Londono Karališkojo koledžo mokslininkai pasiūlė idėją, kaip galima būtų nuskraidinti astronautus į Marsą dar iki 2021 metų, t. y. 12 metų anksčiau, nei planuoja NASA. Tai būtų 3 žmonių misija, kurie į raudonąją planetą skirstų nedideliu dviejų dalių erdvėlaiviu. Profesorius Tomas Pike teigia: „Ši kelionė būtų dar vienas milžiniškas žingsnis žmonijai kosmoso užkariavimuose. Misijoje dalyvaujantys žmonės taptų 21 amžiaus Neilu Armstrongu ir Buzzu Aldrinu“.
JAV ieško 15 retų cheminių elementų, kurie yra reikalingi mobiliųjų telefonų, televizorių ir hibridinių automobilių gamybai. Atrodo, kad amerikiečiai surado būdą, kaip įveikti kol kas nepakeičiamą šių elementų pasiūlą iš Kinijos, rašo „Sci-tech Today“.
Virš Marso skriejanti sakalo akis - „Mars Reconnaissance Orbiter“ (MRO) zondas – fotografuodamas planetos paviršių užfiksavo kitą tos pačios NASA agentūros zondą „Curiosity“, ropinėjantį po Marsą. Į nuotrauką tilpo ir zondo nusileidimo vieta, ir dabartinė jo pozicija, kurioje ruošiamasi ilgai kelionei į aukštą ir paslaptingą kalną.
Vokietijos mokslininkams pavyko visiškai sustabdyti šviesos spindulio sklidimą rekordiškai ilgą laiką – vieną minutę. Tiek laiko šviesa išbuvo specialiai paruoštame kristale, praneša „NewScientist“.
Sakoma, kad neišvengiami tik du dalykai: mokesčiai ir mirtis. Bet ar tikrai? Kol moksliukai spuoguotais veidais ir baltais chalatais triūsia prie giltinės apgavimo mechanizmų, apsukresni lietuviai tobulina pažangiausias technologijas, leidžiančias išvengti pirmosios prievolės. Sukryžminkime šiuos dalykus ir gausime daktarą Frankenšteiną, turintį pakankamai pinigų, kad jis pats ir jo pabaisa gyventų amžinai.
Dar 1960-ais metais Brukingso institutas – vienas iš pirmaujančių JAV analitinių centrų – paruošė ataskaitą „Taikios veiklos kosmose pasekmės žmonijai”. Šioje ataskaitoje buvo pateikta daugybė statistinių duomenų, tyrimų rezultatų, taip pat plačiajai visuomenei neviešintas įvertinimas apie galimai NASA’os atrastą nežemiškąją civilizaciją ir jos veiklos pasekmes. Ataskaitoje buvo leidžiama nedviprasmiškai suprasti, kad tokius duomenis būtina įslaptinti.