Меню

Free protonmail

Назад Главная » Каталог статей » Istorijos paslaptys

Archeologai Peru atkasė senovinę karališką kapavietę

Peru dirbantys archeologai atkasė didžiulį karališką kapą, pilną mumifikuotų moterų palaikų, informuoja "Reuters".

Archeologai pirmą kartą atkasė Vario kultūrai priklausiusį kapą. Šis radinys mokslininkams padės geriau suprasti Vario imperiją, kuri Andų kalnuose gyvavo prieš mums geriau pažįstamus inkus. Inkų kultūrą detaliai aprašė juos užkariavę ispanai.

Už maždaug 300 km į šiaurę nuo Limos esantis mauzoliejus buvo atkastas prieš kelis mėnesius. Archeologai kape rado aukso dirbinių, keramikos gaminių ir 63 skeletus, kurie buvo palaidoti prieš maždaug 1 300 metų. Dauguma laidojimo patalpoje rastų palaikų buvo mumifikuotos moterys.

Moterų palaikai buvo pasodinti. Tokia poza buvo laidojami įtakingi asmenys, ir šis radinys atskleidžia, kad Vario kultūros moterys turėjo daugiau galios, nei manyta iki šiol.

Moterų ausis puošė detaliai išgraviruoti auskarai iš brangiųjų metalų. Anksčiau istorikai manė, kad tokius auskarus nešiojo tik vyrai.

Šeši skeletai nebuvo suvynioti į drobes, todėl archeologai mano, kad jie buvo paaukoti mumifikuotiems elito atstovams. Šie žmonės galėjo būti įmesti į kapą prieš pat jį uždarant, nes jų palaikai gulėjo ant pilvo, o kojos ir rankos buvo ištiestos į šalis.

Istorikai mano, kad Vario imperijos laikais, 600-1100 mūsų eros metais, įvairios dabartinės Peru teritorijoje gyvenusios gentys buvo pirmą kartą suvienytos.


Archeologai Peru atkasė senovinę karališką kapavietę
Foto: Reuters/Scanpix

ELTA

Никто не решился оставить свой комментарий.
Будь-те первым, поделитесь мнением с остальными.
avatar