Taigi, pradžioje apie juos, o po to trumpai apie pas mus rečiau vartojamus, bet tikrai neprastesnius pasirinkimus. Priminsiu, kalbu tik apie šalto spaudimo aliejus, nerafinuotus. Nes rafinuotieji neverti nei rašymo, nei juo labiau valgymo.
Kalbant maisto saugos tema, daugiausia įdomybių iškyla pradėjus analizuoti sudėtingus gaminius, kur derinami tarpusavyje keli ar net keliolika natūralių komponentų. Be abejo, tobulėjant chemijos ir maisto pramonei, laikui bėgant vis mažėja natūralių sudedamųjų dalių, o dirbtinių priedų ir pakaitalų daugėja. Jau nemaža dalis vartotojų tiesiog pradeda vengti mėsos kulinarijos, konservų ar konditerijos gaminių, vien paskaitę ilgą E indeksais pažymėtų priedų sąrašą, besipuikuojantį etiketėje.
Ko gero, daugeliui (bent jau vaikystėje) teko girdėti ar būti paragintam kuo dažniau graužti morkas, nes morkos stebuklingai gerina regėjimą. Tiesa ta, kad šis teiginys – iš piršto laužtas absoliutus melas. Dar beprotiškiau yra tai, kad šis mitas padėjo sąjungininkams apmauti ir nugalėti nacistus. Kaip?
Vandentiekininkai įspėja, kad uostamiesčio ir rajono gyventojai gali būti klaidinami dėl centralizuotai tiekiamo geriamojo vandens kokybės. Tuo praėjusią savaitę asmeniškai įsitikino AB "Klaipėdos vanduo" generalinis direktorius Leonas Makūnas, kurio namuose apsilankė vandens filtrų siūlytojai.
Vos atrastos kraujo grupės sulaukė didžiulio įvairiausių mokslininkų susidomėjimo. Per pastaruosius 50 metų jos buvo siejamos su daugybe dalykų – pradedant dietomis, polinkiu sirgti įvairiomis ligomis, baigiant charakterio savybėmis. Kurios iš šių teorijų yra pagrįstos moksliškai, o kurios – tik akių dūmimas?
Neseniai paskelbti duomenys apie pernai mirusių Lietuvos gyventojų mirties priežastis kai kuriuos gerokai nustebino – kaip vienos iš dažnesnių mirties priežasčių buvo įvardytos virškinimo sistemos ligos. Kokios jos, kodėl atsiranda ir kaip to išvengti, portalui atskleidė medikė Goda Denapienė.