Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Technologijos, IT
Kaip pranešė solidus Afrikos mokslinis žurnalas South African Scientific Journal, grupė Keiptauno universiteto (Pietų Afrika) mokslininkų padarė sensacingą atradimą. Po kruopščiai atliktų tyrimų jie nustatė, jog žmonių protams vadovauja būtybės iš kito pasaulio. Tokio atradimo reikšmė be galo didelė, todėl ilgą laiką išvados buvo įslaptintos. Be to, kelis kartus plėšikai mėgino pavogti tyrimo išvadų dokumentus.

Beveik prieš 70 metų Grenlandijoje rastą vadinamąjį Uunartoko diską, kuris kadaise buvo vikingų naudoto saulės kompaso dalis, ištyrę mokslininkai nustatė, kad Šiaurės Atlanto vandenyse puikiai orientavęsi senovės skandinavų jūrininkai naudojo tokius pažangius saulės kompasus, kad jie leido nustatinėti kursą net nakties metu, skelbia „Gizmodo“.

Nuo XIX amžiaus pabaigos yra teigiama, kad Žemę sudaro pluta, mantija ir branduolys, tačiau niekas negalejo tiksliai pasakyti, kur baigiasi vienas sluoksnis ir prasideda kitas. Mokslininkai netgi nežinojo, kokios medžiagos sudaro šiuos sluoksnius. Dar prieš kokius 30 metų tyrinėtojai buvo įsitikini, kad granito sluoksnis prasideda maždaug 50 m gylyje ir tęsiasi iki 3 km, o po to prasideda bazalto sluoksnis. Mantija prasideda maždaug 15-18 km gylyje. Rusijoje, Kolos pusiasalyje atliktas giluminis gręžinys parodė, kad mokslininkai klydo…

Mokslininkai rado nežinomą Alberto Einšteino straipsnį, kuriame jis svarsto alternatyvą dabar visuotinai pripažįstamai Didžiojo sprogimo teorijai. Pagal ją, visata susikūrė maždaug prieš 13,7 mlrd. metų, staiga pradėjusi plėstis iš nepaprastai tankaus ir karšto būvio – singuliarumo taško. Didžiojo sprogimo teorija buvo patvirtina XX a. trečiojo dešimtmečio stebėjimais, kai amerikiečių astronomas Edvardas Hablas išmatavo atstumą iki kitų galaktikų ir pastebėjo, kad jos nuo mūsų tolsta.
Bendrovės „Ideum“ dizainerių ir inžinierių pasiūlytas žurnalinių staliukų ir „Android“ planšetinių kompiuterių hibridas netolimoje ateityje gali tapti puikiu baldų ir kompiuterių pramonės bendradarbiavimo rezultatu. Šis interaktyvus žurnalinis staliukas ne tik tinka šnekučiuotis prie jo geriant kavą, bet ir jo paviršiuje skaityti žurnalus, žaisti žaidimus ar žiūrėti vaizdo transliacijas.
NASA ir Masačiusetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai aplink Mėnulį skriejančiam zondui "įrengė" pribloškiamos spartos internetą: duomenų srauto sparta ten yra gerokai didesnė nei galėtų pasidžiaugti daugelis interneto naudotojų Žemėje.
Įvairios apie eismo spūstis ar avarijas konkrečiame maršrute perspėjančios navigacijos sistemos ir išmaniesiems įrenginiams skirtos eismo informacijos paslaugos toli gražu ne visada pasiteisina realiomis sąlygomis.
Egiptiečiai amžių amžius aiškinosi, kaip tobuliau mumifikuoti mirusiuosius, o štai San Bernarde, mažame miestelyje Kolumbijoje, kūnai kažkaip stebuklingai mumifikuojasi savaime, rašo odditycentral.com. Šį keistą fenomeną prieš 15 metų pirmasis pastebėjo duobių kasėjas Eduardas Cifuentesas. Tik šio žmogaus dėka buvo pradėta kalbėti apie šias mumijas. Kaip sako E. Cifuentesas, jam buvo svarbu išlaikyti mumijas kaip palikimą ateinančioms kartoms.
Naujas tyrimas liudija, kad elektros energijos, kuri yra šiuolaikinės civilizacijos technologijų pagrindas, tiekimo pertrūkiai visame pasaulyje taps reguliarūs, ilgesniam ar trumpesniam laikui be elektros likusių regionų ar net ištisų valstybių skaičius vis didės, o elektros energijos trūkumas bus vis didesnis.
Retai pasitaikančių trumų, valgomųjų grybų, kasmet surenkama vis mažiau. Atskleidus jų dauginimosi paslaptį, galima būtų išgelbėti šį nepaprastai brangų delikatesą.
Назад 1 2 3 4 5 6 ... 16 17 Вперёд