- 0.0 Рейтинг
- 1758 Просмотров
- Обсудить
Marsą tiriantis NASA marsaeigis „Curiosity“ pradeda naują savo tyrimų programos etapą. Jis baigia 6 mėnesius trukusius tyrimus nedideliame Gale'o kraterio rajone, mažesnėje nei futbolo aikštė vietovėje, ir netrukus pradės ilgą kelionę prie Aeolis Mons (arba Sharpo) kalno papėdės.
„Curiosity“ nusileido Marse 2012 m. rugpjūčio 6 dieną ir nuo to laiko grunto bei uolienų tyrimus vykdė vadinamajame „Glenelgo“ rajone Gale'o kraterio lygumoje. Ši vieta yra už maždaug 500 metrų nuo marsaeigio nusileidimo Marse vietos.
Pasak NASA atstovų, dabar marsaeigio laukia kelis mėnesius truksianti kelionė į pietvakarius link Sharpo kalno, kuris, kaip manoma, yra nuosėdinės kilmės. „Curiosity“ misiją planavę mokslininkai šią vietą pasirinko dėl to, kad kadaise Marse tekėjusio vandens suneštuose nuosėdų kloduose galėtų būti išlikę šioje planetoje galbūt egzistavusios biologinės gyvybės pėdsakų.
„Mes patys nežinome, kada pasieksime Šarpo kalną, – sakė „Curiosity“ projekto vadovas NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijoje Pasadenoje Jimas Ericksonas. – Iš tiesų tai tyrimų misija, ir vien tai, kad mūsų galutinis tikslas yra Sharpo kalnas, anaiptol nereiškia, jog kelionės link jo metu netirsime pastebėtų įdomių dalykų.“
Skelbiama, kad naujojo kelionės maršruto ilgis bus maždaug 8 kilometrai. Pasak NASA atstovų, sukaupta marsaeigio tyrimų patirtis leido padaryti keletą tyrimų procesų patobulinimų. Antai dabar „Curiosity“ gali iškart po uolienų gręžimo pradėti judėti į priekį, o paimti mėginiai lieka specialiame kauše ir gali būti chemiškai tiriami vėliau.
Be to, NASA inžinieriai patobulino autonominio „Curiosity“ darbo algoritmus, todėl dabar galima atlikti kur kas daugiau autonominių operacijų negaištant laiko dėl operatorių iš Žemės kontrolės, sakoma pranešime.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.