Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Technologijos, IT
Mįslingi paralelūs pasauliai domina ne vieną. Fizikams atradus vadinamąją stygų teoriją, paralelūs pasauliai nebeatrodo tokie nerealūs. Pasaulis skaidomas į kelias dimensijas, kurios egzistuoja skirtingose erdvėse ir laikuose. Išskiriami net 4 paralelių pasaulių tipai.
Fizikų grupė pateikė kol kas stipriausių įrodymų, kad mūsų Visata gali būti viso labo tik projekcija. 1997 metais fizikas-teoretikas Juanas Maldacena iškėlė naują idėją, jog Visatos modelis, pagal kurį gravitacija randasi iš be galo plonų, vibruojančių stygų, gali būti interpretuojamas ir gerai žinomos fizikos rėmuose. Matematiškai sudėtingas stygų pasaulis, egzistuojantis devyniuose erdvės ir viename laiko matmenyje, būtų tiesiog holograma: tikrasis veiksmas vyktų paprastesnėje, plokštesnėje erdvėje, kurioje gravitacija neegzistuoja, rašo nature.com.
Projekto "Mars One" steigėjas, olandas Basas Lansdorpas, planuojantis po kelių metų į Marsą be bilieto atgal išsiųsti pirmuosius žmonijos kolonistus, prabilo apie tai, kad palikuonių jie sulaukti negalės – bent jau kol nebus atlikti reprodukcijos eksperimentai su gyvūnais ir nepaaiškės, kad Marso sąlygomis įmanoma susilaukti sveikų palikuonių.
Išradinėti – tai užkoduota žmogaus prigimtyje. Būtent šis troškimas patobulinti, atrasti bei sužinoti ir veda žmoniją pirmyn. Tačiau kartais išradėjai sugalvoja tokių dalykų, kurie gali kelti pavojų sveikatai ir net gyvybei, o norėdami įsitikinti jų galimybėmis (tuo pačiu jas įrodyti aplinkiniams), išbando juos patys. Pakankamai dažnai tokie bandymai baigiasi tragiškai, rašo DELFI.ee.
Artiomui Anikejevui pavyko nufotografuoti naujausią Rusijos kovinį 5-os kartos naikintuvą "Sukhoi T-50". "The Aviationist" informuoja, kad lėktuvo maskuotė sukurta imituojant Raudonosios jūros ryklį. Lėktuvas yra rombo pavidalo, tačiau įdomiausia tai, kad iš toli jis matomas gerokai mažesnis nei yra iš tiesų.
ŽIV-1, vi­ru­sas, su­ke­lian­tis AIDS, gar­sė­ja sa­vo su­ge­bė­ji­mu iš­si­suk­ti nuo imu­ni­nės sis­te­mos. Nau­jas ty­ri­mas ro­do, kad šis lan­du­mo ta­len­tas pri­klau­so nuo kap­si­dės bal­ty­mo, su­da­ran­čio vi­ru­so išo­ri­nį dan­ga­lą. Xavieras Lahaye'is ir Takeshi'is Satoh'o iš Curie ins­ti­tu­to Pa­ry­žiu­je at­ra­do, kad ŽIV-1 kap­­si­­dė pas­le­pia sa­vo DNR nuo den­dri­ti­nių ląs­te­lių – sar­gų, ap­tin­kan­čių ky­lan­čias grės­mes ir mo­bi­li­zuo­jan­čių imu­ni­nę sis­te­mą. Ty­rė­jams taip pat pa­vy­ko pa­kel­ti šią imu­ni­te­to už­dan­gą, pa­kei­čiant kap­si­dę.
Recenzuojamas žurnalas „Food and Chemical Toxicology“ ketvirtadienį vakare pasidavė visuotiniam mokslininkų spaudimui ir pajuokoms bei atšaukė itin prieštaringai vertinamą mokslinį darbą, kuris teigė, kad genetiškai modifikuoti kukurūzai žiurkėms sukelia rimtas ligas. Žurnalo sprendimas buvo priimtas nepaisant tyrimo autorių prieštaravimų.
Sci-news.com paskelbė, jog pagal atliktus naujus tyrimus, požeminis vanduo, rastas maždaug 9 km gylyje, Šiaurės Atlanto vandenyne, yra iš vėlyvojo Kreidos periodo.
Nors Rusija per pastaruosius keliolika metų negali pasigirti didesniais kosmoso tyrimų ir naujos kartos kosminės technikos pasiekimais, šios šalies federalinė kosmoso agentūra „Roskosmos“ puoselėja labai ambicingus planus.
Savo astronautų skrydžiams į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) šiuo metu Rusijos kosminius laivus samdanti NASA per artimiausius 4 metus gali atsikratyti šios priklausomybės, praneša „Slashgear.com“.
Назад 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 16 17 Вперёд