Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Pasaulio įvairenybės

15 Indijos tradicijų

Indija – valstybė, kuri niekada nebuvo ir veikiausiai nebus vertinama vienareikšmiškai. Čia daugumos gyventojų skurdas išryškėja prabangių šventyklų fone, o gilios religinės tradicijos daugybę metų egzistuoja greta Vakarų kultūros. Atvykėliai mato ne tik šiuos kontrastus, bet ir daugybę turisto akims keistų ritualų bei papročių. Įdomiausia tai, kad Indijos tradicijos turi stebėtinai racionalius paaiškinimus, su kuriais neretai nedrįsta ginčytis net mokslas.

Kodėl Indijoje garbinamos dievybių statulos?

Daugybė pasaulio žmonių stebisi hinduizme paplitusiu dievybių garbinamu. Pasirodo, yra konkreti priežastis, kodėl Indijos gyventojai šventyklose ir namuose meldžiasi priešais akmens ar medžio skulptūras. Psichiatrai teigia, kad žmogaus mintys tiesiogiai priklauso nuo to, ką jis regi priešais savo akis. Taigi, malda ir meditacija priešais dievybių atvaizdus ne tik sustiprina koncentraciją, bet ir suaktyvina dvasinio ritualo metu neišvengiamai vykstančią vizualizaciją. Teigiama, kad senovės Indijoje didelės garbinamų dievų statulos viešose miestų vietose ir buvo statomos tam, kad padėtų žmonėms nepamiršti religijos principų, o tai, savo ruožtu, turėjo saugoti jų moralę.

Kodėl hinduizmo išpažinėjai kasdien lankosi šventyklose?

Nors Indijos religinės tradicijos nurodo, kad šventyklose būtina lankytis dėl maldos, yra ir kita priežastis, kodėl šios vietos taip traukia hinduizmo šalininkus. Senovėje dievybių garbinimo vietos būdavo statomos tik tose Žemės vietose, kur vyrauja specifinės magnetinės bangos. Šis mokslo pripažįstamas magnetinis spinduliavimas yra sustiprinamas varinių plokštelių, įtaisomų po šventyklų grindimis, veikimo. Žmogaus kūnas teigiamai reaguoja į iš Žemės sklindančius elektromagnetinius signalus, todėl norisi vėl ir vėl grįžti į maldos namus.

Kodėl indai sveikinasi suglaudę delnus?

Indijoje, skirtingai nuo kitų šalių etiketo, nėra priimta sveikintis rankos paspaudimu – čia vietiniai gyventojai pagarbiai suglaudžia delnus ir šiek tiek linkteli į priekį. Kodėl? Pasirodo, suglaudžiant visus rankų pirštų galiukus, suaktyvinami juose esantys nerviniai taškai. Jie atsakingi už tą smegenų dalį, kurioje saugoma informacija apie tą žmogų, su kuriuo sveikinamasi. Taigi, šis ritualas padeda geriau įsidėmėti pirmą kartą matomus veidus ir ilgiau juos prisiminti.

Kodėl Indijoje mėgstama valgyti atsisėdus ant žemės?

Iš tiesų, nepakanka tiesiog atsisėsti ant grindų ir valgyti. Tą reikia daryti specialiai priešais save sukryžiavus kojas. Tai jogoje gerai žinoma pozicija, vadinama „daliniu lotosu“, kuri ramina nervų sistemą, padeda atsipalaiduoti. Būtent ramybės jausmas, užplūstantis atsisėdus šia poza, yra atsakingas už smegenų signalus, siunčiamus į skrandį. Jie tarytum įspėja šį organą, kad netrukus turės prasidėti virškinimas. Taigi, valgymas ant žemės padeda suaktyvinti skrandžio ir viso virškinamojo trakto darbą, gerina apetitą ir, negana to, kelia nuotaiką.

Kodėl indai reguliariai pasninkauja?

