Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Istorijos paslaptys

Aukštakulnių istorija: pirmieji juos avėti pradėjo vyrai!

Šiais laikais aukštakulnius dažniausiai avi moterys, tačiau istorija mena laikus, kai dėl šių batų galvas pamesdavo turtingieji vyrai.

Tiksliai neįmanoma nustatyti, kada atsirado aukštakulniai, tačiau nenuginčijama yra tai, kad juos avėjo senovės Graikijos aktoriai. Šie „bateliai“ yra datuojami 200 m. pr. m.e. Jų mediniai kulnai buvo nuo 8 iki 10 cm ilgio. Manoma, kad kulno aukštis padėdavo atskirti gerą aktorių, nuo prasto: kuo aukštesnis kulnas, tuo geresnis ir šaunesnis aktorius juos avėdavo.

Dar kartą aukštakulniai sublizgėjo viduramžių Europoje. Daugelis vyriškų ir moteriškų batų tais laikais buvo gaminami iš brangių medžiagų, nors viduramžiai niekada nepasižymėjo savo švariomis gatvėmis. Nuo purvo ir dulkių batus saugodavo būtent aukšti kulnai.

 

 

1701 m. - Prancūzijos karalius Liudvikas XIV pozuoja potretui

Batai su platformomis buvo populiarūs tarp aukštesnės klasės Venecijos moterų nuo XV iki XVII a. Teigiama, kad platformos aukštis išduodavo moters kilmingumą. Muziejų fonduose galima rasti batų, kurių platformos aukštis siekia 50 cm. Galima drąsiai teigti, kad tai nebuvo ypatingai patogūs batai. Neretai moterims, avinčioms tokius batus, reikėdavo tarnų pagalbos keliaujant iš taško A į tašką B.

 
Pirmieji batai su platforma

Norėdami rasti panašesnius batus į šiuolaikinius aukštakulnius turėtume persikelti iš viduramžių Europos į Persiją. Nėra žinoma, kada čia atsirado aukštakulniai, tačiau iliustracija, kurioje raitelis avi batelius su kulnu, yra datuojama IX m.e.a. Aukštakulnius Persijoje avėdavo būtent raiteliai. Tai padėdavo jiems išlaikyti koją balnakilpėje.

 
XVII a. Persijos bateliai su kulnu

XVI a. Europos pasiuntiniai buvo dažnai siunčiami pas persus dėl įvairių taikos ir prekybinių sutarčių. Europos aristokratams labai patiko batų su kulnu idėja, todėl visai netrukus tokie batai išplito visoje Europoje.

Skaitykite taip pat: Slapti masonų pėdsakai

Tačiau viskam ateina galas. XVII a. moterys vis dažniau avėdavo aukštakulnius, o jau po gero šimtmečio vyrai visiškai pamiršo šią madą. Kartu su aukštakulniais iš vyrų pasaulio dingo ir makiažas.

Reikėtų nepamiršti fakto, kad netrukus ir moterys suprato, kad aukštakulniai neturi praktinės vertės. Į madą jie sugrįžo tik XIX a. viduryje. Nors tai vulgariai skamba, bet prie to prisidėjo pirmieji fotografai, kurie prašydavo savo modelių pozuoti būtent su aukštakulniais. „Pirmieji fotografai buvo pornografijos pionieriai“, - kalba dalis akademikų, studijuojantys fotografijos istoriją.

Skaitykite taip pat: Penki nesuprantami istoriniai atradimai

Taip aukštakulniai tapo moterų seksualumo simboliu.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar