Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Technologijos, IT
Vidinės Mongolijos autonominiame regione (Kinija), dykumoje į šiaurės vakarus nuo Baotou miesto esančiame Kinijos kariuomenės artilerijos bandymų poligone, bendrovės „Astrium“ žvalgybinis palydovas nufotografavo neįprastai didelį 33 metrų ilgio artilerijos ginklo fragmentą. Šalia matomas ir kiek mažesnis 25 m ilgio pabūklas, pranešė „Janes.com“.
Vakar BTV eteryje rodytos laidos "Yra kaip yra: ar egzistuoja nežemiška gyvybė?" autorė, vedėja Asta Stašaitytė-Masalskienė laidos metu prisipažino: ruošdamasi laidai ji manė, kad laidoje bus daugiau juokaujama apie "žalius žmogeliukus". Pasirodo, viskas vyko gerokai rimčiau. Lietuvos mokslininkai, profesoriai studijoje buvo nusiteikę labai rimtai ir apie nežemišką gyvybę bei NSO fenomeną diskutavo be ironijos ir sarkazmo.

Ko gero, daugelis mokslininkų sutiktų, kad gyvenimo po mirties koncepcija yra arba nesąmonė, arba faktiškai neįrodoma. Vis dėlto mokslo pasaulyje atsirado žmogus, kuris tvirtina, jog anapusinį gyvenimą įrodo... kvantinė fizika.

Viskas prasideda nuo eksperimento, kurį, atrodytų būtų galima net vaikams namie pademonstruoti: prie siūlo prikabinamas rutuliukas. Fotonui atsitrenkus į kamuoliuką, jis pradeda labai švelniai siūbuoti. Bet šiuo atveju eksperimente slypi gudrybė: prieš pasiekiant kamuoliuką, fotonas susiduria su pusiau sidabriniu veidrodžiu, kuris pusę šviesos atspindi, o pusę – praleidžia.
Prieš dešimtis milijonų metų gyvatės buvo tokio dydžio kaip arkliai, o arkliai buvo tokie kaip gyvatės. Jei ir toliau bus pastebimi klimato atšilimo požymiai, netrukus Žemėje tokia situacija pasikartos…

Robotai gali matyti mums neregimus dažnius ir turi daugiau jėgos. Tad Marse iš pradžių nutūptų robotas, kuris parengtų saugesnę vietą nusileisti žmogui. Taip tvirtina NASA išmaniosios robotikos grupės mokslininkė Maria Bualat. Be to, pasak jos, ketinama tirti tamsiąją Mėnulio pusę ir Saturno palydovą Titaną.

Tačiau dar niekada jis nebuvo išneštas į atvirą kosmosą. Kosmonautai Olegas Kotovas ir Sergejus Riazanskis vien dėl to paliks TKS 14 val. 36 min. Grinvičo (16 val. 36 min. Lietuvos) laiku. Vienas iš jų neš deglą, dėl visa pikta pririštą lynu prie gremėzdiško skafandro.
Šioje nuotraukoje matoma mergina segi dviratininko šalmą. Tai – ne fikcija, ne iliuzija ir ne savaitgalio pokštas. Šalmas jos galvą tikrai apsaugos, jei ji grius važiuodama dviračiu – mergina galvos nesusižeis. Na ir kas, kad jis – nematomas? Tokią pribloškiamą ir, ko gero, revoliucinę dviratininkų šalmų sistemą sugalvojo dvi švedės.
JAV ekologai stebi prie Amerikos krantų artėjančią šiukšlių sankaupą, plotu prilygstančią Teksaso valstijai, pranešė „Los Angeles Times“.
Bevielio interneto kaip ir mobiliųjų telefonų naudojimas kenkia žmogaus sveikatai, sako habilituotas fizinių mokslų daktaras, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys Jonas Grigas. „Kai mes naudojame bevielį internetą, kompiuteriuose yra generatorius, kuris į informaciją, į telekomunikacijos anteną, skleidžia iš savo vidaus, iš savo generatoriaus (spinduliuotes – red.). Tai šitie signalai veikia ir tą žmogų, kuris sėdi prie jo, (kompiuterio – aut.) – smegenis, lytines liaukas“, - Žinių radijo laidoje „Atsakingas už gamtą“ sakė J. Grigas.
Назад 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 16 17 Вперёд