Меню
Назад Главная » Каталог статей » Ligos, mutacijos, maistas E

Berniuko koja gydytojus veda į neviltį

Šimtai gydytojų suglumę – jie nežino, kaip gydyti berniuką Verdantą Joshi'ą, kurio dešinė koja didžiulė. Ji sveria apie 5,4 kilogramo – kaip boulingo kamuolys. Keturmetis iš Indijos gali normaliai vaikščioti ir bėgioti, bet kiti vaikai visą gyvenimą iš jo šaipėsi.

Daug gydytojų siūlė amputuoti koją. Kiti mano, kad liga nekelia pavojaus gyvybei, rašo „Daily Mail“.

Berniuko tėvas beviltiškai ieško gydytojo, galinčio išgydyti šią ligą. Amputacija – ne išeitis, nes vaikas liktų neįgalus.

Verdantas atskleidė, kad kiti vaikai dėl kojos iš jo šaiposi ir nepriima į savo draugiją.

„Jie juokiasi, kad negaliu greitai bėgti, – sakė jis. – Jie man nesiūlo žaisti kriketo ar futbolo, net jei sakau jiems, kad galiu bėgioti. Noriu eiti į mokyklą, bet mokytojai mano tėčiui pasakė, kad negaliu to daryti.“

Verdantas dienas leidžia dviejų kambarių name žaisdamas su 26-erių mama Jayshree ir metukų sese Vrisha.

Gydytojai susiėmę už galvų

Jis su tėvais per 4 metus apsilankė pas daugiau nei 100 gydytojų, bet dauguma buvo tiesiog suglumę.

Berniuko pėda ištirta kelis kartus, iš jo imti kraujo, prakaito ir seilių mėginiai, bet tai nepadėjo diagnozuoti problemos.

Gydytojai iš Amerikos, Mumbajaus, Udaipuro ir Čenajaus negalėjo niekuo padėti.

„Bandžiau susisiekti su įvairių sričių specialistais – homeopatijos, alopatijos, ortopedijos, odos, – pasakojo 30-metis berniuko tėvas Dilipas Kumaras Joshi'as. – Pastangos buvo bergždžios, jie visi nustebę.

Gydytojai iš Amerikos negalėjo pasakyti mums, kas negerai. Kai kurie medikai tikino, kad jo organizme nėra hormonų balanso, kiti teigė, jog kraujas teka netinkamai. Buvo manančių, kad tai vandens sankaupa.

Nė vienas iš gydytojų mums nepasakė, ką galime padaryti.“

Verdanto didelė koja auga kartu su juo, todėl tikėtina, kad jos proporcijos ateitys dar labiau šokiruos.

„Bijau, kad jo koja didės ir sprogs kaip balionas“, – pridūrė tėvas.

Nenori atlikti amputacijos

Verdantas nejaučia skausmo, jis gali vaikščioti, bėgioti, sukryžiuoti kojas ir net neprilaikomas sėdėti ant dviračio, bet daug gydytojų siūlė koją amputuoti.

„Man sakė, kad amputacija – vienintelis pasirinkimas, – sakė D.K.Joshi'as. – Bet jei mano sūnus netektų kojos, jis liktų neįgalus ir visą gyvenimą būtų priklausomas nuo kitų. Dabar jis bent gali judėti.“

Vyras dirba astrologu ir per mėnesį uždirba 205 eurus. Jis vizitams pas gydytojus išleido beveik 14 tūkst. eurų.

Gydytojas Manibhai Patelis iš Indijos mano, kad berniuko liga neišgydoma, bet nekelia pavojaus gyvybei.

„Per savo 35 metų karjerą neturėjau tokio paciento kaip Verdantas, – teigė jis. – Atrodo, kad jo koja yra didžiulė dėl genetinės ligos, bet nesu tuo įsitikinęs, todėl negaliu rekomenduoti jokių vaistų ar operacijų. Vis dėlto nemanau, kad liga grėsminga.“

39-erių britė Mandy Sellers gimė su didžiulėmis kojomis, kurios ir toliau augo neproporcingos visam kūnui.

Jai buvo diagnozuota įgimta liga – Protėjaus sindromas. Nėra žinoma jokių vaistų jai gydyti. Manoma, kad Verdanto liga gali būti ta pati.

Liūdi dėl savo kojos

Berniuko mamai nėštumo metu gydytojai sakė, kad embrionas sveikas, tačiau vaikui gimus visi pamatė, kad jo dešinė koja nenormaliai didelė.

„Jei būčiau žinojusi, kad mano vaiko koja deformuota, būčiau pasidariusi abortą, – prisipažino moteris. – Didžiausia bausmė tėvams – matyti, kaip kenčia vaikas, ir negalėti jam padėti.

Žmonės jo bijo, kai kurie net paklausia, ar jo koja plastikinė. Jis tada pradeda verkti. Mums visiems dėl to labai liūdna.

Verdantas kartais pas mane ateina verkdamas ir sako, kad jo pėda deformuota todėl, kad praeitame gyvenime padarė nuodėmę.

Man skauda širdį dėl jo žodžių. Neturiu jokio paaiškinimo, galiu tik skatinti vaiko pasitikėjimą Dievu.“

Verdanto gyvenime yra dar viena problema – kaip rasti kelnes ir batus.

„Labai sunku rasti batus, į kuriuos tilptų jo koja, – sakė vaiko tėvas. – Anksčiau pirkdavome dviejų skirtingų dydžių batus.

Tačiau jo koja prieš dvejus metus užaugo tokia didelė, kad nebetinka jokie batai. Turiu kurpiui duoti specialius užsakymus. Jis pasiuva batus iš mano senų kelnių.“

Berniuko tėvai nori atkreipti dėmesį į sūnaus koją, nes tikisi, kad koks nors specialistas atpažins ligą ir galės ją išgydyti.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar