Меню
Назад Главная » Каталог статей » Gamtos paslaptys

12 keisčiausių vaizdų "Google Earth"

Sala-vaiduoklė pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje; ežero saloje – ežeras su sala, kurioje tyvuliuoja ežeras; Žemės bučinys ir didžiausias žodis Žemėje. Visa tai – įdomiausi programos "Google Earth" lopinėliai. Kai kurie iš jų atrodo iš tiesų keistai.

Sala-vaiduoklė


2012-aisiais Australijos mokslininkų grupė iš atradimų sąrašo išbraukė maždaug Vilniaus dydžio salą pietinėje Ramiojo vandenyno dalyje. Mįslingoji vieta, pavadinimu "Sandy Island", atsirado žemėlapiuose į šiaurės vakarus nuo Naujosios Kaledonijos. "Google Earth" jis pasirodė kaip juodas poligonas. Bet kai 2012 m. lapkritį tyrėjai nuplaukė į jos buvimo vietą, paaiškėjo, kad salos ten nėra.

Sala-vaiduoklė
©Google Earth

Salos nekrologe 2013 m. balandį tyrėjai paaiškino, kodėl sala-vaiduoklė kai kuriuose žemėlapiuose egzistavo ilgiau kaip 100 metų. Kaltė šiuo atveju suversta "žmogiškajam" faktoriui: spėjama, kad žemėlapiuose buvo pažymėtas plūduriuojantis pemzos "plaustas".

Kraujo ežeras?


Prie Sadro ežero Irake (33.396157° N, 44.486926° E) tyvuliuoja kraujo raudonumo ežeras. Kol kas nėra jokio oficialaus paaiškinimo, kodėl šio vandens telkinio spalva kruvina.
Kraujo ežeras?
©Google Earth

Sala ežere, tame ežere – sala, toje saloje – ežeras ir t.t.

Didžiausia "prūds-tame-prūde-bliūds-tame-bliūde-pluta-plūdur-plūruriuoj" tipo salų ir ežerų kombinacija yra siaurame, vos 4 akrų pločio rėželyje, Kanadoje (69.793° N, 108.241° W). Bevardė tildės (cirkumflekso arba aritmetikos ženklo "apytiksliai") formos žalia salelė susirangiusi nedidelio ežerėlio viduryje, kuris įkalintas gerokai didesnėje saloje. Toji sala iškilusi viename iš ilgų "piršto" tipo ežerų už 120 km į žemyno gilumą nuo Viktorijos salos kranto (Šiaurės Kanada).

Mažoji "sub-sub-sub-sala" niekada taip ir nebūtų pastebėta, jei ne akylieji "Google Maps" programos "knysliai" (entuziastai). Šiaip ar taip, ko gero, žmogus į tą salelę dar nėra įkėlęs kojos.

Sala ežere, tame ežere – sala, toje saloje – ežeras ir t.t.
©Google Earth

Kapinynas


"Davis Monthan" karinė oro bazė Taksone (Arizona, JAV). Tai vieta, kur amžinojo poilsio "atgula" JAV karinių oro pajėgų lėktuvai. 2,6 tūkst. akrų ploto plieno paukščių kapinės (32 08'59.96" N, 110 50'09.03"W) yra uždaros, tačiau iš "Google Earth" aukštybių po jas galima visai neblogai pasižvalgyti.

Čia ilsisi kone visi JAV eskadrilėse nuo Antrojo pasaulinio karo laikų skraidę koviniai lėktuvai: pradedant šiurpiuoju atominius užtaisus virš Japonijos svaidžiusiu bombonešiu "B-52 StratoFortress", baigiant naikintuvu "F-14 Tomcat". Palaikai – įvairaus suirimo lygio.

Įdomi detalė: šiame kapinyne buvo nufilmuotas legendinio JAV roko dainininko Tomo Pečio (Tom Petty) su grupe "Heartbrakers" hito "Learning To Fly" ("Mokausi skrist") vaizdo klipas.
Didžiausias pasaulyje žodis?


Abu Dabio valdovų šeimos narys, Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) šeichas ir milijardierius Hamadas bin Hamdanas al Nahijanas (Hamad bin Hamdan al Nahyan) savo vardą išraižė smėlėtame Futaisi salos paviršiuje. Jis yra šios Persijos įlankos salos savininkas.

Užrašas HAMAD yra 700 metrų pločio ir 3 km ilgio, todėl gali būti didžiausias užrašas, žodis pasaulyje. Šiaip ar taip, jis (skirtingai nei Didžioji Kinų siena) yra matomas ir iš kosmoso.