Daugelis indų, išpažįstančių hinduizmą, pasninkauja dėl religinių įsitikinimų, tačiau net mokslininkai pritaria, kad trumpalaikis badavimas organizmui duoda labai daug naudos. Pasninką, kaip puikų vaistą nuo daugelio ligų, rekomenduoja ajurveda – Indijos mokslas apie sveikatą. Tačiau ir tradicinė vakarų medicina sutinka, kad žmogaus organizmas silpsta dėl jame besikaupiančių toksinų. Būtent badavimas padeda atsikratyti nuodingų medžiagų, silpninančių imunitetą, sukeliančių cukrinį diabetą, kraujagyslių ir širdies veiklos sutrikimus, vėžį. Ajurveda pripažįsta, kad pasninkas tinkamu laiku, priklausomai nuo Mėnulio fazių, išvalo organizmą ir teigiamai veikia žmogaus psichinę sveikatą. Galbūt tai ir yra priežastis, kodėl indai, net ir slegiami didelių vargų, dažniausiai šypsosi.

Kodėl hinduizmo šventyklų prieigose kabinami varpeliai?

Sakoma, kad prieš įeinant į šventyklą paskambinus varpu yra nuvejamos neigiamos jėgos, o garsas esą padeda atkreipti garbinamos dievybės dėmesį. Ką apie tai sako mokslas? Pasirodo, garsas, kurį žmogus išgirsta paskambinęs varpu, padeda suderinti kairiojo ir dešiniojo smegenų pusrutulių darbą. Varpo aidas, sklindantis bent 7 sekundes, aktyvuoja septynis energetinius žmogaus kūno centrus. Tai, savo ruožtu, smarkiai pakelia nuotaiką, „pažadina“ koncentraciją ir padeda greitai išsivaduoti nuo įtampos.

Kodėl Indijos moterys nešioja daugybę apyrankių?

Indės puošia savo riešus apyrankėmis ne tik dėl grožio ar norėdamos jų skimbčiojimu patraukti priešingos lyties atstovų dėmesį. Iš tiesų, šie papuošalai, tiksliau nuolatinis jų sąlytis su oda, padeda suaktyvinti kraujotaką. Negana to, energija, kurią išspinduliuoja oda, riešų srityje yra sulaikoma būtent juos puošiančių apyrankių. Ji nukreipiama atgal, taip užtikrinant dar efektyvesnę kraujotaką – tai garantuoja gerą savijautą ir apsaugo nuo širdies ligų.

Kodėl prieš vestuves nuotakų rankos ir pėdos puošiamos rusvais ornamentais?

Laikinos tatuiruotės, daromos iš chna dažų mišinio, esą padeda ant odos perkelti tam tikrus simbolius, turinčius garantuoti sėkmingą vedybinį gyvenimą. Tačiau yra ir kiek kitokia reikšmė Žolelės, iš kurių ruošiamas mišinys tatuiruotėms, turi odą vėsinančių savybių. Būtent tai daro raminamą poveikį nervinei sistemai, o tiksliau nervų galūnėms, esančioms pėdų ir rankų srityje. Taigi, chna dažai, tepami ant odos, padeda nuotakai išsilaisvinti iš vestuvių dieną patiriamo streso.

Kodėl ištekėjusios moterys Indijoje plaukų sklastymą tepa raudonais dažais?

Indijoje ištekėjusias moteris yra įprasta pažinti iš raudono taško (vadinamo bindi) kaktoje ir raudonų dažų juostelės plaukų sklastyme. Manoma, kad šie atriburai veiksmingai šalina stresą ir žadina seksualinį apetitą. Abi šias funkcijas suaktyvina raudonųjų miltelių sudedamosios dalys, viena iš jų – ciberžolė arba kurkuma yra laikoma ypač naudinga sveikatai. Įdomu tai, kad raudona sklastymo juostelė yra griežtai draudžiama našlėms. Tai galima sieti su draudimu aktyvinti libido.

Kodėl Indijoje atsirado tradicija į vandenį mėtyti smulkias monetas?

Turistai monetas į fontanus ir kitus vandens šaltinius įprato mesti, išreikšdami norą kažkur sugrįžti dar kartą. Sakoma, kad šis paprotys atsirado Indijoje, kur buvo atliekamas norint prisišaukti sėkmę. Mokslas šį ritualą grindžia istoriniais faktais. Senovėje indai monetas kaldino iš vario, o šis metalas buvo pripažįstamas kaip ypač naudingas žmogaus organizmui. Kadangi monetas Indijoje buvo įprasta mesti į tuos vandenis, kurie buvo naudojami buityje ir maisto gaminimui, vietiniai tikėjosi gauti dvigubą naudą: prisišaukti sėkmę ir pasirūpinti, kad organizmui netrūktų vario.

Kodėl indės dažniau nei kitų šalių gyventojos nešioja žiedelius ant kojų pirštų?

