Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Kosmoso paslaptys
Neįtikėtinas radinys rastas senuose nuotraukose iš mėnulio. Nuotrauka daryta 1971 metais iš Apollo 15. Tada kaip David Scott ir James Irwin įgula tris dienas praleido ant Mėnulio.
NASA kosminis teleskopas „Hubble“ užfiksavo, kaip susidūrusios dvi galaktikos deformavo viena kitą. Susidūrimo metu pradėjo formuotis naujos žvaigždės, o į kosmoso platybes buvo išspjautas didžiulis kiekis dujų ir dulkių.
Kosmosas nėra toks atšiaurus ir netinkamas gyvenimui, kaip buvo manyta anksčiau. Bent jau tuo tiki grupelė Europos astronomų, kurie skelbia suradę net tris gyvybei tinkamas planetas.
Birželio 28-29 d. Žemę pasieks ir magnetinę audrą sukels labai stipraus saulės vėjo dalelių srautas, agentūrai "Ria.ru" pranešė Lebedevo fizikos instituto Saulės rentgeno astronomijos laboratorijos darbuotojas Sergejus Bogačiovas.
Labai tikėtina, kad prieš keturis milijardus metų Marso atmosferoje buvo daug deguonies – Žemės atmosferą šios gyvybiškai svarbios dujos pripildė gerokai vėliau.

Prisijungus prie „Lone Signal“ svetainės, bus galima įkelti savo pranešimą kitiems pasauliams - tekstinę žinutę, nuotraukas, garso ir vaizdo įrašus. Tai galima padaryti nuo birželio 18 d.

Aukštybiniai vėjai kaimyninėje Veneroje seniai žinomi kaip nestokojantys greičio – sieros rūgšties debesis aplink superįkaitusią planetą jie vaiko gerokai didesniais nei 300 km/val. greičiais. Tačiau 6 metus Venerą iš orbitos stebėjusio ESA zondo "Venus Express" duomenys byloja, kad Veneros vėjai sparčiai greitėja. Kodėl? Mokslininkai nežino.

Jau kone dešimtmetį Raudonojoje planetoje besidarbuojantis marsaeigis "Opportunity" rado įrodymų, kad Marse kadaise tekėjo ne šiaip vanduo, o gėlas vanduo, praneša NASA specialistai. Tai reiškia, kad vanduo buvo tinkamas gyvybei. Iki šiol Marse buvo randama pėdsakų vandens, kuris savo sudėtimi labiau buvo panašus į sieros rūgštį, informuoja "RIA.ru".

Marsą tiriantis NASA marsaeigis „Curiosity“ pradeda naują savo tyrimų programos etapą. Jis baigia 6 mėnesius trukusius tyrimus nedideliame Gale'o kraterio rajone, mažesnėje nei futbolo aikštė vietovėje, ir netrukus pradės ilgą kelionę prie Aeolis Mons (arba Sharpo) kalno papėdės.

Visai gali būti, kad juodosios skylės baigiasi ne gniuždančiu singuliariniu tašku, kaip manyta iki šiol, tačiau atveria vartus į visai kitas Visatas.
Назад 1 2 ... 17 18 19 20 21 Вперёд