Paprastai smėlyje užrašytus žodžius nutrina vėjas ar vanduo, tačiau šio žodžio raidės yra tokios didelės, kad suformavo savotiškus vandenkelius, kurie sugeria per potvynius pakilusį vandenį.
Didžiausias pasaulyje žodis?
©Google Earth

Laukinių dramblių banda

Manėte, kad niekada nepavyks pamatyti laukinių Afrikos dramblių gimtojoje stichijoje? Laimei, palydovams pasisekė nufotografuoti didelės rezoliucijos kadrus, kuriuose – per Čado savanas lekianti laukinių dramblių banda. Koordinatės - 10.903497 N,19.93229 E.

Laukinių dramblių banda
©Google Earth

Paslaptingas Gobio dykumos labirintas

Naujesnės laidos "Google Earth" vaizduose "knysliai" pastebėjo mįslingą tviskantį labirintą. Jis spindi Kinijos teritorijoje esančioje Gobio dykumoje. Ekspertų teigimu, tai – slapta karinė kinų bazė, o labirintiškoji struktūra naudojama įvairiais tikslais – ginklų bandymams, šnipinėjimo palydovų kalibravimui, radarų instrumentuotės testavimui.

Įmantriausia struktūra – painus stačiakampio formos tinklelis su idealiai tiesiomis kraštinėmis. Kažkas panašaus į "Yagi" antenų masyvą, kuris naudojamas meteorologijos ir atmosferos tyrimuose.

Paslaptingas Gobio dykumos labirintas
©Google Earth

Kraštovaizdinė greitojo maisto restoranų tinklo reklama

Turint omenyje, kiek daug žmonių laisvą minutę naršo po "Google Earth" vaizdus, nieko stebėtino, kad Žemės paviršiuje (atokesnėse vietovėse) it grybai po lietaus pradėjo dygti reklaminiai vaizdai – šis partizaninės rinkodaros triukas vadinamas "mapvertising" (kartografinė rinkodara?).

Pavyzdžiui, didžiausias pasaulyje rudo gazuoto limonado raudonos ir baltos spalvų etiketėmis prekinis ženklas patupdytas ant vieno kalno šlaito Čilėje. Kalbama, kad jis sukomponuotas iš 70 tūkst. tuščių buteliukų.

Tačiau dar įspūdingiau atrodo populiaraus greitojo maitinimo tinklo KFC įkūrėjo Kolonelio Sanderso (Colonel Sanders) 87,5 tūkst. kvadratinių pėdų dydžio fizionomija – tai yra minėtų užkandinių tinklo prekinis ženklas (37.646163° N, 115.750819° W).

Kartografinė rinkodara? KFC užkandinių reklama
©Google Earth

Laivo lavonas

Bolivijos krovininis keltas "S.S.Jassim" 2003 m. nuskendo prie Sudano, užplaukęs ant Vingeito rifo. 81 metro ilgio gigantas yra vienas didžiausių nuskendusių laivų, matomų "Google Earth" (19° 38' 46.00" N, 37° 17' 42.00" E).

Nuskendęs laivas: ne "Concordia", bet irgi pavirtęs ant šono
©Google Earth

Žemės bučinys

Neįtikėtina pareidolija – šios prisirpusios lūpos yra kalvų masyvas prie Garbo (Gharb), Sudane (12°22'13.32"N, 23°19'20.18"E).

Žemės bučinys
©Google Earth

Australų NSO?

Australijoje (30°30'38.44"S 115°22'56.03"E) pastebėtas keistas trikampis su ryškiomis šviesomis. Jis – lauko vidury. Kai jis 2007 m. buvo pastebėtas pirmą kartą, ufologai netruko apie tai užtrimituoti. Kiti "Google Earth" naudotojai mano, kad tai gali būti antena, sujungta su gretima nuotoliniu būdu valdoma vėjo jėgaine.

Australų NSO?
©Google Earth

Stulbinama pentagrama


Pabaigai – viena iš didesnio skaitytojų susidomėjimo sulaukusių struktūrų. Tai – mįslingoji pentagrama Kazachstane. Jos skersmuo – 366 metrų, ji išraižyta žemės paviršiuje. Nors kai kurie mistiškai nusiteikę komentatoriai būtų linkę šią vietą sieti su šėtonu ir satanistais, labiausiai tikėtina, kad ši struktūra tarybiniais laikais atsirado karinės bazės teritorijoje.

"Google Maps" naršytojai Kazachstano pasienyje netoli Čeliabinsko rado milžinišką 366 m pentagramą
©Google Earth 


Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar