingų garsų ir matę baisių raudonų šviesų. Jie tiki, kad jūros dugne gyvena milžiniškas siaubūnas. Šią pabaisą jie vadina Li-Lung — Vakarų jūros drakonu karaliumi. Taip pat tvirtina, kad jo irštva išpuošta paties pagrobtais laivais.

miskas

9. Transilvanijos Bermudų Trikampio miškas

Hoia-Baciu miškas yra vadinamas “Transilvanijos Bermudų Trikampiu”. Apie šį tankų mišką ir keistus nutikimu jame pirmą kartą buvo išgirsta 1960 metais kuomet žinomas biologas Aleksandras Siftas padarė keletą nuotraukų kuriose matėsi metalinis, disko formos blizgantis objektas kabantis virš miško. Tuo metu miške jis tyrė keistą žmonių susirgimą kurie pabuvoję miške teigdavo, jog juos pradeda pykinti, jie pasijunta blogai ir ant kūno atsiranda keisti išbėrimai. Taip pat miške sugesdavo elektroniniai prietaisai, kartais nutrūkdavo radijo ryšys. Biologas visa tai susijo su nežinomu antgamtinės kilmės veiklos sutrikimu.

Kai kurie žmonės mano, kad miškas yra vartai į kitą dimensiją. Yra žinoma keletas istorijų kuriose žmonės teigia nieko nepamenantys po to kai įeidavo į mišką. Jų pasakojimai gana panašūs. Patekę į tankų Transilvanijos mišką jie negalėdavo papasakoti ką darė, kur ėjo ar ką matė. Praleidę jame po keletą valandų (kai kuriais atvejais net keliolika) jie neatsiminė visiškai nieko.

vortex - velnio ratas

10. Vortex- velnio ratas

Šiaurės Amerikoje, Oregono valstijoje, 30 myliu nuo Grants Pas miesto yra idealiai apskritas 55 metrų skersmens žemės lopinelis, kuriame reguliariai, kas 90 dienų reiškiasi anomalijos. “VORTEX” vadinamame rate net arklys negali lengvai stovėti, paukščiai skrisdami keičia krypti, stengiasi aplenkti šį ratą ir net medžio šakos jame auga vienodu kampu, pasvirę į apskritimo centrą. Tame rate stovi medinė trobelė, kurioje maždaug prieš 100 metų buvo tikrinama monetų kokybė, bet dėl anomalijos ji buvo uždaryta. Laikui bėgant, trobelė vis krypo į apskritimo centrą.

Dabar joje neliko nei vieno stataus kampo. Po jos stogu yra pakabinta 15 kg sveriantis švininis apskritimas, kuris irgi kabo palinkęs į centrą. Ten apsilankiusieji pasakoja, kad įžengęs į tą plotą pajunti lyg kūnas būtų pasunkėjęs, ir stipri jėga traukia i centrą. Pasak liudininkų, tai nelabai malonus jausmas. Šiame laukia kompaso rodyklė dreba, šokinėja, nerodo šiaurės. Tačiau tai nėra koks nors magnetas, nes tuo atveju jis trauktų tik metalinius daiktus, o ne medžius ir viską kas yra aplinkui.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar