Сортировать по:
Дате ·
Названию ·
Рейтингу ·
Комментариям ·
Просмотрам
Senovės khmerų imperijos sostinės Ankoro žemėlapis pirmą kartą tikslinamas naudojant lazerio šviesą, pasitelkiant vietovės skenavimo (zondavimo) lazeriu iš orlaivio technologiją LIDAR (Light Detection and Ranging). Ši, palyginti nauja technologija, leidžia išanalizuoti net smulkiausius paviršiaus reljefus naudojant spalvinio kodavimo metodą.
1963-iais metais Britų muziejaus Egipto-Asirijos skyriaus asistentas Deividas Seiloras arabų krautuvėlėje labai pigiai įsigijo neaišku kaip tenai patekusį maždaug Tutmoso I epochos papirusą. Mokslininkas padarė prielaidą, kad papirusas buvo parašytas slaptu žynių raštu. Teksto iššifravimas tapo Seiloro gyvenimo tikslu. Jam pavyko pasiekti šiokių tokių rezultatų ir perskaityti atskirus žodžius. Tačiau tekstas papiruse buvo per trumpas. Būtų labai gerai rasti daugiau įrašų, parašytų tokiu raštu. Seilorui nusišypsojo sėkmė.
Mokslininkai Rytų Meksikoje rado 30 kapaviečių su daugybe keramikinių figūrų iš ikiispaniškojo laikotarpio. Radimvietėje Verakruso valstijos pietuose taip pat atkasta kalkakmeniu dengta piramidė, pranešė Antropologijos ir istorijos institutas (INAH). Pirmaisiais vertinimais, tai gali būti iki 2000 metų senumo kapavietės.
Po 2 mlrd. metų paskutiniai, ištvermingiausi gyvieji organizmai tūnos skysto vandens kišenėse giliai po žeme, tvirtina St. Andrews universiteto (JK) astrobiologas Jackas O'Malley Jamesas. Jo atliktas tyrimas taip pat skatina galvoti, kad panašiose planetose, besisukančiose apie kitas žvaigždes, įmanoma būtų rasti pačių atspariausių gyvybės formų, tačiau gyvybės ženklai būtų labai menki.
Pirmąkart pamatyti mumiją – įdomu. Antrą kartą – irgi. Trečią kartą... trečią kartą per Egipto ekspoziciją dažnas lankytojas perbėga lyg vyriškis per kosmetikos skyrių prekybos centre – nė neatsigręždamas. Bet ką, jei mumiją galima išvynioti ir pažiūrėti, kaip ten viskas viduje?
Peru dirbantys archeologai atkasė didžiulį karališką kapą, pilną mumifikuotų moterų palaikų, informuoja "Reuters".
Jau ne vieną šimtmetį istorijos mėgėjai bando atsakyti klausimą – ar Atlantida iš tiesų egzistavo? kas jai nutiko? iš kur atsirado ir kur dingo šios salos gyventojai? Rimti istorikai paprastai neigia šio mitinio žemyno egzistavimo realybę. Tačiau savo atsakymus, dažnai paradoksalius, pateikia aiškiaregiai, okultistai ir paranormalių reiškinių tyrinėtojai.
Ištisas majų miestas, kuriame pilna piramidžių ir puošnių rūmų kompleksų atrastas pietinėje Meksikos dalyje esančių džiunglių glūdumoje.
Tūkstančiai archeologinių kasinėjimų metu Europoje aptiktų akmens amžiaus laikų tunelių, išraustų nuo Škotijos vakaruose iki Turkijos rytuose, užminė mokslininkams sunkiai įveikiamą mįslę. Jie bando atspėti, kokia buvo šių tunelių paskirtis.