Меню
Назад Главная » Каталог статей » Archeologija
Kai mistinė Atlantidos sala pranyko vandenyne, su ja dingo ir mistinis metalas orichalkumas (orichalcum). Šis metalas tuo metu pagal vertę buvo antras po aukso. Dabar mokslininkai sako atradę 39 blokus orichalkumo šeštajame amžiuje sudužusiame laive netoli Sicilijos krantų. Šis 2, 6 tūkst. metų senumo laivas, greičiausiai kilęs iš Graikijos ar Mažosios Azijos, vežė metalą į Gelą pietų Sicilijoje, tačiau laivą ištiko audra ir jis nuskendo maždaug 300 metrų atstumu nuo uosto.
Neįtikėtinos legendos apie vyrą su šuns galva pasakojamos senovės Graikijos mituose, Viduramžių Europos ir Afrikos tautosakoje. Panašių pasakojimų galima išgirsti apsilankius centrinėje Indijoje. Kas slypi už šios legendos? Galbūt taip senovėje žmonės apibūdindavo svetimtaučius? O gal tai tiesiog iškreiptas tikrų gyvūnų atvaizdas? Kokį kitą paaiškinimą būtų galima rasti?
Vienas iš pirmųjų slaptų "Anenerbės" projektų buvo "Gralio" operacija, kuriai idėją pateikė pats Hitleris. Susižavėjęs romantiškomis legendomis apie legendinį Šventąjį Gralį ir Apskritojo stalo riterius, pasišventusius jo paieškoms, svajojo kažką panašaus atkurti šiuolaikiniame pasaulyje. Kalbant tiksliau, pats SS ordinas turėjo tapti Apskritojo stalo įsikūnijimu. Beje, toks stalas stovėjo Vevelsburgo pilyje - mėgiamoje Himlerio vietoje. Šis stalas buvo naudojamas pagal tiesioginę savo paskirtį - už šio stalo vyko SS vyriausiųjų vadų susirinkimai ir įvairiausios magiškos ceremonijos.
Nauji radiniai, naujos teorijos ir genetiniai atradimai radikaliai keičia supratimą apie pirmuosius amerikiečius. Ką slepia iki šiol neatskleista žmonių apsigyvenimo Amerikoje paslaptis ir tai, kaip atrodė bei kokie buvo pirmieji amerikiečiai, pasakojama žurnalo „National Geographic Lietuva“ sausio mėnesio numeryje.
Ilgus metus vieninteliu liudijimu apie kažkada klestėjusi Herakleono miestą Egipte, įkurtą Nilo žiotyse, buvo užuominos senuosiuose graikų tekstuose.
Pasak mokslininkų radiniai gali visiškai perrašyti Egipto istoriją. Senovės Egipto artefaktai aptikti Jeruzalėje, dabar jie laikomi paslaptyje, pasak užsienio portalo.
Archeologų komanda, vadovaujama mokslų daktaro Michailo Videikos iš Kijevo archeologijos instituto, Tripolės kultūros gyvenvietėje netoli šiuolaikinio Ukrainos Nebelivkos miesto aptiko 6 tūkst. metų senumo šventyklos liekanas, skelbia sci-news.com.
Prieš kurį laiką Vilniaus universitetui laišką parašė britų žurnalistas, ieškantis Kazachstane kartu su Astanos universitetu dirbančių Vilniaus universiteto mokslininkų, tiriančių naujai atrastus geoglifus.
96 km į pietus nuo Egipto sostinės Kairo archeologai atrado milžinišką kapavietę, kurioje – daugiau kaip 1 mln. mumifikuotų žmonių palaikų. Apie 1,7 tūkst. mumijų mokslininkai jau ekshumavo – mirusiųjų palaikai ilsėjosi Faiyumo regiono dykumoje. Tačiau panašu, kad tai - tik lašas jūroje. Mat kasinėjimams vadovaujantys mokslininkai mano, kad didžiulėje kalkakmenio nišų kapavietėje iš viso gali būti apie milijoną mumijų. Vietomis palaikų randama 22,9 m gylyje.
Mumija buvo rasta netoli senovės miesto Pačakamako, netoli šventyklos, jau senai apleistos civilizacijos. Pasak mokslininkų, moteris mirė būdama 50 metų. Beje, embriono poza rasta mumija gali reikšti, kad ji buvo paaukota per religines apeigas. Bet tai laikoma tik prielaida.
Назад 1 2 3 Вперёд