Sensacingi ir netgi šokiruojantys JAV sveikatos apsaugos ir produktų eksperto Leonardo Gorovico (Leonard Horowitz) teiginiai netruko paplisti po internetą, tiesa, išvengiant pagrindinių naujienų portalų. Kiek šiuose žodžiuose tiesos, kiek eilinės sąmokslo teorijos, nesiimame spręsti, tiesiog toliau pateiksime internetu prieinamą informaciją apie mokslininko Leonardo Gorovico po priesaikos pasakytą kalbą FTB juristams.
Šis straipsnis yra tik apžvalginio pobūdžio ir nepretenduoja į absoliučią tiesą, o tik reflektuoja viešojoje erdvėje laisvai disponuojamą informaciją. Cigaretės pramoniniu būdu pradėtos gaminti Ispanijoje dar 1828 metais. Nuo to laiko ėmė sparčiai plisti tabako cigarečių vartotojų ir rūkymas tapo netgi mada. Ilgainiui buvo prakalbta apie didžiulę žalą sveikatai ir pasaulinės sveikatos organizacijos ragina iki šiol nepradėti rūkyti, nes tai vienareikšmiškai žalinga ir gali iššaukti onkologinius susirgimus.
Vaškuoti obuoliai. Montano rūgščių eteriais apdorotos daržovės. Sandėliuose pesticidais nupurkšti citrusiniai vaisiai. Apsauginių dujų pripildytos mėsos ar prieskoninių daržovių pakuotės. Ir visa tai – ant kasdienio mūsų stalo. „Pirmiausia - nuplauk“, - ar tik nereikėtų iš rankos išplėšti banano ar obuolio, jei ji tiesiasi į pirkinių krepšį vos išėjus iš parduotuvės?
Kuo sudėtingesnė maisto produkto gamybos technologija, ir kuo jame daugiau yra sudedamųjų dalių, tuo įdomiau nagrinėti, kaip gimsta galutinis produktas ir kas jame slypi. Net „tikrajame“ sūryje kartais sūrio tenka paieškoti, tačiau dar yra dar aibė sūrio gaminių. Vienas tokių yra lydytas sūris.
Liepos mėnesį užfiksuoti du skirtingi atvejai, kai 12 metų vaikų organizmuose rasta ameba, mintanti smegenimis. Ameba dažniausiai aptinkama šiltuose vandens telkiniuose. Ji patenka į organizmą per nosį, po to pasiekia smegenis, kur pradeda misti smegenų audinius. Daugelis užfiksuotų atvejų JAV tarp 2001 ir 2010 metų buvo pietinėse valstijose.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atkreipia šalies bitininkų, medaus pakuotojų ir prekybininkų dėmesį, kad ženklinant bičių medų, jo etiketėje negali būti nurodomas terminas „natūralus“. Tokias išvadas pateikė Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerija, įvertinusi atitinkamą Europos Komisijos išaiškinimą.