Sidabrinis žiedas ant antrojo kojos piršto yra labiausiai mėgstamas ištekėjusių Indijos moterų, nors šiuo papuošalu dabinasi ir daugybė jaunų merginų. Kodėl? Žinodamos tai ar ne, dailiosios lyties atstovės šiuo įpročiu daro paslaugą organizmui: smulkus žiedelis padeda sureguliuoti menstruacijų ciklą. Tai vyksta dėl specifinės nervų sistemos dalies stimuliacijos, už kurią ir atsakingas kojos piršto žiedas. Be to, sidabras, tikima, padeda priimti iš Žemės teigiamą energiją ir perduoti ją kūnui.

Kodėl hinduizmą išpažįstantys vyrai viršugalvyje palieka plaukų kaselę?

Neatsitiktinai Indijoje hinduizmo šventikai ir religijos propaguotojai šalina visus galvos plaukus, išskyrus siaurą plaukų kaselę pačiame viršugalvyje. Ten, pasak ajurvedos, susijungia daugybė nervų ląstelių. Plaukai apsaugo šį jautrų galvos tašką. Taip pat nuo senų senovės vyrų nešiojama kaselė buvo laikoma aukšto intelekto ir didelio pamaldumo ženklu. Ne veltui ši kiek neįprasta šukuosena – išskirtinai religingų vyrų atributas.

Kodėl indai kaktą puošia taškais (bindi)?

Šalia kitų svarbių nervinių taškų sritis tarp antakių yra laikoma viena reikšmingiausių žmogaus kūne. Nervai šioje kaktos vietoje yra tiesiogiai susiję su smegenų centrais, atsakingais už dėmesio koncentraciją. Kol moterys ar vyrai deda bindi, svarbusis centras yra stimuliuojamas pirštais. Tai padeda susikaupti, dėl to tašką tarp antakių Indijoje priimta dėti kasdien.

Kodėl Indijoje rytas pradedamas Saulės pasveikinimu?

„Saulės pasveikinimas“ turi simbolinę reikšmę hinduizme. Vieni religijos išpažinėjai tai laiko pagarbos atidavimu, kiti – malda Saulės dievybei. Kad ir kaip būtų, jogoje plačiai praktikuojama dvylikos pozų seka yra bene geriausia mankšta, ankstų rytą pažadinanti organizmą. Teigiama, kad Saulės pasveikinimas naudingas visoms raumenų grupėms, tad atliktas rytą garantuoja žvalumą, atstoja pagrindinius tempimo pratimus ir garantuoja pliūpsnį fizinės energijos.

Kodėl hinduizme garbinami augalai?

Žymiausią religinę reikšmę hinduizme turi augalas, pavadinimu Tulsi (arba „šventasis bazilikas“). Vieni tiki, kad šis augalas – vienos iš indų dievybių apsireiškimas, o mokslininkai, savo ruožtu, atsigręžia į gydomąsias augalo galias. Tulsi lapeliai turi antioksidacinių savybių, gerina virškinimą ir gydo nuo peršalimo.

Įdomu

  • Daugumoje Indijos tualetų vakariečiai niekad neišvys tualetinio popieriaus.
  • Mandagūs žmonės Indijoje nevalgo kaire ranka – ji laikoma tinkama vien apsiplovimui po tualeto.
  • Statistiškai Indija yra tarp tų pasaulio šalių, kuriose atliekama daugiausiai abortų.
  • Indijoje, skirtingai nuo Vakarų valstybių, vestuvių spalva – raudona. Baltais apdarais vietiniai gyventojai rengiasi tik reikšdami gedulą.
  • Didžioji dauguma Indijos moterų iki šiol kasdien dėvi tradicinį drabužį – sarį. Tai specialiu būdu ant kūno vyniojamas audeklo gabalas, kurio ilgis nuo 5 iki 6 metrų.
  • Nors indai, lyginant su visu pasauliu, yra ypač religingi, čia per metus įvykdoma daugiausiai žmogžudysčių.
  • Indijoje vidutiniškai 18 % moterų prieš ištekėdamos pažįsta  savo būsimą vyrą.
  • Šiek tiek daugiau kaip dešimtadalis viso pasaulio aukso priklauso Indijos moterims – daugiausiai ištekėjusioms. Auksas čia laikomas pačia geriausia vestuvių dovana.
Теги
Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar