Viduramžiais niekas neabejojo, jog demonai gali įsiskverbti į žmogų, todėl šis tampa apsėstuoju. Dabartiniais laikais gyvenimas taip nutolęs nuo mistikos, jpg apsėdimas atrodo tik Holivudo scenaristų išmonė.
Dauguma mūsų ne kartą internete ar pas asmeninį psichologą esame bandę daryti įvairius asmenybės ar intelekto testus, padedančius geriau save pažinti, pažvelgti kritiškai, tobulėti. Tačiau ar žinome, kad mūsų gyvenime ne mažiau svarbus yra ir emocinis intelektas? Kaip jis veikia mūsų nuotaiką, gyvenimą, santykius ir savivertę, „Laisvalaikis“ kalbėjosi su emocinio ir dvasinio intelektų lavinimo specialistu, mokymų projektų „Social games“ įkūrėju Rimvydu Židžiūnu.
Vieną vakarą vasaros pabaigoje sėdėdamas prie laužo aš prisiminiau per visą vasarą patirtus nuotykius ir padarytus gerus bei blogus darbus. Pagalvojau: o gal galėčiau pakeisti blogus savo darbus, kad jie būtų geresni ir atneštų daugiau gėrio? Gal galėčiau keliauti laiku ir priversti save nepadaryti tų blogų darbų? Bet tada niekaip nesupratau, ar man fizikos dėsniai leistų keisti praeitį ir kaip mano pakeitimai paveiktų ateitį. Šie klausimai vis dar neduoda man ramybės.
Mes pamiršome Dievo kalbą, kurią Jis davė žmonijai. Kažkada labai senai, kai Pasaulis dar tik buvo kuriamas, Viešpats atskleidė žmogui visas paslaptis kaip valdoma Visata. Kitaip negalėjo būti, nes Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą (Pr 1-27.).
Pastaruoju metu daug girdime apie smurtą artimoje aplinkoje. Valstybė netgi išleido įstatymus, pagal kuriuos baudžiami tie, kurie smurtauja prieš savo sutuoktinius ar vaikus. Tačiau fizinis ar psichologinis smurtas tai tik pasekmė. Kur kas svarbesnės yra priežastys, susijusios su plika akimi nematomu energetinio smurtu. Šio reiškinio priežastys yra daugiasluoksnės, giluminės, dvasinės, greičiau karminės. Jeigu jis aktyviai reiškiasi konkrečioje žmonių grupėje, pavyzdžiui šeima, ar darbo kolektyvas, byloja apie neharmoningus santykius.