Меню
Назад Главная » Каталог статей » Burtai, Magija

Filipinų hileriai - stebukladariai ar šarlatanai?

Skeptikai laiko juos šarlatanais, fokusininkais, begėdiškais akių mulkintojais. O ligoniai iš viso pasaulio vedami vilties, sukaupę paskutines jėgas planuoja keliones į Filipinus. Pas hilerius, garsėjančius stebuklais.

Tradicinė medicina Filipinuose

Visus Filipinų hilerius pagal jų taikomus gydymo metodus galima suskirstyti į 5 grupes.

1.    Gydantys žolėmis. Jie patys gamina antpilus ir ekstraktus iš augalų, o jų receptūros laikomos gilioje paslaptyje.

2.    Gydantys maldomis ir meditacija.

3.    Psichiniai hileriai – kaip tik apie juos daugiausia kalbama, jų gydymo metodai kelia didžiausią susidomėjimą, vienų viltį, kitų skepticizmą. Be jokių chirurginių instrumentų, vien tik rankomis jie atlieka operacijas, kurių metu pašalina auglius ir pažeistų organų dalis.

4.    Gydantys bioenergija. Daugeliui labiau įprasta juos vadinti ekstrasensais.

5.    Gydantys refleksoterapija ir klasikinio masažo metodais.

Kaip vyksta psichinė operacija

Jei visus kitus gydymo metodus dar galime įsivaizduoti ir daugiau ar mažiau suprasti, kaip jie veikia, tai operacija be skalpelio atrodo neįmanomu stebuklu. Tas, kuris bent vieną kartą stebėjo tokią operaciją, negali likti abejingu.

Pirmiausia nustatoma diagnozė. Hileris gali žiūrėti atsivežtus dokumentais, klausinėti ligonį, tačiau galutinis diagnozės nustatymas vyksta energetiniame lygmenyje. Prieš pradėdamas operaciją, hileris medituoja kol patenka į transą. Jis pasineria į savo astralinį kūną, ten pat, į astralinį lygmenį perkelia ir savo pacientą. Tada panardina savo rankas į jo kūną ir atlieka operaciją, pašalindamas auglį ar pažeistą organą. Po operacijos ant paciento odos nelieka jokių žymių, panašiai kaip panardinus rankas į vandenį ir po to ištraukus, ant vandens paviršiaus nelieka pėdsako.

Operacijos metu ant paciento odos atsiranda kraujo, tačiau jis nejaučia jokio skausmo, tik lengvą prisilietimą prie operuojamos vietos, panašų į neskausmingą masažą. Kartais galva šiek tiek svaigsta, tačiau pacientas aiškiai suvokia realybę. Jis nėra užhipnotizuotas. Tokia operacija trunka nuo 1 iki 10 minučių. Prieš operaciją hileris rankų nedezinfekuoja ir net neplauna.

Tradicinės medicinos atstovai suglumę

Klasikinės medicinos atstovai tokį gydymo metodą vadina kvazichirurgija. Kaip gi kitaip? Tradiciniuose medicinos universitetuose studijavę gydytojai įsitikinę, kad be skalpelio, be dezinfekavimo priemonių, be nuskausminančių, be chirurginį įsikišimą liudijančių randų ant paciento kūno chirurgija yra neįmanoma, o hileriai – tai apsukrūs aferistai, nesąžiningi fokusininkai, siekiantys pasipelnyti kitų žmonių kančių sąskaita. Filipinų hilerių šlovė tradicinės medicinos atstovams neleidžia ramiai miegoti, todėl ne vienas iš jų pats yra lankęsis hilerių atliekamose operacijose, kad išsklaidytų apgavystę.

Stebėdami operacijas, gydytojai ir mokslininkai daro audio ir video įrašus, o kartais ir patys tampa hilerių pacientais. Grįžę iš Filipinų, laboratorijose tiria organus, iš tikrųjų ar tariamai pašalintus iš jų kūnų operacijos metu.

Buvo tokių, kurie nustatė, kad pašalintas organas iš tikrųjų yra jų kūno dalis, o anksčiau kamavusių ligų nebeliko. Buvo ir atvejų, kai paaiškėjo, kad jokia operacija nebuvo atlikta, o pašalintas organas ne tik nieko bendro neturi su pacientu, bet ir apskritai yra išimtas iš gyvulio.

Kaip atskirti tikrą hilerį nuo apsišaukėlio?

Tikrų hilerių tėra vienetai. Vieni priskaičiuoja jų 50, kiti apie 100. O apgavikų ir šarlatanų yra apie 5000. Kartais jų paslaugos įtraukiamos į turistinių agentūrų siūlomus kelionių paketus, ir turistai - pacientai už savo pačių pinigus gali tapti įspūdingo pasirodymo dalyviais.

Dažniausiai tikri hileriai - tai kelias gyduolių kartas jungiančių dinastijų atstovai. Jie nesireklamuoja, ir surasti juos ne taip paprasta. O patekti pas juos „greitai“ išvis neįmanoma. Vizito pas tikrą hilerį tenka laukti kelis mėnesius ar net metus.

Hileriai ilgai mokosi gydymo meno. Dešimtmečius trunkantis pasiruošimas apima ne tik medicinos žinių įgijimą, bet ir gilią dvasinę praktiką.

Tikras hileris nelupa nežmoniškų pinigų net ir iš vakariečių turistų. Laikomasi nuostatos, kad negalima turtėti iš svetimo skausmo, o už pernelyg didelį godumą hileris gali būti nubaustas atimant jo galias. Prieš operaciją jie neįvardina kainos. Beje, dauguma tikrų hilerių nėra pertekę turtais. Pagrindiniai jų pacientai – aplinkinių kaimų gyventojai, dažnai išgalintys už gydymą susimokėti tik simboliškai. Atlygio už operaciją dydis paliekamas paciento nuožiūrai.

Hileriai paprastai neprieštarauja, kad operacija būtų filmuojama, jeigu pats pacientas su tuo sutinka.

Ar hileris gali pakenkti?

Patyrę stebuklingąją operaciją pacientai teigia iškart pajutę palengvėjimą. Liaunasi juos nuolat kamavę skausmai, pagerėja bendra savijauta. Skeptikai tai aiškina placebo efektu – savijautos pagerėjimu dėl ligonio įtikėjimo, kad jis gauna efektingą gydymą. Akivaizdu, kad hilerio atliekamo gydymo proceso metu vienaip ar kitaip yra aktyvuojamos žmogaus vidinės galios, pozityvus mąstymas, kuris labai svarbus kovojant su liga. Juk ne veltui liaudies išmintis sako, kad geriausias gydytojas žmogui yra jis pats.

Bloga tai, kad jei placebo neveikia, jei liga reikalauja radikalesnių gydymo metodų, kelionės ieškant panacėjos ir stebuklingųjų priemonių yra prarastas laikas, per kurį liga gali įsisenėti.
Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar