Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Ligos, mutacijos, maistas E

Parazitai, apsigyvenantys žmogaus smegenyse

Liepos mėnesį užfiksuoti du skirtingi atvejai, kai 12 metų vaikų organizmuose rasta ameba, mintanti smegenimis.

Ameba dažniausiai aptinkama šiltuose vandens telkiniuose. Ji patenka į organizmą per nosį, po to pasiekia smegenis, kur pradeda misti smegenų audinius. Daugelis užfiksuotų atvejų JAV tarp 2001 ir 2010 metų buvo pietinėse valstijose.

Tačiau toks smegenis mintantis parazitas yra ne vienas. Yra ir kitų mikroorganizmų, kurie elgiasi panašiai ir parazituoja žmogaus smegenyse.

Kiauliniai kaspinuočiai

Įprastai šie mikroorganizmai gyvena Afrikoje, Azijoje ir Lotynų Amerikoje. Jie apsigyvena žmogaus žarnyne. Kiauliniai kaspinuočiai kartu su išmatomis išskiria kiaušinėlius. Kiaušinėliai į žmogaus organizmą gali patekti valgant kiaulieną, nes jie užsiveisia kiaulių pašare.

Kiaušinėliai neišauga į suaugusius kiaulinius kaspinuočius, bet patenka į žmogaus kraują ir nukeliauja iki smegenų. Ten jos suformuoja cistas, kurios sukelia cisticerkozės ligą. Jos pagrindiniai požymiai traukuliai, galvos skausmas. Nuo šios ligos net galima numirti.

Toxoplasma gondii

Vienos ląstelės organizmas pavadinimu Toxoplasma gondii yra puikus organizmo manipuliatorius. Jis gali daugintis tik kačių viduriuose. Kai šis organizmas patenka į žiurkės organizmą, jis leidžia joms nebebijoti kačių šlapimo, kas padidina tikimybę, kad katės užsikrėtusias žiurkes suvalgys ir taip parazitai vėl grįš į sau mėgstamą kačių organizmą. Tačiau žmonės irgi gali užsikrėsti tokia bakterija. Teigiama, kad vien JAV kas ketvirtas suaugęs turi Toxoplasma gondii savo organizme, tačiau tik mažas skaičius žmonių suserga taip, kad ligos simptomai yra pastebimi.

Medikai teigia, kad vienas iš požymių, kad šis organizmas yra žmogaus viduje, yra sulėtėjusi reakcija, dėl ko užsikrėtę žmonės rizikuoja papulti į eismo įvykį. Taip pat viena atlikta studija parodė ryšį tarp Toxoplasma gondii ir moterų polinkio žaloti save.

Kirminas akyje

Loa loa yra kirminas, kuris apsigyvena žmogaus akyje, tačiau tuo pačiu jis yra labai arti smegenų. Ši rūšis yra aptinkama vakarų ir centrinėje Afrikoje ir gali keliauti po įvairias žmogaus organizmo vietas 10 ar net 15 metų. Kirminai atsiranda po elnių ar atogrąžų parazitinių vabzdžių įkandimų.

Loa loa kirmino buvimas žmogaus organizme gali sukelti niežulį, uždegimą, nervų sistemos sutrikimus ir akies tinklainės pažeidimus. Be to, naudojant vaistus, kurie išnaikina tokias kirmėles, irgi kyla rizika, kad mirę Loa loa kirminai gali užkimšti kapiliarus, kas gali sukelti encefalopatiją, ligą, kuri pasižymi organų, atsakingų už pažinimą, veiklos sutrikimą, atminties problemas, asmenybės pokyčius ir kt.

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar